Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa pravljenjem forme u Access-u

[es] :: Access :: Problemi sa pravljenjem forme u Access-u

[ Pregleda: 3148 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

no_name7

Član broj: 104906
Poruke: 51
*.teol.net.



Profil

icon Problemi sa pravljenjem forme u Access-u28.12.2006. u 20:33 - pre 210 meseci


Ne znam da li ovo pitanje da treba da postavim u VB i ASP ali ako sam pogrijesio, izvinjavam se...


Imam problem oko pravljenja forme u Access-u. Kako da u Command Button unesem kod npr. da se zatvori forma ili da mi otvori drugu formu i tome slicno.

Pokusavao sam da nesto uradim preko Visual Basic-a 2000 ali mi nije bas najjasnije sta tacno treba da se uradi da bi radio
"kod" u Access-u uradjen u Basic-u.


Neznam jesam li bio dovoljno jasan, trazio sam u literaturi Access za neupucene ali nisam nasao ono sto meni odgovara.
Ako neko zna koja mi je literatura potrebna da to savladam neka mi kaze jer moram za skolu da odradim u Access-u.

Hvala!
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Problemi sa pravljenjem forme u Access-u28.12.2006. u 22:31 - pre 210 meseci
Ako je forma u Accessu onda kontrolu Command Button označi na formi, u prozoru Properties potraži događaj OnClick, podesi iz padajuće liste Event Procedure i klikni na tri tačkice. Otvoriće se Visual Basic i tu ćeš dodati recimo sledeći kod.

DoCmd.OpenForm "Naziv forme", acNormal ili DoCmd.Close acForm, "Naziv forme", između Private Sub i End Sub redova. Trebalo bi da se snimi kod i iskompajlira (Debug i Cimpile). Posle pokretanja trebalo bi da dobiješ želeni rezultat.

Literatura: recimo 1. Susann Novalis, Dana Jones, Access 2002 VBA, Kompjuter biblioteka, Čačak
2. Cary N.Prague I Michael R. Irwin, Access 2000 Biblija, Mikro knjiga, Beograd
3. Roger Jenings, Vodič kroz Microsoft Access 2000 , Cet Beograd

Sve su prevedene i naslovi ti govore gde je težište.
 
Odgovor na temu

vulin

Član broj: 120283
Poruke: 42
*.dialup.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Problemi sa pravljenjem forme u Access-u18.01.2007. u 22:03 - pre 210 meseci
Pa zar nije jednostavnije da napravi Makro ?
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Problemi sa pravljenjem forme u Access-u19.01.2007. u 06:44 - pre 210 meseci
Potpuno se slažem.Ja sam toliko ogrezao u pisanju koda da ponekad jednostavne stvari radim komplikovanije nego što treba.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Problemi sa pravljenjem forme u Access-u

[ Pregleda: 3148 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.