Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

misljenje o poslovnoj konfiguraciji?

[es] :: PC Konfiguracije :: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4348 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bimida
Milica Djurovic
Beograd

Član broj: 88332
Poruke: 21
*.45.eunet.yu.

Sajt: www.spremanje.com


Profil

icon misljenje o poslovnoj konfiguraciji?07.12.2006. u 14:43 - pre 211 meseci
Molim za misljenje o ove dve poslovne konfiguracije - prva je za server a druga je regularna.
Da li treba izbaciti grafiku i staviti mozda Intel 945G čipset? Sta mislite?

1. CPU Intel Pentium 4 925 3 GHz DualCore LGA775, EM64T, 2x 2 MB cache
2. MB Intel D946GZISSL
3. 2x RAM 512 MB DDR2 RAM, PC4200/533 MHz
4. HD 250GB WD Caviar 2500KS
5. DVD-R Pioneer DVR-111D Black
6. VGA MSI NX7300GS-TD256E .
7. CASE Chieftec BG-01BBSL/350W
8. KBRD Logitech Internet Pro Keyboard Black
9. MOUSE Logitech RX300 Premium Optical Mouse Black
10. MON Samsung Syncmaster 720N 17" TFT LCD
11. SW Microsoft Office 2003 Basic (windows vec imamo)
12. UPS INFORM Guard Series 600A 3.080,00 1 3.080,00

UKUPNO : 87.236,95 din


1. CPU Intel Pentium 4 820 2,8 GHz DualCore
2. MB Asus P5LD2 SE/C
3. RAM 512 MB DDR2 RAM, PC4200/533 MHz
4. HD 160 GB WD Caviar SE 1600JS
5. DVD-R Pioneer DVR-111D Black
6. VGA MSI NX7300GS-TD256E
7. CASE KME Miditower CX-7059 Black/Silver
8. KBRD Logitech Internet Pro Keyboard Black
9. MOUSE Logitech RX300 Premium Optical Mouse Black
10. MON Samsung Syncmaster 720N 17" TFT LCD
11. SW Microsoft Office 2003 Basic (windows vec imamo)
12. UPS INFORM Guard Series 600A

UKUPNO : 75.335,05
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.ETF.BG.AC.YU.



+5 Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?07.12.2006. u 16:02 - pre 211 meseci
Na prvi pogled deluje, da bi mogao na server da stavis 2 x 1 gb rama, a na desktop sada 512 stvarno predstavlja neki minimum, i kad vec sad kupujes novo, probaj da stavis 1 x 1 gb.

Za server ti ne bi bilo lose da uzmes 2 hdd, i da ih stavis u raid, ali onda da uzmes i plocu koja raid podrzava.

Grafika ti je svejedno sta ces staviti na server.

To je to sto bi ja izmenio ovako na brzinu,a da cena ostane u pribliznom rangu.
 
Odgovor na temu

bimida
Milica Djurovic
Beograd

Član broj: 88332
Poruke: 21
*.197.eunet.yu.

Sajt: www.spremanje.com


Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?07.12.2006. u 16:12 - pre 211 meseci
znaci, mislis bolje je 1x1GB, umesto 2x512MB?
s manja harda ili ova ista?
thnx
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.etf.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?07.12.2006. u 16:38 - pre 211 meseci
Da, jer performanse u dualchanelu nisi neke ogromne, i vec ti je malo 512, tj ogranicen si memorijskim slotovima na maticnoj ploci, kad kupis 1 x 1 gb, lako ces kasnie kupiti jos 1 x 1 gb, nego da sad uzmes 2 x 512, pa za god dana, uzimas 1 x 1gb pa onda stavi dual chanel.
Cena hdd ti je stvarno niska hoces li uzeti od 160 ili 250 razlika je koliko, 10 - 15 e? Pa puta 2, razlika ti je onda 20 -30 e, u velicini.
Uzmes 2 za sigurnost podataka, ako ti ode jedan disk, drugi ti je uvek tu s istim podacima, lakse ti je to, nego kasnije ako ne daj boze ode hdd(meni za 4 god 2 otisla) se cimas da povratis podatke + to placas + novi hdd + neko vreme ti je server van funkcije.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?07.12.2006. u 18:04 - pre 211 meseci
i nemoj asus p5ld2 plocu. ta ploca je **** *****.
i valjda ti je na serveru dovoljna integrisana graficka, sta ce ti 7300?
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?07.12.2006. u 20:19 - pre 211 meseci
A čemu inače služi taj server?

Jel' to "server za nešto" ili ga samo tako zovete? Ovo moram da pitam, jer server NIKADA ne podrazumeva sve vrhunske komponente, već samo one koje su podređene što bržem i pouzdanijem izvršavanju nekog zadatka.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?07.12.2006. u 21:07 - pre 211 meseci
hmh koliko nelogicnosti - trazi se poslovno racunalo u vidu servera, ili mozda poslovna serverska konfiguracija? :) Ne.
Ovo sto spominjes je server u zargonu, svojim odlikama je to daleko od bilo kakvog servera - ovo je obican PC koji ce imati ulogu servera. Kad projektiras server prvo se pitas cemu taj server sluzi, koja mu je uloga i namjena pa ga prema toj ulozi i namjeni optimiziras.
Dakle postavljam pitanje kao i kolega storm ?

