Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa POS štampačem Bixolon Samsung SRP-275

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa POS štampačem Bixolon Samsung SRP-275

[ Pregleda: 2637 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konstantin

Član broj: 17262
Poruke: 132
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Problem sa POS štampačem Bixolon Samsung SRP-27527.12.2006. u 14:45 - pre 210 meseci
Raspakovao ga novog i ustanovio da nema nikakvog kabla za komunikaciju sa računarom!? U nekom globalnom uputstvu za takve štampače piše da može biti rs-232, centronix ili usb komunikacija. Na njemu ima samo ženski 25 pinski port i kada ga spojim serijskim kablom na COM1 ne prepoznaje ga. Zatim sam sa NETa našao drajvere za WINXp (ni oni nisu došla uz njega), instalirao ga i on se pojavio kao novi štampač. Međutim ništa ne mogu poslati na njega. Print Test Page dozvoljava ali se opet ništa ne desi!?
Ima li neko ideju?
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Problem sa POS štampačem Bixolon Samsung SRP-27527.12.2006. u 21:21 - pre 210 meseci
A jesi li Ti taj štampač kupio od nekog ovlašćenog ili ne? (samo Te molim da ne pominješ firmu, zbog Pravilnika)
Ako jesi, zahtevaj i kabl.

Drugo, trebalo bi da si uz štampač dobio i nekakav "Quick reference", koji ukratko objašnjava komunikaciju i sadrži listu opreme koja se isporučuje uz štampač.

POS štampači se koriste namenski. Retko kad kao klasični štampač, jer to ne bi imalo smisla. Zato ni drajver nije nužno neophodan - sve zavisi od softvera koji koristiš - da li se on oslanja na sistemske drajvere ili ima sopstvenu komunikaciju sa POS opremom. Uz sve to, POS štampači uglavnom nemaju mogućnost štampe bilo čega. Opcija "print test page", koju Windows po defaultu nudi, uglavnom nije podobna za probu POS opreme, pa nije ni čudo što izostaje rezultat.

Treće, da li je to štampač predviđen za štampu fiskalnih računa ili se koristi za neke druge namene (npr. štampa porudžbina - restoransko poslovanje)?

Mnogo nejasnih stvari, mada je i sama činjenica da je raspoloživ 25-pinski serijski port, već u startu čudna. Obično se koristi manja, 9-pinska verzija za ovu namenu.

I još nešto - da li štampač eventualno poseduje nekakav eksterni displej? Pošto i to ume da napravi problem. Neki POS štampači odbijaju da rade, ukoliko nisu kompletni.

Bilo kako bilo, vrlo je bitno da detaljno proučiš uputstvo (ako je stiglo), jer je u njemu uvek navedeno mnogo više nego u uputstvu za ostale periferije - tu su prvenstveno protokoli, kodovi, komande za inicijalizaciju, kao i razna druga setovanja.

Zato ne mogu baš da kažem da me čudi što ne radi tek tako, na prvu loptu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Problem sa POS štampačem Bixolon Samsung SRP-27528.12.2006. u 08:47 - pre 210 meseci
Citat:
konstantin:  Na njemu ima samo ženski 25 pinski port i kada ga spojim serijskim kablom na COM1 ne prepoznaje ga.


Verovatno se ne radi o standardnom rs232 kablu, nego je izukrstan na neki nacin. Sto se ostalog tice, Storm ti je dao prilicno detaljno objasnjenje.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

konstantin

Član broj: 17262
Poruke: 132
*.telekomsrpske.com.



Profil

icon Re: Problem sa POS štampačem Bixolon Samsung SRP-27528.12.2006. u 14:22 - pre 210 meseci
Zaboravio sam javiti da sam riješio problem, problem je bio sa kablom koji sam probavao! KOristio sam kabel koji je ili neispravan ili je serijski od ISDN TA (vjerovatno ima drugačiju signalizaciju). Na kraju kupio nov rs232 kabel i sve je proradilo. Drajvere skinuo sa neta, mada štampač može biti i generički u zavisnosti od aplikacije.
U svakom slučaju hvala na razmišljanjima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa POS štampačem Bixolon Samsung SRP-275

[ Pregleda: 2637 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.