Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izgubila se ikonica za ICS na clientu

[es] :: SOHO Networking :: Izgubila se ikonica za ICS na clientu

[ Pregleda: 3804 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Azra

Član broj: 92922
212.200.97.*



Profil

icon Izgubila se ikonica za ICS na clientu13.12.2006. u 19:57 - pre 211 meseci
Vec sam pisao o problemu povezivanja 2 PC i nakon toga ICS na drugi kompjuter.

Sve sam podesavao po uputstvima i na kraju je sve proradilo.

Znaci radi mreza, imam pristup share-ovanim fajlovima u "oba pravca" radi Internet i na HOST i na CLIENT ali....

na CLIENT kompjuteru nemam ikonicu za internet konekciju ??

Kako to podesiti da se moze konekcija ukljuciti i iskljuciti i sa drugog kompjutera ili bar videti da postoji

Na slikama je prikaz podesavanja na oba kompjutera, pa ako vas ne mrzi pogledajte i pomognite !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Izgubila se ikonica za ICS na clientu13.12.2006. u 20:26 - pre 211 meseci
Citat:
Azra: na CLIENT kompjuteru nemam ikonicu za internet konekciju ??
Kako to podesiti da se moze konekcija ukljuciti i iskljuciti i sa drugog kompjutera ili bar videti da postoji
Na slikama je prikaz podesavanja na oba kompjutera, pa ako vas ne mrzi pogledajte i pomognite !!!


1. što se tiče ikone za konekciju na Client računalu, vjerojatno nisi sve podesio kako treba jer prilikom dijeljenja internet konekcije ICS na Clientu se mora vidjeti konekcija sa naznakom da se nalazi na "server računalu" koje dijeli konekciju. Isto tako pogledaj malo permission.

2. za ikonicu u Sys Trayu probaj uključiti na Clientu "Show icon in notification.........."

 
Odgovor na temu

Azra

Član broj: 92922
212.200.97.*



Profil

icon Re: Izgubila se ikonica za ICS na clientu13.12.2006. u 20:57 - pre 211 meseci
Na CLIENT postoji ikonica za mrezu ali ne postoji za internet konekciju, a internet radi???

inace ukljuceno je Show icon in notification.........."

Sta da pogledam sa "permission"
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Izgubila se ikonica za ICS na clientu13.12.2006. u 21:39 - pre 211 meseci
Citat:
Azra: Na CLIENT postoji ikonica za mrezu ali ne postoji za internet konekciju, a internet radi???
inace ukljuceno je Show icon in notification..........""

sada si me malo zbunio. Pogledao sam sliku "icon on client.jpg" i vidim da tamo imaš samo ikonicu za LAN u Systrayu a sada kažeš da postoji ?

Citat:
Sta da pogledam sa "permission"

malo sam se pogrešno izrazio tako da ova riječ ne stoji. Mislio sam da na Server računalu koje je glavno pogledaš postavke u internet konekciji.
Otiđi u postavke i čekiraj sve što vidiš u dijelu gdje ti je TCP/IP

Na Client računalu kreiraj novu konekciju pomoću Wizarda za internet ( ali u opcijama izaberi onu koje ti kaže da se spajaš preko drugog računala )
 
Odgovor na temu

Azra

Član broj: 92922
212.200.97.*



Profil

icon Re: Izgubila se ikonica za ICS na clientu13.12.2006. u 22:17 - pre 211 meseci
Sve kombinacije sam probao ali ne ide

Jel mozes da mi tacno opises koje opcije treba ukljuciti

Create new connection>Connect to the Internet>Set my conection manualy>.... STA DALJE ???


[Ovu poruku je menjao Azra dana 14.12.2006. u 10:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Izgubila se ikonica za ICS na clientu14.12.2006. u 12:01 - pre 211 meseci
Citat:
Azra: Sve kombinacije sam probao ali ne ide
Jel mozes da mi tacno opises koje opcije treba ukljuciti

nemogu točno ali evo otprilike, kako sam čuo,
Na server računalu otvori podešavanja za wireless konekciju i negdje na nekom tabu ti se trebaju pojaviti tri opcije , ti trebaš čekirati nešto slično "loud...." , valjda se nalazi posljenja od ove tri, nisam siguran, a uključivanjem te opcije dozvoljavaš da se Client računalo može spojiti na internet bez dozvole serverskog računala ( naravno uz uključen ICS ). ( to ti je slično kao kod modemske veze opcija da dozvoljavaš drugima na mreži da se spajaju preko serverskog PC-a).

