Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PC Monitor Eizo F56 17"

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: PC Monitor Eizo F56 17"

[ Pregleda: 4745 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nostromo

Član broj: 7087
Poruke: 30
82.131.178.*



Profil

icon PC Monitor Eizo F56 17"15.12.2006. u 15:36 - pre 211 meseci
Da li mozda ima neko semu za ovaj monitor?
Vec duze vreme mi se pojavljuju senke koje se vide samo kada
je ekran crn. Prvo se pojavila zelena, sada u zadnje vreme i crvena.
Pretpostavljam da je u pitanju oslabljen lem na RGB tranzistorima ili sl.
Molim sugestije u vezi ovoga.
 
Odgovor na temu

Nostromo

Član broj: 7087
Poruke: 30
82.131.178.*



Profil

icon Re: PC Monitor Eizo F56 17"16.12.2006. u 08:42 - pre 211 meseci
Da li bar neko moze da mi odgovori da li se radi o mogucem hladnom lemu
kada su u pitanju ovakvi problemi?
 
Odgovor na temu

BLEND

Član broj: 86266
Poruke: 1349
*.tbon.telia.com.



+20 Profil

icon Re: PC Monitor Eizo F56 17"16.12.2006. u 10:35 - pre 211 meseci
http://www.eserviceinfo.com/service_manual/datasheets_e_0.html
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: PC Monitor Eizo F56 17"16.12.2006. u 10:52 - pre 211 meseci
Citat:
Nostromo: Da li bar neko moze da mi odgovori da li se radi o mogucem hladnom lemu
kada su u pitanju ovakvi problemi?

Ne.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nostromo

Član broj: 7087
Poruke: 30
213.244.213.*



Profil

icon Re: PC Monitor Eizo F56 17"16.12.2006. u 11:36 - pre 211 meseci
@pctel
dobro onda sta bi moglo da bude problem?
 
Odgovor na temu

pcudic

Član broj: 101535
Poruke: 166
80.93.240.*



Profil

icon Re: PC Monitor Eizo F56 17"16.12.2006. u 12:06 - pre 211 meseci
Kvar moze da bude od krajnje prostog, do problema sa kojim treba razbijati glavu. Niko po toj i takvoj dijagnozi ti ne moze dati cak ni priblizno resenje tvog problema. Moj savet ti je da monitor odneses u neki servis, jer je evidentno da ti sam to neces moci resiti.
Volim seks i rado ga se secam !
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: PC Monitor Eizo F56 17"18.12.2006. u 00:58 - pre 211 meseci
Citat:
Nostromo: @pctel
dobro onda sta bi moglo da bude problem?

Pazi kad sam znao da ces to da pitas...
Sad sam zazalio sto sam uopste odgovorio i time sebe doveo u poziciju da moram da objasnjavam...
No dobro... jedan uzdah umornog coveka i krecem...
Medju ljudima bez obrazovanja iz oblasti elektronike vlada misljenje da su senke i tako te sitne smetnje u radu naj laksi kvarovi. Istina je totalno drugacija, naj lakse je popraviti "mrtav" uredjaj, zatim slede oni sa kvarovi sa velikim nepravilnostima u radu, i na kraju, naj teze je otkloniti tako te sitne smetnje. Meni je servisiranje monitora totalno sporedni posao, tako da je taj kvar i za mene veliki problem, pa ti necu onda davati savete "mozda ovo, mozda ono" jer bi i meni trebalo barem pola dana da to popravim. Prepusti to nekom iskusnijem majstoru, a ti nadju neki koji ne pokazuje znake zivota pa na njemu vezbaj servisiranje. Em sto se takvi lakse popravljaju, em sto ti je manje zao ako spalis nesto.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nostromo

Član broj: 7087
Poruke: 30
82.131.178.*



Profil

icon Re: PC Monitor Eizo F56 17"18.12.2006. u 09:49 - pre 211 meseci
@pctel

Prvo otkud ti znas da sam ja medju ljudima bez ikakvog obrazovanja iz elektronike?
Ja imam izvesno obrazovanje iz doticnog predmeta (nauke) ali nemam dovoljno prakse.
Ja sam pitao za eventualne sugestije mogucih kvarova na prvom mestu.
Molio bih te ako mozes, da na taj deo odgovoris ako si voljan.
Iskljucivo je moj izbor sta cu ja dalje da radim, da li cu da ga sprzim ili da ga odnesem
kod TV mehanicara, potpuno je svejedno, dovoljno smo odrasli ljudi da znamo da svako
snosi posledice SVOJIH postupaka.....slozices se.

@pcudic
Ovaj kvar se pojavio nakon jednog nestanka struje. Naime, dok se racunar bootuje, znaci kada je
ekran jos crn i trce po njemu raznorazne "inicijalizacije" sistema, vidi se zelenkasta senka
koja je trapezoidnog oblika (sa leve i desne strane je ovalnog oblika prema unutra dok je na gornjoj i donjoj ravna).
To se ne vidi kada masina udje u X (graficko okruzenje Linuxa), vec samo kada je ekran crn.
Samo kada su tamne povrsine moze se primetiti da se nesto zbiva u pozadini, kao neko treperenje, ali se
apsolutno nista ne vidi na svetlim povrsinama.
Slika monitora je perfektno ostra...odlika Eiza nesumnjivo, znaci nema drugih anomalija.

