Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

*.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja

[es] :: Hosting :: Domeni :: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6703 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.135.EUnet.yu

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja30.05.2003. u 16:07 - pre 254 meseci
imam registrovan *.com domen (naravno potpuno funkcionalan) i zeleo bih da registrujem *.co.yu koji ce ustvari biti usmeren ka ovome *.com domenu.

u principu hocu kada neko poseti odrenjeni co.yu da bude ustvari preusmeren ka ovom *.com sajtu. e sada, ne zelim da placam negde bez veze hosting pa da to odradjujem kroz html, vec sta je potrebno da trazim od provajdera koji mi hostuje *.com sajt? u kontaktu sa njima rekli su mi da su kreirali nekakav dns alias i da sve sto treba da uradim je da kod lokalne registracije ubacim adrese tih DNS servera (servera na kojima je vec *.com sajt). da li sada mogu da prodjem kroz registraciju na www.nic.yu ili mi je potrebno jos nesto?

hvala na odgovorima i pomoci.


...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja30.05.2003. u 16:16 - pre 254 meseci
Da si nam rekao koji ti je .com domen, mogli bismo ti dati konkretne podatke.

Ovako, koristi iste DNS servere koje koristi taj domen, i njih pošalji na nic.yu. To bi trebalo da bude dovoljno, ali pazi na to da postoji i „ServerAlias“ (ili njegov ekvivalent) na samom web serveru.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
*.ptt.yu

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja30.05.2003. u 18:24 - pre 254 meseci
idi na www.mydomain.com otvori nalog i sve ce ti biti jasno:) znaci pri registraciji co.yu domena potrebno je da stavis sledece dns-ove:
ns1.mydomain.com
ns2.mydomain.com
ns3.mydomain.com
ns4.mydomain.com

tamo na mydomain.com podesis kakvu hoces redirekciju, normalnu ili stealt, gde ce da ide mail....
boljeg a besplatnog servisa ne znam (a znam dosta:)
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja30.05.2003. u 19:47 - pre 254 meseci
Pa ako su mu rekli da su mu napravili dns alias nije mu potrebno da se bakće sa mydomainom već samo da uradi ovo sto je towk rekao...
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.245.EUnet.yu



+42 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja31.05.2003. u 00:11 - pre 254 meseci
jer ima resenja za sledeci problem

platio sam nekom sa www.w3.co.yu da mi registruje domen i daga podesi da se vidi,

on je to uradio preko nic.yu i postavio dns zapise preko www.granitecanyon.com

to vise neradi , znaci nemogu da ucitam web sajt,

sta da radim?
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.245.EUnet.yu



+42 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja31.05.2003. u 00:13 - pre 254 meseci
zaboravio sam da napisem da tog lika koji je posedio to , vise nema, NIGDE !!!
 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.127.EUnet.yu

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja31.05.2003. u 00:41 - pre 254 meseci
imam i ja isti problem koji pokusavam da resim tako sto sam poslao zahtev za brisanje tako regisrovanih domena. kada se obrisu krenucu u registraciju ponovo ali na pravi nacin.
...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.2.EUnet.yu



+42 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja31.05.2003. u 00:44 - pre 254 meseci
pitanje za maratonce

kako da izbacim domen iz MYDOMEN.com liste

ili da ga prepravim ,

nisam upisao www ispred domena i sad se poziva bez www
 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.127.EUnet.yu

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja31.05.2003. u 00:49 - pre 254 meseci
konkretno sam dosbio nesto kao NS1.NEVIDIA.COM i NS2.NEVIDIA.COM. da li to ubacujem zajedno sa IP adresom *.com sajta u polja primarni i sekundarni server na nic.yu, otprilike:

Odeljak 5: Primarni server naziva (primary DNS):
ns1.nevidia.com
***.***.***.***

Odeljak 6: Sekundarni server naziva (secondary DNS):
ns2.nevidia.com
***.***.***.***


da li je to dovoljno (naravno sa ostalim odeljcima popunjenim korektno)?


...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.127.EUnet.yu

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja31.05.2003. u 00:51 - pre 254 meseci
izvinjavam se, nije ns1 i ns2 vec ns3 i ns4, mada to nema puno veze ali da budem do kraja precizan.
...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.2.EUnet.yu



+42 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja31.05.2003. u 00:58 - pre 254 meseci
al sam se izlupetao :) u vezi www

:)))))))))
 
Odgovor na temu

factor

Član broj: 4833
Poruke: 413
62.32.33.*



+2 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja31.05.2003. u 01:23 - pre 254 meseci
Pazite! YuNic zahteva da pre podnošenja zahteva domen bude aktiviran na name serverima! Inače će vam ODBITI zahtev. Kod Mydomain-a moras pisati tehničkoj podršci, da ti aktivira domen.
 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
*.ptt.yu

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja31.05.2003. u 03:14 - pre 254 meseci
i druga stvar u slucaju da hocete da izvrsite modifikaciju domana na yu nic-u, morate upisati SVE podatke (pa i tipegreske) kako je popunjeno na prvom zahtevu, sve ostalo vodi ka odbijanju. w3 je dosta zla naneo posto ima registrovano preko 300 domena, a vlasnik *gojko-kikinda* se izgubio i odneo sa sobom sve registracije, ne mozete cak traziti ni ponistenje domena da bi se ponovo registrovao ako neznate prave podatke:(
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.131.EUnet.yu



+42 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja31.05.2003. u 05:29 - pre 254 meseci
to je taj gojko-kikinda,

sta to znaci za tih 300 domena (dva su moja)

da li su neupotrebljivi?
 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
*.ptt.yu

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja31.05.2003. u 05:37 - pre 254 meseci
gojkov - iz kikinde tip koji je vodio w3.co.yu i vrsio registraciju preko reda:)

nazalost pukao je njegov besplatni servis koji je koristio tako da su pukli i domeni, ali svi koji su registrovali preko njega, slali su mu podatke od NAVODNIH firmi i adrese, tako da je najverovatnije stavljao te adrese.

za sve recoveri obratite se na PP :)
 
Odgovor na temu

blaza
n/a

Član broj: 961
Poruke: 743
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja28.05.2004. u 17:44 - pre 242 meseci
Poznajem doticnu osobu - Gojkova (ne licno). Da li je neko zainteresovan za vise podataka o njemu? :)
O_o
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja31.05.2004. u 14:16 - pre 242 meseci
Uopste nije tacno da za izmene u YU NIC registru treba dati apsolutno iste podatke (ukljucujuci i greske).

