Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da se povezem sa SQLite -om?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako da se povezem sa SQLite -om?

[ Pregleda: 3061 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

inherited
Novi Sad

Član broj: 95516
Poruke: 219
*.kalik.info.



Profil

icon Kako da se povezem sa SQLite -om?03.12.2006. u 15:53 - pre 211 meseci
Skinuo sam SQLite Spy, pomocu kojeg kreiram bazu Neka_Baza.db3. To je GUI alat, koji u sebi sadrzi SQLite, koliko sam shvatio, ako nisam u pravu ispravite me.
E, sad, kad napravim tako bazu, kako bih iz delphija mogao nakaciti se na nju, odnosno kojim komponentama? Na netu sam nasao neke primere, podaci iz baze se prikazuju u TListView, ... Malo mi je to za sad ne razumno, pa Vas molim za neki savet, preporuku, uputstvo, bilo sta sto ce mi pomoci da se povezem i radim s njom. Inace, radio sam nesto malo sa BDE i ADO komponentama, pa ako ima neka varijanta slicna toj.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

inherited
Novi Sad

Član broj: 95516
Poruke: 219
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Kako da se povezem sa SQLite -om?04.12.2006. u 14:40 - pre 211 meseci
Nasao sam neke "tutorijale" koji mi i nisu bas kompletni. Skinuo sam jedan primer sa TSQLiteDatabase, TSQLIteTable komponentama, nije losa varijanta, ali voleo bih cuti i vasa iskustva, koja bi mogla pomoci u odlucivanju, mozda, ne samo meni.

Trebaju mi komponente da podatke prikazem u TDBGridu, da mogu raditi INSERT i UPDATE, kao i pretragu podataka.
Zna li neko?
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Kako da se povezem sa SQLite -om?04.12.2006. u 16:01 - pre 211 meseci
Pozdrav,

naleteo sam na Aducom SQLite3 Components, čini mi se Open Source, mislim da sam pročitao da se može konektovati i preko nekih ZEOS komponenti. Što se tiče Aducom SQLite3 Components, nisam našao neku podršku u vidu tutoriala, mada, možda i ima.

I meni je ova tema interesantna, pa nek neko kaže nešto više o tome, ako zna!?!
Takođe, hvala unapred.
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako da se povezem sa SQLite -om?04.12.2006. u 17:13 - pre 211 meseci
Evo ovako, vidim da baš i nema zainteresovanih za ovu temu, ili niste radili s ovom bazom, pa nisam imao izbora te sam skinuo ODBC drajver za SQLite i preko dbGo komponenti (ADO) nakačio se na bazu i isprobao osnovne stvari INSERT, UPDATE, DELETE i pretragu podataka. Pokazalo se kao OK rešenje, za sad.

Edit:
-jedina caka je ta, do sad, što se mora instalirati ODBC drajver za SQLite na računaru gde se postavlja baza i program.

[Ovu poruku je menjao loshmiscg dana 04.12.2006. u 20:38 GMT+1]
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

inherited
Novi Sad

Član broj: 95516
Poruke: 219
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Kako da se povezem sa SQLite -om?04.12.2006. u 20:37 - pre 211 meseci
Povezivanje preko ODBC, koliko znam da bi program s bazom radio na drugom racunaru, moracu da instaliram i taj ODBC drajver za SQLite?
Jel postoji neka varijanta da se uz program isporuci neki dll ili slicno, tako da korisnik ne mora instalirati ODBC drajver?
 
Odgovor na temu

Srdjan_exe
Srdjan Pavlovic

Član broj: 117082
Poruke: 60
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kako da se povezem sa SQLite -om?04.12.2006. u 22:55 - pre 211 meseci
ima itekako zainteresovanih za temu.
IN VINO VOMITUS
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
212.200.78.*



Profil

icon Re: Kako da se povezem sa SQLite -om?04.12.2006. u 23:07 - pre 211 meseci
@inherited

Sto se tiče isporuke dll-ova uz program naravno da postoji, to radi InstallShield ili bilo koji instaler. Recimo, i PARADOX neće da radi bez BdeInst.dll.
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Kako da se povezem sa SQLite -om?04.12.2006. u 23:26 - pre 211 meseci
Ako je neko još zainteresovan, Aducom SQLite3 Components, rade posao. Uz njih ide sqlite3.dll. Dakle, u folderu ćete imati Program.exe, sqlite3.dll i baza.db3!?!
Nisam se previše udubio, ali sam komponente testirao nad tabelama sa po 4000 rekorda. Deluje mi, sve više, kao dobra varijanta za razvoj manje složenih modela baza i aplikacija koje komuniciraju sa njima. Naravno, tu ima još niz stvari koje treba isprobati da bih na kraju dao kompetentno mišljenje.
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

inherited
Novi Sad

Član broj: 95516
Poruke: 219
212.200.177.*



Profil

icon Re: Kako da se povezem sa SQLite -om?07.12.2006. u 01:28 - pre 211 meseci
Napokon neke informacije.
@loshmiscg:
Aducom SQLite3 Components, kako su se pokazale pri unosu i editovanju podataka?
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Kako da se povezem sa SQLite -om?09.12.2006. u 11:40 - pre 211 meseci
Citat:
Aducom SQLite3 Components, kako su se pokazale pri unosu i editovanju podataka?

Pozdrav,

napravio sam mali primer koristeći bazu World.db3 i Turbo Delphi Explorer sa Aducom SQLite3 komponentama, u stvari, malo sam testirao kombinaciju. Primer nije, naravno, kompletan, ali ima neke osnovne operacije (INSERT, UPDATE, DELETE) kao i jednostavnu pretragu po jednom atributu.

BTW, ukoliko ima bugova, setite se da je primer samo test varijanta.
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako da se povezem sa SQLite -om?

[ Pregleda: 3061 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.