Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Overclocking do optimalnog maximuma - pomoc

[es] :: Overclocking & Modding :: Overclocking do optimalnog maximuma - pomoc

[ Pregleda: 2671 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Freerunner
igor vukovic
Beograd

Član broj: 123967
Poruke: 65
*.dynamic.sbb.co.yu.



+37 Profil

icon Overclocking do optimalnog maximuma - pomoc16.12.2006. u 20:11 - pre 211 meseci
cenio bih da mi neko kaze, poshto se ama bash uopshte ne razumem u overklokovanje, a iz odredjenog razloga bi mi to odgovaralo na jednom od kucnih kompjutera, pa mi recite shta da radim -

cuo sam da postoje programi koji rade overklok, umesto da ja podeshavam sve u BIOS-u, ali ni to nisam nashao na internetu(first try, pa sam batalio)

ploca:ASUS A7V8X
CPU: AMD atholn(TM) XP 2500+
Graficka: Gefroce MX 460

shta tacno da uradim, da bih ubrzao, i jel istina da ASUS ploce imaju opciju za overklokovanje GC-a, iz biosa ?

molio bih da mi pomognete oko ovoga, unapred zahvalan
Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
Fear is the path to the Dark side!
 
Odgovor na temu

coronas

Član broj: 84020
Poruke: 45
*.tippnet.co.yu.



Profil

icon Re: Overclocking do optimalnog maximuma - pomoc16.12.2006. u 20:44 - pre 211 meseci
Hajde za pocetak bar pokusaj da saznas na koliko ti trenutno ide plocha zanachi koji joj je FSB(to ti je ono 100/133/166)
Mozes da vidis u BIOS-u ili preko nekog programa kao sto je Everest.

Nisam bash najsigurniji ali mislim da na toj plochi ne moze da se "klokuje" iz biosa...

Bar u ASUS A7V8X-MX user manual koji trenutno drzim u ruci medju opcijama za bios nema nesto sto lici na opciju za podizanje frekvencije ploche tj proc. jedino znam(iz prakse) da na samoj plochi postoje switch-evi za menjanje magistrale i zakljucavanje PCI/AGP-a...
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Overclocking do optimalnog maximuma - pomoc16.12.2006. u 23:37 - pre 211 meseci
na toj ploci moze da se klokuje iz biosa.
a za vise informacija imas to zaista lepo i jednostavno objasnjeno u top temi. ako mislis da dobijes prezvakano, neces nikad nauciti. (mada je i u pomenutoj temi prilicno jednostavno opisano)
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

dizzel
43,92 21,37

Član broj: 34518
Poruke: 1176
194.106.166.*



Profil

icon Re: Overclocking do optimalnog maximuma - pomoc18.12.2006. u 07:38 - pre 211 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/42741
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: Overclocking do optimalnog maximuma - pomoc

[ Pregleda: 2671 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.