Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?

[es] :: Elektronika :: Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?

[ Pregleda: 8377 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

evesam

Član broj: 115955
Poruke: 14
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?17.12.2006. u 12:05 - pre 210 meseci
Dakle kako da, koristeci samo unimer, proverim da li su mi iskljucili kablovsku? Sta da merim izmedju onih nazovi "pinova" na konektoru prema TV-u. Napon, ili impedansu? Napon je priblizno 0-1 mV AC/DC, impedansa beskonacno. Znaci li to da su me iskljucili?
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
195.252.85.*



+128 Profil

icon Re: Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?17.12.2006. u 12:20 - pre 210 meseci
dakle, nikako.
instrument ti nije potreban već tv i komšija (koji ima istu kablovsku).
ako na tv-u nemaš ništa, nemora da znači da su te isključili već je moguće da sama kablovska ima kvar, npr nestanak napajanja u podsistemu (distribucije) kablovske.
ako kod komšije ima a kod tebe ne..e onda je već zanimljivo.

druga je stvar ako si divljak ili ne plaćaš pa je neko "preduzeo mere"
 
Odgovor na temu

evesam

Član broj: 115955
Poruke: 14
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?17.12.2006. u 15:03 - pre 210 meseci
to traje Vec dva dana, tako da sumnjam da je kvar. Od programa jedino se vidi FOX i to kroz sneg, i nista drugo.
Skoro sve komsije u mojoj zgradi i u okolini su vec iskljucene jer nisu placale, ali sam ja placao i sad mislim da nisu i mene iskljucili onako "po automatizmu". Ili je mozda otisao tuner na TV..

Koja glupost, zar se stvarno ne moze proveriti instrumentom ili nekom metodom da li postoji "veza"/signal preko kabla ili ne? Ako ni to ne moze, kom se djavolu onda uce sve te silne elektronike.
 
Odgovor na temu

zkaiser
- -

Član broj: 19545
Poruke: 262
*.dyn.ravangrad.net.



+1 Profil

icon Re: Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?17.12.2006. u 15:39 - pre 210 meseci
Citat:
Koja glupost, zar se stvarno ne moze proveriti instrumentom ili nekom metodom da li postoji "veza"/signal preko kabla ili ne? Ako ni to ne moze, kom se djavolu onda uce sve te silne elektronike.


Pa naravno, da moze samo sto za detaljno i pravilno proveravanje treba da imas takozvani merac polja koji kosta nekih >1K €, pa ako ti se isplati, a Ti samo ajde, inace bilo koji TV/CATV operater mora da ima ovakav uredjaj kao osnovni alat za rad jer ne postoji nikakva carobna kugla ili sl. da bi se utvrdilo stanje (raspored) zuzetih frekvencija, jacine signala, oblici sinhro impulsa itd. . .. u kablu.

Najjednostavnije je pomocu ispravnog TV-a ali ako nema nicega onda moze da bude svasta, sto se TV-om ne moze otkriti.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
195.252.85.*



+128 Profil

icon Re: Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?17.12.2006. u 15:41 - pre 210 meseci
postavio si pogrešno pitanje.
nešto učiš (ili stekneš praksom) da bi razlikovao ČIME možeš ŠTA da izmeriš i proveriš.
najglupaviji tv je u ovom slučaju bolji od najboljeg (običnog) mernjaka.
to što nemaš 2 dana ne znači ništa pogotovu što je vikend i ako je neko "zaseko" i previše, od sutra funkcioniše reklamacija, pa udri.

[Ovu poruku je menjao guja011 dana 17.12.2006. u 16:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
195.252.85.*



