Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[ P++ ] - Smart TurboPascal IDE pisan u VB.NET-u

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: [ P++ ] - Smart TurboPascal IDE pisan u VB.NET-u

[ Pregleda: 2396 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iggy91
Igor Peric
Sopstveni dom
Bijeljina

Član broj: 73330
Poruke: 49
*.rstel.net.

Sajt: www.zmaj.org


Profil

icon [ P++ ] - Smart TurboPascal IDE pisan u VB.NET-u20.12.2006. u 09:12 - pre 211 meseci
Pogledajte ideju, mislim da je korisno.
Program je jos u fazi razvoja, pa bih molio clanove da prokomentarisu trenutno stanje i predloze neke nove funkcije koje bi voleli da vide u Beta1 verziji.

http://www.zmaj.org

P.S. Pogledajtu u delu "Skolski zadaci", sticky tema
Novac za kola se mora doneti do kraja decembra, znači do 5. decembra.
Posle pada Jakubinaca na vlast dolazi Petar Pan! :)
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: [ P++ ] - Smart TurboPascal IDE pisan u VB.NET-u20.12.2006. u 10:26 - pre 211 meseci
Pa u svakom slucaju ne moze da skodi jos jedan ovakav programcic...
A da bi dobio i neki dodatni komentar predlazem da isti stavis i za download, da bi ljudi mogli i da testiraju, pa da tek onda pocnu sa komentarima...

 
Odgovor na temu

iggy91
Igor Peric
Sopstveni dom
Bijeljina

Član broj: 73330
Poruke: 49
*.rstel.net.

Sajt: www.zmaj.org


Profil

icon Re: [ P++ ] - Smart TurboPascal IDE pisan u VB.NET-u20.12.2006. u 12:01 - pre 211 meseci
Pre nego sto izbacim Beta verziju, hteo bih da je.. kako da kazem... "napucam". Predlozite nesto sto bi olaksalo programiranje u Turbo Pascalu, sta bi recimo VAMA bila olaksica, pa da sto vise mogucnosti implementiram u Beta 1 verzuju.
Novac za kola se mora doneti do kraja decembra, znači do 5. decembra.
Posle pada Jakubinaca na vlast dolazi Petar Pan! :)
 
Odgovor na temu

defufna
Novi Sad

Član broj: 35112
Poruke: 167
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: defufna@jabber.papla.pl


Profil

icon Re: [ P++ ] - Smart TurboPascal IDE pisan u VB.NET-u20.12.2006. u 12:19 - pre 211 meseci
Pa Syntax highlight bi lepo dosao, imas li Autoindent ? Podrska da sam podesis putanju do compiler-a ( da bi mogao da radis sa Free Pascalom ili TMT Pascalom ili nekim trecim ) Bookmark-ovi, onda bilo bi lepo da moze brza sintaksa da se aktivira na CTRL + SPACE pa da ispadne Combo Box, takodje fale ti jos neke sintaksne strutkture koje pascal podrzava ( function, procedure, record, object itd.. ) Eto mislim da ti je to dosta posla :)
Sobe, apartmani u Crnoj Gori
http://www.123montenegro.com
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: [ P++ ] - Smart TurboPascal IDE pisan u VB.NET-u20.12.2006. u 16:22 - pre 211 meseci
Evo pogledaj i ovo sto je Milos jos pre pokusao...
Prevljenje Buildera za Delphi
 
Odgovor na temu

iggy91
Igor Peric
Sopstveni dom
Bijeljina

Član broj: 73330
Poruke: 49
*.rstel.net.

Sajt: www.zmaj.org


Profil

icon Re: [ P++ ] - Smart TurboPascal IDE pisan u VB.NET-u20.12.2006. u 20:12 - pre 211 meseci
Evo postavio sam ovo sto sam dosad uradio... Link za download potrazite na gore navadenom sajtu.

@dafufna
Svidja mi se ta ToDo lista, ima se bas dosta posla odraditi... ali polako. Ovime cu da se vodim.
Sledeci upload ce biti tek zavrsim sve ovo sa liste.. Jedino me interesuje taj Autorindent... sta ti je to?

@Ostali korisnici
Brzoj sintaksi mozete prostupiti i preko tastature komandama ALT+SHIFT+[parametar]. Parametar je slovo engleskog alfabeta koje odgovara pocetnom slovu sintaksne komande. Npr. ALT+SHIFT+V ce pozvati dijalog za deklaraciju varijabli, ALT+SHIFT+W dijalog za ispis na ekran (writeln)....
Novac za kola se mora doneti do kraja decembra, znači do 5. decembra.
Posle pada Jakubinaca na vlast dolazi Petar Pan! :)
 
Odgovor na temu

defufna
Novi Sad

Član broj: 35112
Poruke: 167
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: defufna@jabber.papla.pl


Profil

icon Re: [ P++ ] - Smart TurboPascal IDE pisan u VB.NET-u20.12.2006. u 22:23 - pre 211 meseci
haha da neke stvari su bas gadne ali bice ti dobar izazov :)

auto indent ti je da text editor kad kucas neki text ( uglavnom kod ) pamti kolko si uvukao tako da kad pritisnes enter on ti sledeci red uvuce kao prethodni ne moras ponovo da uvlacis, recimo Visual Basic Editor ima Auto Indent, notepad nema
Sobe, apartmani u Crnoj Gori
http://www.123montenegro.com
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: [ P++ ] - Smart TurboPascal IDE pisan u VB.NET-u20.12.2006. u 22:53 - pre 211 meseci
Pogledaj CodeMax/CodeSense!
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: [ P++ ] - Smart TurboPascal IDE pisan u VB.NET-u21.12.2006. u 10:26 - pre 210 meseci
Znas sta bi jos bilo zanimljivo da se odradi, programiranje preko dijagrama toka. Dakle da se odradi da korisnik samo po sistemu Drag and Drop odredjenih komponenti napravi algoritam programa, unese odredjene parametre, promenjive i sl. a program na osnovu tog algoritma napravi kod, sve to iskompajlira, napravi exe...
 
Odgovor na temu

iggy91
Igor Peric
Sopstveni dom
Bijeljina

Član broj: 73330
Poruke: 49
*.rstel.net.

Sajt: www.zmaj.org


Profil

icon Re: [ P++ ] - Smart TurboPascal IDE pisan u VB.NET-u23.12.2006. u 19:50 - pre 210 meseci
Program je unapređen, i postavljena je novija verzija na server.

download: http://www.zmaj.org

Svi ste potencijalni beta-testeri... :) :) :)

Ozbiljno, "prečačkajte" pa me obavestite o svim bug-ovima koje pronađete, a ja ću u međuvremenu da skidam jednu po jednu stavku sa one ToDo liste koju je dafufna postavio.... :)

Do sledećeg builda...
Novac za kola se mora doneti do kraja decembra, znači do 5. decembra.
Posle pada Jakubinaca na vlast dolazi Petar Pan! :)
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: [ P++ ] - Smart TurboPascal IDE pisan u VB.NET-u23.12.2006. u 22:06 - pre 210 meseci
Imenjače, to što je dafufna prvo zahtjevao, može se vrlo lako odraditi preko onog što sam ja dodao
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: [ P++ ] - Smart TurboPascal IDE pisan u VB.NET-u25.12.2006. u 06:45 - pre 210 meseci
Pogledajte, i ovo je zanimljivo...
Ima i Delphi Sources
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: [ P++ ] - Smart TurboPascal IDE pisan u VB.NET-u

[ Pregleda: 2396 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.