Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nova ovde, imam pitanje

[es] :: Web dizajn i CSS :: nova ovde, imam pitanje

[ Pregleda: 3932 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sneki038

Član broj: 104962
Poruke: 6
*.mia.bellsouth.net.



Profil

icon nova ovde, imam pitanje27.12.2006. u 11:24 - pre 210 meseci
zdravo,

kako naslov kaze, nova sam i ne znam da li sam bas potrefila podforum, pitanje je:

da li je 450 evra realna cena za web site?
u pregovorima sam sa nekom ekipom koja se bavi dizajnom web stranica pa me interesuje da li je ta predlozena suma okay i da li treba da 'citam mala slova' prilikom konacnog dogovora i na sta treba da obratim paznju, jer ocigledno nisam 'web design friendly'.

radi se o mom site za jewelry design.
hvala
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: nova ovde, imam pitanje27.12.2006. u 11:39 - pre 210 meseci
Zavisi koliki sajt treba da bude i koje sve tehnologije treba da budu upotrebljene, da li imate spreman materijal ili ce oni morati da prekucavaju, skeniraju, fotografisu i slicno...

Sve u svemu - na ovakvo pitanje se ne moze dati odgovor. Mozda je mnogo a mozda i malo. I koje trziste je u pitanju, nase ili tamo gde je bellsouth - vas provajder?

Da ste napisali vise informacija, dobili biste bolji odgovor.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

sneki038

Član broj: 104962
Poruke: 6
*.mia.bellsouth.net.



Profil

icon Re: nova ovde, imam pitanje27.12.2006. u 13:48 - pre 210 meseci
hvala anyway, evo ga follow up:

- fotografije cu ja snimiti kao i tekst koji ide za faq, bio i td...
- zamisljeno je da site bude u formi ove web stranice :

http://www.jenniferfishernyc.com/collection.php

oni bi uploadovali nove slike besplatno, tako su mi rekli.
inace, web site bi trebalo da pokriva ameriku i canadu, kao i evropu.

ne znam da li je ovo dovoljno, jer imama samo ideju,ali ne i neko konkretno tehnicko znanje o dizajniranju web stranice.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: nova ovde, imam pitanje27.12.2006. u 14:08 - pre 210 meseci
Sajt koji ste ostavili ne mogu da gledam jer je potreban flash player koji ja nemam, tako da ne mogu da vidim kako sajt izgleda.
Niste ostavili podatke koliko bi fotografija bilo, koliko teksta, koliko se web stranica osim naslovne ocekuje?
Ne shvatam ono da web site pokriva evropu i slicno - kad postavite web site - on je vidljiv iz bilo kog dela sveta gde imaju internet.
Ovo za upload novih slika - nisam shvatio. Mislite kad zavrsite posao? Dodatne izmene naknadno? Ili sta?
I niste mi rekli da li li ce vam raditi neko odavde (iz srbije) ili tamo gde je bellsouth (ako se dobro secam oni su u USA) - znaci na to sam mislio ,kad sam pitao za trziste, na tu ekipu koja ce vam raditi sajt. Generalno gledano se skuplje placaju sajtovi u USA nego u Srbiji..

Sve u svemu, i dalje je nedovoljno podataka.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

sneki038

Član broj: 104962
Poruke: 6
*.mia.bellsouth.net.



Profil

icon Re: nova ovde, imam pitanje27.12.2006. u 16:19 - pre 210 meseci
'ajde da pokusam ponovo a da ne ispadnem ponovo glupa...

mislila sam da ima onu prvu stranicu sa design logom, i enter
pa se onda otvori novi window gde ce biti thumnails/?/ one kockice koje sadrze slike ali samo frakciju slike, pa kada se klikne na to otvori se ta slika uvecana cela sa infom ispod/materijal, dimenzije, cena/

a imace verovatno pedesetak slika.
moje je pitanje, da li ima nekih dodatnih, a krucijelnih pitanja, koje bi trebalo da pitam , sta u tih 450 evra dolazi u paketu, da se ne bih kasnije iznenadjivala zbog dodatnih features i dodatnih troskova, a opet sve zbog lose komunikacije/mog neznanja a njihovog precutkivanja/

slike, nove bi oni dodavali, tako su rekli.

na sta da obratim paznju, tj sta mora da pokriva i ima web site.


p.s.
ako razumem, broj web stranica podrazumeva svako otvaranje slike ili sta?
i da, radi tim iz beograda.

hvala ti na strpljenju, sve info oko ovoga su mi vrlo dragocene, jer ne znam koliko se krecu cene i koliko i sta bi trebalo da ocekujem i , sto je najvaznije sta da pitam.

