Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje aplikacije za prikazivanje 3d modela iz Maya

[es] :: 3D programiranje :: Pravljenje aplikacije za prikazivanje 3d modela iz Maya

[ Pregleda: 4306 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

beli.pastuv
Milos Zikic
Student
Bor, Srbija

Član broj: 120340
Poruke: 66
212.200.153.*



Profil

icon Pravljenje aplikacije za prikazivanje 3d modela iz Maya12.12.2006. u 12:44 - pre 210 meseci
Ako neko zna kako mogu da napravim jednostavnu aplikaciju koja bi mi prikazivala 3d modele iz maye 7...nadam se nista kompikovano, molim nek obavesti treba mi hitno. Rec je o maturskom radu, hocu da napravim 3d prezentaciju jednog kraja mog grada! Modelovanje i renderovanje znam vrlo dobro, narocito kada se radi o zgradama, posto su to jednostavni oblici, ali ovo drugo sa aplikacijom...pa recimo da me to koci! Unapred hvala!!!!
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
218.1.28.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Pravljenje aplikacije za prikazivanje 3d modela iz Maya13.12.2006. u 01:49 - pre 210 meseci
Teško da će bilo ko moći da ti pomogne, nisi napisao dovoljno činjenica...
Primer: šta znaš da radiš?
Ovo je isto kao da si pitao kako se pravi "Deep Explorer" (to bi Slavko mogao da ti kaže :))
 
Odgovor na temu

beli.pastuv
Milos Zikic
Student
Bor, Srbija

Član broj: 120340
Poruke: 66
*.smin.my-its.net.



Profil

icon Re: Pravljenje aplikacije za prikazivanje 3d modela iz Maya13.12.2006. u 13:05 - pre 210 meseci
Primer sta znam da radim? Ne razumem! Od programskih jezika znam delphi, bas dobro i znam nesto malo C++, nizovi, klase itd. Treba mi programcic koji ce moci da prikazuje, rotira isl. scenu tj. model grada koji bi ja napravio u mayi 7! Nesto poput GOOGLE EARTH samo ne sa tolko puno opcija i operacija!
 
Odgovor na temu

dragansm
Dragan Smiljanic

Član broj: 38170
Poruke: 191
*.funcom.com.



Profil

icon Re: Pravljenje aplikacije za prikazivanje 3d modela iz Maya13.12.2006. u 21:23 - pre 210 meseci
A da pokusas da to (lepo) eksportujes kao VRML... ako je za maturski bici i vise nego dobro. Ako si bas resio da se maltretiras onda ti predlazem da eksportujes scenu iz Maje (valjda se tako pise) u .obj format i dobices prilicno citljivu (ASCII) listu vertex-a, index-a, uv razvoja pa samo treba da upakujes sve to u neku malu aplikaciju. Medjitim, ne vidim da si pomenuo ni jedan graficki api kao nesto cime si se bavio. Imajuci to u vidu ma koliko god da si talentovan trebace ti bar 2-3 meseca, verovatno i vise posto treba i modele da uradis - malo li je za nesto toliko nebitno kao sto je maturski rad.
"jednostavnu aplikaciju koja bi mi prikazivala 3d modele iz maye 7..." - ajdontinkso :P
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Pravljenje aplikacije za prikazivanje 3d modela iz Maya13.12.2006. u 21:30 - pre 210 meseci
Uzni ogre i uz malo zezanja ces dobiti prikaz modela.
Ogre je free, a ima dosta docsa i tutova po netu, a i ima exporter za Mayu, izmedju ostalog.
Jeste da je malo veliki za ono sto tebi treba, ali ja ne vidim brze a lakse resenje.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

beli.pastuv
Milos Zikic
Student
Bor, Srbija

Član broj: 120340
Poruke: 66
212.200.153.*



Profil

icon Re: Pravljenje aplikacije za prikazivanje 3d modela iz Maya14.12.2006. u 10:24 - pre 210 meseci
A sta mislite o programu virtools i o torque game engine? Ako neko zna gde mogu da skinem taj virtools nek napise mnogo bi mi znacilo!
 
Odgovor na temu

c00l3D
SARAJEVO

Član broj: 83098
Poruke: 34
*.PPPoE-329.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Pravljenje aplikacije za prikazivanje 3d modela iz Maya15.12.2006. u 02:25 - pre 210 meseci
Mislim da bi ti OpenGL bio extra rijesenje, ja sam nesto radio ovih dana isto za fax (napravio jednu manju demo igru) brzo se nauci mozes lako ubaciti imodele iz Maxa ili Maye pa cak i animacije. To sto kazes da bude nalik na GOOGLE EARTH, pa OpenGL dusu dao za toga :D
Meni kao pocetniku (u OpenGLu) je trebalo nesto malo manje od 2 sedmice da zavrsim jedan svijet po kojem bi se kretao ubaceni model cikice nekakvog, kupio neke gluposti i obavljao jos par funkcija. Naravno znao sam C++ dobro sto mi je prednost ali 60% koda su OpenGL funkcije ostatak su osnovne stvari C++.

Ako se odlucis za OpenGL mogu ti ja poslati par linkova, primjera i tutoriala za pocetak
Everything is possible !!!
 
Odgovor na temu

draephus

Član broj: 125974
Poruke: 1
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Pravljenje aplikacije za prikazivanje 3d modela iz Maya18.12.2006. u 00:32 - pre 210 meseci
meni bi bas dobro doslo sto vise linkova, s obzirom da sam poprilicno pocetnik za programiranje
a hteo bih da pokusam da realizujem neke cool ideje na istu temu :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Pravljenje aplikacije za prikazivanje 3d modela iz Maya18.12.2006. u 12:00 - pre 210 meseci
Šta poslati, kači ovdje
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
*.beobug.com.



+7 Profil

icon Re: Pravljenje aplikacije za prikazivanje 3d modela iz Maya23.12.2006. u 11:46 - pre 210 meseci
Nemoj ovo da shvatis kao reklamu ali mozes da uzmes nas program sa www.extramedia.co.yu/eurora3d/euroramaker.html i da konvertujes failove u nas format e3d. Program moze da snimei 15 failova pre registacije sto je mnogim ljudima dovoljno ako im trebaju 3D modeli za sait. Skini i ovaj instaler www.extramedia.co.yu/eurora/Eurora3D.exe (600Kb) za viewer i instaliraj ga na masini na kojoj ces da vrsis prezentaciju (u skoli , faksu) Posle toga e3d failovi ce se otvarati u vieweru na klik. Ovaj viewer je DirectX render . U trenutnoj verziji moze da rotira scenu i objekte rucno (ne mogu da se unapred zadaju neke putanje i animacije).
Ako budes koristio ovoj konvertor stavi teksture u isti folder gde ti je i fail modela.
Isto ako imas problem sa maya modelima snimi ih kao max-ov 3ds
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D programiranje :: Pravljenje aplikacije za prikazivanje 3d modela iz Maya

[ Pregleda: 4306 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.