Ja u sustini tragam za znanjem i delim ga sa ljudima koji su spremni (i umeju) da ga podele....na kraju krajeva
mislio sam da na elitesecurity moze to da se radi, ako nisam u pravo onda je cela ova korespondencija
potpuno besmislena.
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

Član broj: 74689
Poruke: 512
212.110.67.*

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: PC Monitor Eizo F56 17"18.12.2006. u 23:05 - pre 211 meseci
Konkretno moguci hladan lem odnosno posto si rekao da se problem javio posle nestanka struje....90% ali ne i 100% morash da promenis shaku elektrolita kod tog monitora...Ako kao sto kazes imas znanje iz elektronike a nemas praksu onda ti je veruj mi problem da to uradish....tvoja zelja tvoja volja :)) znaci....uzmi elektrolite i pocni da ih menjash...Prvo one u primaru mreze, onda u sekundaru, a posle dolazi na red RGB na kojoj ti je dupla stampa i malo vishe elektrolita koje moras da promenish....Srecno sa radom...

P.S.
Pazi da ne pogreshish polaritet nekog elektrolita!Jer i tako je nova godina i petarde su pocele da dosadjuju :))
Pozdrav
Sale
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: PC Monitor Eizo F56 17"20.12.2006. u 02:37 - pre 211 meseci
Imas dva pristupa problemu:

1) Uzeces osciloskop i generator signala i pratiti gde signal poprimi nepravilan oblik. Ti signali treba da budu oblika testere ili stepenica, zavisno vec sta i gde se posmatra. Onde gde nadjes problem uzmes i vidis da li je napon napajanja tog stepena stabilan. On na osciloskopu treba da bude ravan ako nije onda njega ispitujes unazad prema mreznom stepenu. Na mestu odakle nepravilnost pocinje zamenis elektrolit.

2) Uradis onako kako ti je SaleSK rekao. Imaj u vidu da se elektroliti trose vremenom, znaci ne mozes koristiti stare sa rashodovanih ploca. Odes do radnje gde se prodaju delovi i kupis jednu kesu elektrolita raznih kapaciteta i napona. To ce te kostati 30-ak EUR-a. Onda krenes da menjas po mreznom stepenu, zatim po RGB-u i na kraju po horizontalnom stepenu i imas 90% sanse da uspes da popravis. Posle 1000 popravljenih uredjaja razvije ti se neko posebno sesto culo koje ti govori da li je neki elektrolit verovatno dobar, pa ces tada trositi znatno manje materijala.

Napomena: Pre pocetka rada analiziraj isplativost cele operacije.

Cenim tvoju zelju za sticanjem prakticnih znanja, pa cu ti reci kako ubuduce da sam ispitas da li uredjaj koji popravljas ima hladan lem - samo ga ukljucis, posmatras, lupis mu jedan jak samar sa desne strane, zatim jos jedan sa leve i sve ce ti biti jasno. Ako prilikom dobijanja samara dodje do pojave/nestanka kvara (zavisno da li je samar parni ili nepoarni), konstatovao si da uredjaj ima hladan lem. Ovako, bez fizickog kontakta, preko foruma, nikad nisi 100% siguran.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: PC Monitor Eizo F56 17"14.10.2008. u 09:56 - pre 188 meseci
Citat:
pctel: Imas dva pristupa problemu:

1) Uzeces osciloskop i generator signala i pratiti gde signal poprimi nepravilan oblik. Ti signali treba da budu oblika testere ili stepenica, zavisno vec sta i gde se posmatra. Onde gde nadjes problem uzmes i vidis da li je napon napajanja tog stepena stabilan. On na osciloskopu treba da bude ravan ako nije onda njega ispitujes unazad prema mreznom stepenu. Na mestu odakle nepravilnost pocinje zamenis elektrolit.


Kako izvodis ovo prakticno? Mislim na ubacivanje signala u krug uredjaja?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

gaostolski
Mk

Član broj: 144150
Poruke: 219
*.fzo.org.mk.



+3 Profil

icon Re: PC Monitor Eizo F56 17"16.10.2008. u 14:43 - pre 188 meseci
s obzirom da trazis odgovor na objasnjenje dato pre oko 2 god.tesko da ces dobitii neki konkretniji odgovor,a ono sa signalom da bi bolje razumeo potrazi neki service manual od nekog tv-a ili sl,tamo imas po neki opisani primer sa ubacivanjem signala,pratenjem i merenjem,i razumese potrazi uputstvo od nekog osciloskopa -uglavnom u njemu imas dosta prakticnih primera i nacina merenja sa osciloskopom,ali ponajvise tu utice praksa ,tako da tesko ce ti neko objasniti prakticnim primerom,najbolje je da to sam vidis i osetis nacin rada i merenja.
Nadam se da sam ti bar malo razjasnio stvari
pozzz i puno uspeha u radu....
p.s. a sto se tice pomenutog kvara jos u prvom postu,u nekom mom skromnom 10-ta gdisnje iskustvo u radu sa monitorima nisam uspeo da razumem kako se manifestovao problem ,pa tako da i nekolicina cenjenih kolega nije moglo nista konkretno da kaze autoru poruke....
gapostolski
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: PC Monitor Eizo F56 17"

[ Pregleda: 4745 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.