da li mozes da otvoris neki od ovih sajtova:


http://www.jennifermeyerjewelry.com/
http://www.shannoncarney.com/gallery.htm
http://danielespinosa.com/english/coleccion/vanilla-1.html
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.kalik.info.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: nova ovde, imam pitanje27.12.2006. u 21:59 - pre 210 meseci
pazi nemogu nesto posebno da ti pomognem zapravo ja tek ucim i pokusavam udjem u stos za taj posao


ali moja ti je preporuka da ne mislis da je to mnogo para zapravo ima tu dosta posla ljudi misle da to veoma lako

takodje bi ti savetovao da se posavetujes oko izbacivanja sajta na server i odrzavanje posto mislim da je to jako bitno kao sto rece pogledaj sitna slova



ako nesto mogu da pomognem tu sam


veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

NenadSM
Sremska Mitrovica

Član broj: 70835
Poruke: 208
212.200.123.*

ICQ: 373516076
Sajt: srem022.blogspot.com


+16 Profil

icon Re: nova ovde, imam pitanje28.12.2006. u 00:44 - pre 210 meseci
Pogledao sam sajt koji si navela u postu i posto mi se cini, koliko vidim, da je u pitanju Flash, mislim da cena i nije velika,ali posto ne znam sve detalje ne mogu biti precizniji.
Pazljivo procitaj ugovor i ako ti nesto nije jasno - pre potpisivanja istog - javi se ovde.
Imam Yugo. Nije neki, mozete misliti kakav je. Dobio sam ga kao drugu nagradu na Tomboli.
Prva nagrada je bila TORTA!
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: nova ovde, imam pitanje28.12.2006. u 00:58 - pre 210 meseci
Koliko sekcija sajt treba da ima?Home,contact,galerija,itd...itd...

Da li ce sadrzati i ovako nesto:(ili neku shoping kartu)

http://www.jenniferfishernyc.com/design.php

Kad radis sajt u flashu ne broje se "stranice",radije se govori o sekcijama sajta.
 
Odgovor na temu

sneki038

Član broj: 104962
Poruke: 6
*.mia.bellsouth.net.



Profil

icon Re: nova ovde, imam pitanje28.12.2006. u 01:54 - pre 210 meseci
e stvarno ste zlatni.
ja nazalost ne mogu jos da odgovaram na pp jer treba da ispunim kvotu od 10 postova, izgleda kada sam pokusala da odgovorim na poslatu pp.

site bi trebalo da ima one uobicajene sekcije - gallery, bio, faq/koji bi sadrzao pitanja i odgovore oko shipping-ordering-payment/

/vrlo slicno kao na http://www.shannoncarney.com/gallery.htm,
ne znam da li mi treba prva stranica, design mi se zove smart, s tim sto su sm moji inicijali +art, a zamisao bi bila da kada se predje cursorom preko smart, tj na s/ iskoci moje ime/ a na m/prezime, a art ostaje art i sve to daje smart.

vrlo mi je bitan ovaj site jer sa njim nameravam da konkurisem na nekim izlozbama i saljem galerijama , jer nakit koji designiram je contemporary, znaci nema zlato i dijamanti, bling-bling u pravom smislu, vise je design sa statement-om, kako bih rekla.

moj osnovni problem je sto o web designu nemam pojma, pa samim stim nisam ni u stanju da postavljam prava pitanja, zato mi je vasa pomoc zaista dragocena.

neko je pitao, cini mi se, koliko slika planiram, verovatno 50-tak.

ako imate neke predloge , svi su vise nego dobrodosli.


p.s.
nije moja bojazan tolika da li je 450 evra mnogo, vise je da li ja dobijam za to sve sto ide u paketu, da ne bude da za svaki feauture moram dodatno da doplacujem ili da dobijem nesto sto nisam ocekivala.


hvala puno svima.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: nova ovde, imam pitanje28.12.2006. u 08:12 - pre 210 meseci
Video sam ove druge sajtove :)

To sta dobijas regulise se ugovorom, ovde na forumu je vec pisano o tome sta sve jedan ugovor moze i treba da sadrzi. Potrazi, ne znam koja je tema. Kada se definisete ugovorom, posle toga nema nisi dobila sto si trazila ili trazis nesto sto nisi regulisala ugovorom. Placanje je obicno polovina po prihvacenom projektu (slika kako ce da izgleda barem jedan deo sajta), a ostatak po realizaciji, mada moze i drugacije da se definise.