E sada kako sam shvatio na Client računalu ne trebaš imati konekciju za spajanje već je valjda dovoljno samo pokrenuti browser i on se spaja na internet.
E sada, da li na podešavanju postavki na browser na Client računalu trebaš odabrati opciju: da te pita za konekciju ili da se uvijek spaja bez pitanja ??? to ne znam, malo probaj varijante.

Hoće li se pri tim podešavanjima pokazati ikonica u SysTray-u da si konektiran na internet ne znam.
 
Odgovor na temu

Azra

Član broj: 92922
212.200.97.*



Profil

icon Re: Izgubila se ikonica za ICS na clientu14.12.2006. u 13:23 - pre 211 meseci
Stvar je u tome sto meni sve radi i mreza i internet na oba racunara, ali...

prije nekoliko dana sam imao ikonice na oba racunara i mogao sam pokrenuti (ukljuciti i iskljuciti) konekcija na oba a sada se ikonica konekcije na internet na CLIENT u "IZGUBILA"

ako se ne moze naci uzrok i razlog, boze moj... bice drugih problema , u svakom slucaju hvala,

PS
mislm da sam sve isprobao i da je na kraju "kriv" bezgresni WINDOWS XP

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Izgubila se ikonica za ICS na clientu14.12.2006. u 21:15 - pre 211 meseci
Citat:
Azra: Kako to podesiti da se moze konekcija ukljuciti i iskljuciti i sa drugog kompjutera ili bar videti da postoji

s ovime si me zbunio pa sam odlutao;-)

Evo malo sam se igrao s time: Pa vidi da nisi nešto poremetio ili podesio kako treba. Za svaki slučaj pregledaj ove stavke možda ti pomogne.

Za one koji budu čitali ovu temu idem redom.
Dakle prvo deni klik mišem na ikonu Wireless konekcije na internet


Na ovoj slici imaš opciju da ti se prikažu ikone u području SysTray


Na ovoj slici klikni na gumb Napredno ( Advanced ) da odrediš tko se može spajati na internet preko PC-a na kojem ovo podešavaš


E ovdje uključi zadnju opciju za spajanje Client računala preko mreže na internet.


I na kraju kartica Advanced ( Napredno ). Tu uključi ( share ) opcije za dozvolu drugima da se spajaju na internet.


E sada, možda ti je ovo sve podešeno, ali neka se nađe za druge čitaoce, a što se tiče ikone za spajanje možda jesu krivi Windowsi ali opet mislim da ti to ne bi trebao pretpostavljati problem, jer prilikom aktiviranja browsera ako konekcija nije aktivna browser će tražiti da se konektiraš.

Možda i nisam u pravu što se tiče ovog posta ( ako griješim sorry , nije namjerno ) ali eto možda će se netko naći da ti da ispravan odgovor.
 
Odgovor na temu

Azra

Član broj: 92922
212.200.97.*



Profil

icon Re: Izgubila se ikonica za ICS na clientu14.12.2006. u 22:37 - pre 211 meseci
Kada sam podesio kako si napisao ( share 1 ne radi.png) nemam internet na CLIENT u, a kada sam vratio kao sto je na share 2 radi.png dobio sam internet ali opet bez ikonice.

Da jos razjasnim... hocu da imam na oba kompjutera kao sto je na slici ikonice na HOST.jpg (naravno osim ove srednje Wireless Network connection)

Uporan sam zato sto je to tako radilo i izgledalo prije par dana, dok nije poslso po " zlu " (mala sala)


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Izgubila se ikonica za ICS na clientu14.12.2006. u 22:54 - pre 211 meseci
Citat:
Azra: kada podesim kao na slici ne mogu pristupiti mrezi sa koje dobivam internet jer 3 radio dugme iskljucuje 1.

e stvarno nemam više ideja da ti pomognem,
možda naiđew netko drugi tko ima vezu i umreženo računalo. Ja je trenutno nemam
sretno
 
Odgovor na temu

Azra

Član broj: 92922
212.200.97.*



Profil

icon Re: Izgubila se ikonica za ICS na clientu14.12.2006. u 23:37 - pre 211 meseci
Ne mogu oba dugmeta zajedno biti ukljucena

 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Izgubila se ikonica za ICS na clientu14.12.2006. u 23:41 - pre 211 meseci
Citat:
Azra: Ne mogu oba dugmeta zajedno biti ukljucena

pa znam da ne mogu, to je radio-button. Meni je slučajno gornji bio uključen, ali kada uključiš najdonji onda će se ovaj gornji isključiti ;-)
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Izgubila se ikonica za ICS na clientu

[ Pregleda: 3804 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.