Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SQLite, vaša iskustva s istom, pre nego je počnem koristiti!?!

[es] :: Baze podataka :: SQLite, vaša iskustva s istom, pre nego je počnem koristiti!?!

[ Pregleda: 5025 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
212.200.177.*



Profil

icon SQLite, vaša iskustva s istom, pre nego je počnem koristiti!?!11.12.2006. u 14:53 - pre 211 meseci
Citat:
- sqlite odlican za manje baze, kase, kataloge i sl.,
- saradnja sa PostgreSQL-om
- sqlite + tcltk; npr. vrlo brzo mozes da napravis neki katalog/formular, spakujes u exe (do 2MB sa libovima i runtimeo-m) i distribuiras samo dva fajla: jedan exe i drugi dat fajl za bazu, koji sigurno rade svuda bez ikakvih instalacija...

Pozdrav,

trebao bih raditi jednu manju bazu podataka, do 10 baznih tabela, verovatno će biti i koja flat tabela. Saznao sam za SQLite, a ovde na forumu, pretragom, nisam naišao na puno informacija o njemu. Naravno, na internetu sam čitao nešto o tome, ali nije mi dovoljno. Odnosno, treba mi iz prve ruke, na "ćirilici", iskustva u radu s njom!?! Malo sam je testirao, integrisao sa delphijem i lepo funkcioniše, ali ne bih se upustio u izradu baze i programa dok ne čujem Vaša iskustva i potvrde za SQLite.

Hvala Vam unapred.
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
212.200.177.*



Profil

icon Re: SQLite, vaša iskustva s istom, pre nego je počnem koristiti!?!12.12.2006. u 20:23 - pre 211 meseci
Zar je moguće da niko nema šta reći!?!
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
..cable-internet.GlobalNET.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon Re: SQLite, vaša iskustva s istom, pre nego je počnem koristiti!?!29.05.2010. u 01:47 - pre 169 meseci
mene zanima slica stvar,

zapravo, zanima me kolike su maksimalne mogucnosti SQLite-a?

Koliko veliku i slozenu bazu ima smisla ocekivati da se vrti na SQLite-u?
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: SQLite, vaša iskustva s istom, pre nego je počnem koristiti!?!29.05.2010. u 08:38 - pre 169 meseci
Pa nema smisla, SQLite je namenjena za proste poslove.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: SQLite, vaša iskustva s istom, pre nego je počnem koristiti!?!29.05.2010. u 09:05 - pre 169 meseci
Po meni odlicna cross-platform opcija, koristi se kod:

-Java desktop app
-.Net desktop app
-Android app
-IPhone app
...
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: SQLite, vaša iskustva s istom, pre nego je počnem koristiti!?!29.05.2010. u 09:13 - pre 169 meseci
Sjajna baza za pocetak, mislim da netreba ocekivati sad nesto preterano brzi rad u poredjenju sa drugim bazama. Sqlite inace koristi Firefox
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

Branko
Branko Petrović
Čačak

Član broj: 4123
Poruke: 89
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: SQLite, vaša iskustva s istom, pre nego je počnem koristiti!?!31.05.2010. u 09:00 - pre 169 meseci
Ne samo za početak, SQLite je sjajna baza podataka. Vrlo brza i pouzdana. mada može da radi i u višekorisničkom okruženju nije joj to namena. Ukoliko je to jednokorisnička desktop aplikacija teško da ćeš naći bolje rešenje, možda jedino Firebird Embedded Server.
Ja je koristim godinama u kombinaciji wxPython-kinterbasdb-SQLite za aplikaciju za rad sa fiskalnim kasama. Bez problema. Instaliraš i zaboraviš.
 
Odgovor na temu

BiF

Član broj: 39763
Poruke: 90
89.216.46.*



Profil

icon Re: SQLite, vaša iskustva s istom, pre nego je počnem koristiti!?!03.06.2010. u 19:43 - pre 168 meseci
Evo i od mene jedan plus za sqlite. Takodje koristim u kombinaciji sa pythonom. Pre sqlite sam koristio firebird, pa sam ih uporedjivao. Rezultati su bili ovakvi: za istu kolicinu podataka firebird baza je bila barem duplo veca od sqlite-ove (mislim na prostor na disku). Takodje, upiti, update, select, insert, sa indeksima, bez indeksa u proseku 2-3 puta brzi sqlite u odnosu na firebird. Imao sam negde zapisane tacne odnose brzina ali ne znam sad gde. Napominjem da su u pitanju bile relativno male baze, recimo red velicine 10MB.
Nijedan nepušač još nije preživeo.
 
Odgovor na temu

spidermany
-----
Earth

Član broj: 11663
Poruke: 15
77.221.7.*



Profil

icon Re: SQLite, vaša iskustva s istom, pre nego je počnem koristiti!?!29.08.2010. u 21:46 - pre 166 meseci
Po meni za male i srednje projekte extra baza...najvaznije pored svega sto je i besplatna....
 
Odgovor na temu

Cola
Slađan Čolić
Banja Luka

Član broj: 23736
Poruke: 160
*.teol.net.

Sajt: www.knjigaimena.com


+5 Profil

icon Re: SQLite, vaša iskustva s istom, pre nego je počnem koristiti!?!18.03.2011. u 22:46 - pre 159 meseci
Nisam radio nešto previše ozbiljno sa SQLite, ali sam se malo igrao sa njim. Pravio par 'školskih' primjera formi tipa korisnik pa sam se malo zezao sa unosom pretragom izmjenom i sl.
Odlična stvar radi posao. :)
malo sam se zazao da vidim kako će se snaći sa većom količinom podataka
pa sam uradio par puta
INSERT INTO Korisnik SELECT * FROM Korisnik
dok nisam natukao par miliona slogova u bazu :)
baza je i u tom slučaju imala sjajan odziv :)
Na codeproject ima lijep primjer.
Takođe od verzije 3.6.19 podržava spoljne ključeve i referencialni integritet.
Kao što neko gore napisa veliki + jer je besplatna takođe što klijentu nije potreban npr SQL server



 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: SQLite, vaša iskustva s istom, pre nego je počnem koristiti!?!

[ Pregleda: 5025 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.