Potrebno je priloziti dokumentaciju koja nedvosmisleno potvrdjuje da se radi o izvornom vlasniku domena. Podaci mogu biti izmenjeni i cesto jesu silom prilika jer i u samoj registraciji firmi se stvari menjaju.

Dakle, ako vam je taj sa w3 registrovao domen u vase ime sto ce reci prilozio je vasu dokumentaciju o registraciji domena vi mozete da izmenite podatke u registru prilazuci kopiju resenja o registraciji firme i sva ostala dokumenta koja se traze i prilikom prve registracije domena.

Mi smo problema sa izmenama imali samo ako prvobitna registracija nije bila uradjena kako treba. Bas skoro smo imali slucaj da je domen registrovan na nepostojeci naziv firme. Prilikom prve registracije su bila prilozena dokumenta iz kojih je bilo ocigledno da se ne radi o toj firmi, a koliko sam shvatio na NIC-u je to proslo posto je registraciju vrsila osoba koja se sa ljudima sa YU NIC-a zna pa su mu to uradili na poverenje, ne proveravajuci dokumentaciju. Kada smo trebali da promenimo DNS nastao je problem, jer mi nikako nismo mogli da dokazemo da je firma vlasnik domena jer naziv u registru domena nije odgovarao stvarnom stanju. Ipak smo to uspeli da regulisemo ali uz dodatnu dokumentaciju i dosta izgubljenog vremena.

Za sve je kriv covek koji se i ovde na ES predstavlja kao strucnjak i deli "savete" u vezi registracije domena ali i jos uvek "burazerski" nacin rada na YU NIC-u, koga je srecom sve manje.
 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
*.sbb.co.yu

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja31.05.2004. u 14:37 - pre 242 meseci
-za samu modifikaciju NAME SERVERA, ne treba vam ni jedan papir, samo tacni podaci ( znaci sve ostaje isto gore i firma i kontakti sve) to najjednostavnije mozete proveriti pozivajuci nekog sa YU nic-a: http://www.nic.yu/hostmasters.html

-ukoliko firma menja sediste, direktora... potrebno je slati zahtev na memorandumu i kopiju resenja

-ime domena ne mora biti vezano za ime firme,znaci uzmite resenje od bilo kog pravnog lica i registrujte domen po zelji

-ODGOVORNOST ZA REGISTROVANI DOMEN SNOSI ORGANIZACIJA KOJA DOMEN ZAHTEVA. REGISTRACIJA NAZIVA I IMENA ZASTICENIH ZAKONOM (ZIGOVA) PADA NA TERET ORGANIZACIJE KOJA DOMEN ZAHTEVA. BILO KAKAV SPOR OKO NAZIVA DOMENA SA ORGANIZACIJOM KOJA POLAZE PRAVO NA ZASTICENI NAZIV (ZIG) MORA SE RESITI REDOVNIM SUDSKIM PUTEM. MOLIMO VAS DA PROCITATE DOKUMENT RFC 1591 ZA VISE INFORMACIJA. http://www.nic.yu/pravilnik.html

Zahtev za registracijom, izmenom podataka ili brisanjem domena ce se smatrati vazecim ukoliko je poslat od strane jedne od sledecih osoba:

Administratora domena
Tehnickog koordinatora
Rukovodioca (direktora, dekana) firme
Internet posrednika (provider) preko koga je korisnik povezan

-sve ovo se jasno vidi iz pravilnika sto znaci ako se zahtev posalje sa e-maila koji je naveden u registraciji i pripada nekom od gore navedenih lica, i trazi se samo promena DNS-a, prolazi bez ikakve papirologije

-vec sam jednom objasnjavao da je to glavni razlog sto ne mozemo imati javnu WHOIS bazu jer bi bilo zloupotreba
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu



+257 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja31.05.2004. u 15:19 - pre 242 meseci
Citat:
MaRaToNcI:
-sve ovo se jasno vidi iz pravilnika sto znaci ako se zahtev posalje sa e-maila koji je naveden u registraciji i pripada nekom od gore navedenih lica, i trazi se samo promena DNS-a, prolazi bez ikakve papirologije

-vec sam jednom objasnjavao da je to glavni razlog sto ne mozemo imati javnu WHOIS bazu jer bi bilo zloupotreba

Ovo tesko mogu da poverujem da ne moze da se sredi da onaj na koga je registrovan domen ne moze da dobije MAIL u kome ga sistem pita da potvrdi da li je on stvarno poslao mail sa zahtevom za promenom.... i da jedan reply automatski ne moze da odradi promenu.
Tako da otpada da bi tu bilo zloupotreba...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja31.05.2004. u 22:17 - pre 242 meseci
Ma ja bi one koji zaradjuju uz pomoc nekog yu domena odavno izopstio iz internet zaj3ednice :).

Nego broker, ko to tako valja domene, ajde da uposlimo pomocnioka tuzioca drugog orkuznog suda.
Ili jos bolje, sakri se u neko cose i cuti :).
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6703 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.