Definisi u ugovoru da u cenu ulazi/ne ulazi i hosting na odredjeno vreme - hosting je ono mesto gde se tvoj sajt nalazi, sa odredjenim prostorom za fajlove. Ono sto vidim na
http://www.shannoncarney.com/gallery.htm
nije lose, lepo izgleda, radi uz pomoc javascripta... (nije bitno), ali tamo ima samo 20-tak malih slikica - tako da kod tebe to mora da se resi drugacije, slicno ili ne - to je vec druga stvar. Ukoliko imas neke specificne zahteve (npr. boja pozadine kaki zuto) to odmah navedi u ugovoru ili posebnom dodtku ugovora gde ces definisati sve zelje oko izgleda i funkcionalnosti sajta, da ne bi posle bilo - pa zasto to nemam, a odgovor - nije trazeno niti definisano ugovorom.

Dalje, ukoliko zelis mozes poslati zahtev i drugima koji se bave izradom web sajtova sa svojim specifikacijama (mada mi nije jasno kako su ti oni formirali cenu ako nisi znala da im objasnis sta i kako hoces), pa da vidis sta drugi kazu i za koje pare bi ti to uradili. Naravno, sto neko bude imao manje referenci, manja ce i cena biti, ali je pitanje sta ces dobiti - da li je to dovoljno kvalitetno za tebe ili ne. Nekad se isplati dati malo vise para, nego da ti prvi put manje a posle drugi put toliko koliko je trebalo prvi put :(

Ako imas jos nekih pitanja - slobodno se ponovo javi.



Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

sneki038

Član broj: 104962
Poruke: 6
*.mia.bellsouth.net.



Profil

icon Re: nova ovde, imam pitanje01.01.2007. u 22:24 - pre 209 meseci
e, sada imam drugi problem:
kako ide sa domain-om?
na sta sve da obratim paznju pri kupovini i koji mi sa credential domain registration preporucujete u usa?

moj we site postavljam ovde na krikovanje asap.

da li mi treba pored registracije domaina i jos nesto pride?

izvinjavam se zbog ovolike kolicine glupih pitanja.

srecna nova
 
Odgovor na temu

sneki038

Član broj: 104962
Poruke: 6
*.mia.bellsouth.net.



Profil

icon Re: nova ovde, imam pitanje01.01.2007. u 22:28 - pre 209 meseci
a i typo gresaka
 
Odgovor na temu

vladimirn
Vladimir Nikolic
Novi Sad

Član broj: 38585
Poruke: 81
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: nova ovde, imam pitanje26.02.2007. u 08:50 - pre 208 meseci
Osnovno pitanje na koje treba sebi da date odgovor jeste koliko Vama vredi web sajt koji zelite.
Sta ocekujete od njega?
Da li je to web sajt koji cete pokazati prijateljima i reci- hej vidi i ja imam web sajt ili je taj web sajt jos jedan alat koji treba da Vam donese novac?
Da li je za Vas mnogo da platite 450 evra za to sto zelite?

Na internetu cete naci mnogo ponuda za izrade web sajtova, od 50 do 1000+ evra za ono sto ste postovali ovde.

Dakle, odgovorite sebi na pitanja koja sam postavio i nece biti potrebe da razmisljate o tome da li Vas je neko (ili zeli) da Vas "zavrne" za lovu.

Srdacan pozdrav,
V
 
Odgovor na temu

bojanskopje

Član broj: 124929
Poruke: 33
85.30.127.*



+2 Profil

icon Re: nova ovde, imam pitanje03.03.2007. u 12:19 - pre 207 meseci
Moje mislenje je da to nije skupo, ali koko su rekli neke ispred mene zavisi ti sta ocekujes od sajt. Za domen, host najbolje ti je da kontaktiras sa tvoje web dizajnere oni sigurno ti znaju odgovor na sve pitanje. Ako hoces da budes sigurna da nece ti neko uzeti mnogo pare pitaj kolku vremena im treba da to urade. Ako je to mesec dana ondak to je djaba, ja kad radim sajt tako gledam dan racunam da mi je 50 e. Znaci ako radim 10 dana to je 500 e. Ipak milislim da je to prhvatliva suma. Ipak ljudi ne znjau koliko je to makotrpan i pipavi posao. Da bi se doslo do tu jednu stranu okozices se.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
212.200.176.*



+1450 Profil

icon Re: nova ovde, imam pitanje10.03.2007. u 23:14 - pre 207 meseci
Cena...
Sve se vrti oko para, onima sto placaju je mnogo a ovima sto naplacuju malo...

Vrlo je prosta racunica:

Ako koriste gotove template i samo ih prepravljaju - cena sajta u srbiji ne moze da bude veca od 200 evra gore/dole

Kada prezentaciju rade akademski obrazovani web dizajneri ponekad u saradnji sa programerom po potrebi ima da kosta.

Kakvu diplomu pokaze - tako se i plati.

U prvom slucaju necete imati vizuelnu autenticnost kao u drugom. Poenta je da se ne pobrkaju loncici prilikom placanja :)

Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: nova ovde, imam pitanje

[ Pregleda: 3932 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.