Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uploading files...

[es] :: PHP :: Uploading files...

[ Pregleda: 3161 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goran33
Goran Milic
Beograd

Član broj: 6040
Poruke: 46
*.bitsyu.net

ICQ: 170738591


Profil

icon Uploading files...03.06.2003. u 00:45 - pre 254 meseci
Imam jedno konkretno pitanje vezano za uploadovanje fajlova na server.
Klijent popuni formu sa poljem tipa fajl koje se zove userfile.

Što poziva sledeći fajl:

<?
if(!(copy($_FILES['userfile']['tmp_name'], "slike/" . $_FILES['userfile']['name']))) die("Ne moze");
echo "Upload Complete!";
?>

Klijent time u folder slike dodaje svoj fajl npr - slika.jpg

1. Kako da se na folder prebace 2 različite slike sa istim imenom?
2. Da li može nekako da se u nastavku imena doda npr. timestamp ili nešto slično da bi se iste slike drugačije zvale, tj. da ime te iste slike bude npr. slika1010342461.jpg
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Uploading files...03.06.2003. u 00:56 - pre 254 meseci
Čitaj uputstvo!

copy() naredba vraća TRUE ili FALSE zavisno od uspeha da iskopira jednu datoteku na novu lokaciju. Operand ! je operand negacije. $_FILES['userfile']['tmp_name'] je element imenovane matrice koja sadrži podatke o datoteci koja se šalje na server, u ovom slučaju to je lokacija poslate datoteke na serveru. "slike/" . $_FILES['userfile']['name'] je sastavljeni string gde će slika biti poslata. Možeš ga "slepiti" kako god hoćeš, na primer:

's_'.time().'/'slika_'.$_FILES['userfile']['name']

die prikazuje poruku i završava (prekida) skript. echo, ukoliko se izvrši (a izvršava se samo ako se ne pozove die()) će odštampati da je slika uspešno poslata.

1) nikako, valjda je logično da na serveru ne mogu stajati slike sa istim imenom
2) odgovoreno.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.22.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: Uploading files...03.06.2003. u 02:29 - pre 254 meseci
Mislim da ga zbunjujes sa operandima, matricama & stuff :-))

Dovoljno je da mu se objasni da copy kopira fajl "source" u "destination", a koje ces ime staviti u destination - tvoj je izbor. Znaci mozes da generises bilo kakav string (naravno od karaktera koji dati FS podrzava) i tako nazoves file.

Tip: Dobra ideja je ako ocekujes veci broj slika da kreiras i poddirektorijume u direktorijumu slike...
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Uploading files...03.06.2003. u 02:41 - pre 254 meseci
Tip num.2:
Koristi move_uploaded_file(); umesto da ostavljaš u /tmp/-u bzvze.


~Say FiQ
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Uploading files...03.06.2003. u 13:27 - pre 254 meseci
Gorane Milicu,
nisi usamljen u gomili programera koji pokusavaju da nesto nauce ovde, ali zapamti da nista neces nauciti dok sam ne zagrejes stolicu...

Umesto sto smaras ovde narod ovakvim pitanjima mogao si da makar "prodjes" kroz fantastican PHP Manual, koji je uz sve to besplatan, a postoji u jos fantasticnijem CHM formatu, tako da sve mozes da pretrazujes na sto hiljada nacina.

U pomenutom PHP manual-u (na ovom linku: http://www.php.net/manual/en/features.file-upload.php ) ima objasnjenje napisano za *cenzurisano* koje potpuno objasnjava kako PHP radi sa uploadom.

Molim te pogledaj taj link, a i sledeci put kad budes nesto pitao - prvo idi na www.php.net (ili skini sebi kuci PHP Manual u tvom omiljenom formatu) potrazi, pa ako posle nekog vremena ipak ne nadjes to sto ti treba, onda dodji ovde pa da pricamo...

Jos na kraju jedna ispravka - ovo se ne odnosi direktno samo na Gorana... nemam nikakve zle namere zaista. Ja zaista vidim problem u ovakvom nacinu razmisljanja nasih programera i periodicno neki tekst prosto "okine" nesto u meni tako da moram da reagujem na ovaj nacin.

Kunem Vam se (PHP koristim od 1996. godine), sve sam zivo u vezi PHP-a naucio iz PHP Manuala. Ne postoji nesto sto tamo nije obradjeno!

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

goran33
Goran Milic
Beograd

Član broj: 6040
Poruke: 46
*.bitsyu.net

ICQ: 170738591


Profil

icon Re: Uploading files...03.06.2003. u 14:06 - pre 254 meseci
ok, potpuno si u pravu.
Mada, da svi imaju vremena samo za php i čitanje manuela i da imaju vremena sve to da probaju, onda ne bi ni bilo ovog foruma. Zahvaljujem se ljudima koji ipak odgovore na takva pitanja, ali to sto si rekao je sasvim na mestu...
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Uploading files...03.06.2003. u 14:15 - pre 254 meseci
Gorane, ako ne zelis da imas vremena za ucenje PHP-a i citanje manuala, i ako nemas vremena da probas "sve to" (tako da je ocigledno da to i ne radis), onda nikad u zivotu neces postati programer, vec samo neki priuceni "zanatlija" koji neku strahovito komplikovanu stvar samo povrsno zna.
Ovo me podsetilo na onu mikkijevu signaturu "Znam PHP, Lisp, C, C++, ADU, JAVU, ...
i jos 10 tehnickih termina" (slobodan prevod, jer se ne secam tacno kako ide :) ...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Uploading files...03.06.2003. u 14:15 - pre 254 meseci
Znaci, na tebi, i samo na tebi je da li zelis ili ne da postanes programer - ako zelis onda ces uvek imati vremena!
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Uploading files...

[ Pregleda: 3161 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.