Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neka greska koju mi prijavljuje Query Analizer MSSQL Servera

[es] :: MS SQL :: Neka greska koju mi prijavljuje Query Analizer MSSQL Servera

[ Pregleda: 2195 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vula

Član broj: 119166
Poruke: 119
*.teol.net.



Profil

icon Neka greska koju mi prijavljuje Query Analizer MSSQL Servera11.12.2006. u 18:46 - pre 211 meseci
Pozdrav. Napravio sam konceptualni model baze podataka u Power designer-u, provjerio model, ok je, ima par upozorenja ali nema greska, izgenerisao fizicki model, provjerio, ok je, opet par upozorenja ali nema gresaka. Koristim MSSQL 2005, ovu besplatnu express verziju. Napravio sam bazu podataka i pogurao sql fajl (skript) u query-ju da mi napravi tabele u bazi. I sve tabele napravi i onoliko koliko sam ja provjerio (al nisam sve) postuje pravila integriteta, odnosno veze koje sam napravio u konceptualnom modelu ali mi prilikom formiranja tabela odnosno kad poguram skript u query-ju prijavljuje ovu gresku:


Server: Msg 15135, Level 16, State 1, Procedure sp_validatepropertyinputs, Line 100
Object is invalid. Extended properties are not permitted on '.POSLOVNA_GODINA.STANJE', or the object does not exist.

Da li se kome tako nesto desilo? Sta ta greska predstavlja? Kako to da rijesim?
Hvala
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
*.static.sbb.co.yu.

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Neka greska koju mi prijavljuje Query Analizer MSSQL Servera13.12.2006. u 08:10 - pre 211 meseci
Pretpostavljam da iz neke storovane pozivas drugu koja jos nije kreirana. Najednostavnije resenje bi bilo da objekat STANJE premistis blize pocetku skripte ili jednostavno poteras skript dva puta za redom (ako je dobro napisan - sa "if exists drop" pre kreiranja)
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

vula

Član broj: 119166
Poruke: 119
*.teol.net.



Profil

icon Re: Neka greska koju mi prijavljuje Query Analizer MSSQL Servera13.12.2006. u 11:47 - pre 211 meseci
Znam taj fazon. I to sa upravo uradio. Moras pogurati skript dva puta u svakom slucaju jer on prvi put pravi indekse i veze izmedju tabela koje ne postoje pa kad sam pogurao jednom on je prvo kreirao tabele i prijevio gomilu gresaka a kad sam pogurao drugi put onda je zavrsio formiranje baze ali mi prijavio ovu gresku.
Sve tabele su kreirane i veze medju njima samo ne znam sta je ovo.
Nemam stored procedura. Bar za sada.
 
Odgovor na temu

vula

Član broj: 119166
Poruke: 119
*.teol.net.



Profil

icon Re: Neka greska koju mi prijavljuje Query Analizer MSSQL Servera14.12.2006. u 13:24 - pre 211 meseci
Rijesio sam onaj problem!
Necete vjerovati u cemu je zapinjalo?!
Stavim u Power Designer-u dok sam radio konceptualni model baze par KOMENTARA.
I to je smetalo! Glupi komentar! I kad sam ih izbacio i ponovo izgenerisao bazu sve ok.
I onda te na fakultetu ili gdje se vec obucavas za ovaj posao savjetuju da komentarises sve. Kao da sebi i drugima koji npr. tumace tvoju bazu olaksas da znaju sta si ti htio tim entitetom ili tim atributom. I ja stavim par komada. Jedan na jedan entitet i nekoliko na atribute i zbog glupog komentara prijavljuje mi gresku MSSQL. Vise ih necu stavljati.
Glupi komentar ti skenjava bazu! Da mi je ko to rekao ja bih mu rekao da nema sanse ali eto. Shit happenes!
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Neka greska koju mi prijavljuje Query Analizer MSSQL Servera

[ Pregleda: 2195 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.