+128 Profil

icon Re: Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?17.12.2006. u 16:04 - pre 210 meseci
evo ti 2 primera o sumanutoj kablovskoj:
1. klinci pušili cigare u podrumu susedne zgrade. neko ih iznenadio i oni bace cigare ali u hrpu starih novina. bukne požar , dođu očas vatrogasci ali je to ipak bilo dovoljno da crkne podstanica za kablovsku i tako ta zgrada i još 5 (po 110 stanova, bar polovina je na toj kablovskoj) ostane bez tv-a , da ne pričam o internetu, 2 NEDELJE.
2. rade remont trafo stanice u naselju i cviknu sa struje pola zgrada. moju stranu nisu al šta vredi kad kablovska ide kroz isključenu polovinu. rezultat: nema tv, nema interneta
ceo dan (i tako nekoliko puta)
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?17.12.2006. u 17:34 - pre 210 meseci
Zar nije najlakše jednostavno pozvati kablovskog provajdera i pitati da li je problem do njih. Ako nije, onda može da se razmišlja o neispravnom tjuneru, presečenim kablovima i sličnim stvarima. Možda jednostavno vrše neke radove na mreži.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

evesam

Član broj: 115955
Poruke: 14
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?17.12.2006. u 17:44 - pre 210 meseci
izgleda da sam osudjen da cekam do sutra..nego ce biti bedak ako nije do njih nego do mog TV-a, pa budu dzaba izlazili na teren.

mene u principu ne zanima raspored zuzetih frekvencija, jacine signala, oblici sinhro impulsa i sl. vec samo da pokusam da detektujem da li je u pitanju neka glupost, kao npr. prekid kabla negde kod mene i sl.
ako recimo proveravam kabl za klasicnu ANTENU kod moje tetke/babe/strine, lepo znam da izmedju pinova na konektoru treba da ocekujem minimalnu impedansu od par ohma, ako vidim da je na mernjaku beskonacno, znaci da je negde prekid i to je to. e sad, sta bi mogla da bude ocekivana vrednost ako bi to ponovio u ovom slucaju na konektoru koji je vezan za kablovsku mrezu? dakle cisto tehnicko pitanje, koliko iznosi izlazna impedansa Ziz njihovog sistema (pojacavaca, ... ili vec kog djavola)? Ne verujem da to spada u grupu "nemerljivih" velicina ;)
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
195.252.85.*



+128 Profil

icon Re: Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?17.12.2006. u 19:08 - pre 210 meseci
"impedansu od par ohma, ako vidim da je na mernjaku beskonacno"
ovo je objašnjenje tvoje zabune.
 
Odgovor na temu

evesam

Član broj: 115955
Poruke: 14
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?17.12.2006. u 20:05 - pre 210 meseci
non ho capito
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
195.252.85.*



+128 Profil

icon Re: Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?17.12.2006. u 21:59 - pre 210 meseci
karakteristična impedansa kabla je jedno a dc otpor kabla (i to samo u slučaju da ga nešto zaklapa "s one strane") je sasvim različita stvar. šta bi bilo kada bi na drugom kraju bio kondenzator?
 
Odgovor na temu

evesam

Član broj: 115955
Poruke: 14
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?18.12.2006. u 00:39 - pre 210 meseci
prikljucis lepo ac napon i onda izmeris efektivnu vrednost struje, pa Ohmov zakon za naizmenicnu struju i dobijes priblizno Z
 
Odgovor na temu

marijan_e

Član broj: 24969
Poruke: 376
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?18.12.2006. u 11:36 - pre 210 meseci
jesi li ti normalan.....pa on će još i spojit 220 na taj kabel
 
Odgovor na temu

Bančilo
Zemun

Član broj: 124656
Poruke: 387
*.maksnet.net.



+33 Profil

icon Re: Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?18.12.2006. u 20:56 - pre 210 meseci
Ma....
Prikaci ispravan TV i to je to,ako nema slike nema ni signala u kablu,isprati kabal do prvog razdelnika i vidi dali sa tog razdelnika ide signal do komsije i dali on ima pa tako dalje dok ne vidis gde su ti kabal iskljucilil.
 
Odgovor na temu

evesam

Član broj: 115955
Poruke: 14
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?19.12.2006. u 14:07 - pre 210 meseci
postoje i ljudi koji mozda nemaju ispravan TV..
u Srbiji je luksuz imati ispravan racunar i ispravan TV u isto vreme..

sada cu ih zvati (konacno), pa ako ne budu saradjivali, prikljucujemo struju na kabl.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Hitno -- Kako da proverim da li su mi iskljucili kablovsku?

[ Pregleda: 8377 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.