Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

*.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja

[es] :: Hosting :: Domeni :: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6711 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja01.06.2004. u 13:38 - pre 242 meseci
Citat:
chupcko:Ma ja bi one koji zaradjuju uz pomoc nekog yu domena odavno izopstio iz internet zaj3ednice :).


Nije problem u zaradi, nego u nelegalnim, nemoralnim i slicnim aktivnostima.

Doduse, veci je problem da YU NIC tolerise takve postupke. I ja znam nekoliko ljudi koji su ojadjeni jer su hteli za placali tu "jeftinu" registraciju domena pa sad izvisili. YU NIC se i u takvim slucajevima ponasa prilicno kruto i caki mozda mnogo tvrdje nego inace.

A s druge strane, neki ljudi na YU NIC-u imaju prolaz bez ikakvih pitanja, uslovljavanja, ili proveravanja.

Citat:
Nego broker, ko to tako valja domene, ajde da uposlimo pomocnioka tuzioca drugog orkuznog suda.


Imam informacije da su se upoznavali sa doticnim u vise prilika...
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja01.06.2004. u 20:21 - pre 242 meseci
Pa lepo ako su se upoznali, a da li su radili na nekoj poljoporvrednoj farmi drage nam drzave ...
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja01.06.2004. u 22:09 - pre 242 meseci
Bilo je, mislim, i nekog obradjivanja ali da li je doslo do zemlje ne znam :)
 
Odgovor na temu

sal
smederevska palanka

Član broj: 21765
Poruke: 42
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja09.06.2004. u 12:08 - pre 241 meseci
i ja sam se presao registrujuci se preko w3 tako da sada ne mogu da koristim svoj (firmin) domen :((

takodje sam namestio redirekciju poste preko everyone.net i to jos uvek radi :))

sta bi trebalo da uradim da izvrsim redirekciju negde drugde?

nisu mi bas najjasnija vasa objasnjenja, pa ybog toga i saljem ovu poruku, ako moze neko da objasni na malo jednostavniji nacin za nas obicne ljude.

puno pozdrava

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja09.06.2004. u 13:58 - pre 241 meseci
Prvo treba da obezbedis novi hosting za domen. Kada to uradis imaces info o novim DNS-ovima.

Tada treba da pripremis sledecu dokumentaciju:


- resenje o registraciji firme
- dopis kojim trazis da se izvrsi izmena. Dopis treba d abude na memorandumu firme, naslovljen na YU NIC Beograd, potpisan od strane ovlascenog lica i overen pecatom firme. Tekst dopisa moze da glasi: "Molimo vas da izvrsite izmene u registru za nas domen nasdomen.co.yu a prema prilozenom zahtevu."
- zahtev za izmenu u registru je propisani obrazac YU NIC-a, koji teba da bude popunjem tacnim podacima. Mora biti popunjena inforamcija o primarnom i bar jednom sekundardnom DNS serveru a sami serveri moraju biti operativni i vec podeseni za navedeni domen.

Sve to lepo spakujes i posaljes na [email protected]

Ako w3 nije muljao sa registracijom tbalo bi da prodje bez problema. Ako je brljao moraces da ubedis administratora NIC-a da si prevaren, da su uneti lazni podaci u vreme kada nije vrsena provera i da domen zaista pripada tvojoj firmi.

S obzirom da mi ne ostavljas utisak da si vican ovim stvarima, mozes poslati dokumentaciju i podatke meni pa cu ti ja izvrsiti registraciju. Besplatno naravno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: *.co.yu i *.com domen, jedan sajt - pitanja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6711 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.