Druga konfiguracija...hoce li to biti radna stanica u sklopu mreze gdje ce biti ovaj server? Ako je samo radna stanica koja pristupa serveru tj. resursima koje on dijeli mozes proci daleko jeftinije.
U principu sve krece od vec postavljenog pitanja :)

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?08.12.2006. u 00:36 - pre 211 meseci
Citat:
JOJO847: Ovo sto spominjes je server u zargonu, svojim odlikama je to daleko od bilo kakvog servera

Pusti coveka kolega, server je po definiciji racunar namenjen snadbevanju ostalih racunara informacijama. E, sad, tu bih napomenuo sledece:
- server treba da ima integrisanu grafiku. Na taj nacin se trosi manje struje, sto dalje znaci da se odrzava niza temperatura u kucistu, sto dalje ima kao posledicu sigurniji i stabilniji rad celog sistema.
- Napajanje od 350W Chieftek je malo i za obican racunar, a narocito za server. Sa parama koje se ustede na besmislenoj grafickoj, moglo bi se ovo napajanje pojacati na 450W dual.
- ulazni i izlazni uredjaji (tastatura, mis, monitor) nisu mnogo bitni za server. U normalnim uslovima se ne koriste, vec samo kad nesto nije u redu, a tada mogu da se pozajme i sa drugog racunara. Dobro, podrzavam ideju da server ima svoje ove komponente da se ne moraju svaki put prenositi, ali mogu da budu naj jeftiniji koji se mogu naci na trzistu.
- Microsoft Office na serveru?!?!?! Sve mi se cini da je to "server" za igranje pasijansa i kucanje podataka u Word-u. To se na serveru nikako ne bi smelo raditi.

Sto se druge konfiguracije tice, opet ne bi bilo lose razmisliti o integrisanoj grafici, ali to nije toliko bitno kao kod servera. Jedino sto je bacanje para (ima se, moze se), to nicemu nece sluziti, ne mislis valjda da ce radnicima biti dozvoljeno da igraju igrice na poslu?! Kad se vec ima i moze, onda je bolje pare dati za kuciste od debljeg lima sa jacim napajanjem - od viska ne boli glava.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bimida
Milica Djurovic
Beograd

Član broj: 88332
Poruke: 21
*.73.eunet.yu.

Sajt: www.spremanje.com


Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?08.12.2006. u 08:58 - pre 211 meseci
ok, evo ovako....
server treba zaista da bude server - u firmi trenutno uvodimo softver koji ce automatizovati
poslovanje u velikoj meri (rec je o veleprodaji) i omoguciti nasim kupcima on line porucivanje.
Dakle, server treba da nosi nasu bazu podataka, koja ima oko 4000 pozicija (nas lager odn. e katalog) i treba da obavlja sve operacije u vezi sa obradom porudzbina - automatsko pravljenje faktura, azuriranje lagera - kolicina...)
e sad, nasa namera je bila da to bude i racunar na kom se radi, nikako igraju igrice, i to bi bilo
opet nesto standardno - pravljenje porudzbina, office, stampa...
je li to greska? treba li server da bude SAMO server odn. nosilac baze?
druga konfiguracija jeste "radna stanica" kako rece jojo847, na mrezi i treba da pristupa serveru, tj tim podacima.
Inace, ukupno treba da bude dve radne stanice, plus server, dakle mi smo na pocetku mislili da to mogu da budu dve masine, za koje smo i naveli konfiguracije na pocetku.
nadam se da je sada jasnije, poz

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 08.12.2006. u 20:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Angelico
Angelico Payne
Srbija

Član broj: 122066
Poruke: 196
*.smin.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?08.12.2006. u 11:09 - pre 211 meseci
Radna stanice su vam prejake, za ono sta ce se na njima raditi, znaci integrisana ploca, socket 754 ili njegov parnjak u Intel svetu... 256 rama DDR1 je dovoljno, disk najmanji raspoloziv na trzistu, ne kupujte flopi disk, umesto toga za te pare bolje kupite zaposlenima manje usb flash diskove.


Za server obacezno 2*1 GB, i dva diska u mirror RAID modu (ovi wd diskovi serije KS, koje si navela su najbolji moguci na trzistu znaci 2x250)

Na serveru ti ne treba jaka graficka, ali posto vecina jacih serverskih ploca nemaju integraciju, uzmi jacu plocu, pa ugradi bilo koju graficku, znaci nemoj da ti bude smetnja u kupovini serverske ploce, to sto nema integrisan gpu.

Takodje za server uzmi Chieftec od 450W, i ugradite dodatne kulere u kuciste, posto , takodje uradite oko servera neki vid protivpozarne zastite, u slucaju da se zapali.

Iako cete onda imati mirror raid, ipak redovno radite backup vaznih podataka i to

1. na r mediji, znaci jednokratne, i to odlazite u arhivu, fizicki sto dalje od servera, a ako je moguce i firme.
2. Takodje istovremeno na RW medije, gde ce uvek biti samo zadnja kopija podataka, odnosno zadnji backup.

Takodje vam preporucujem da uzmete Access Point i 2 bezicne kartice, te napravite bezicnu mrezu u firmi. Mi u firmi imamo Gigabyte, ali sta god uzmes neka kartice budu istog brenda kao AP.

Takodje od presudne vaznosti je internet konekcija koju cete odabrati... posto vam treba veliki izlazni potencijal, zaboravite na ADSL, osim ako se ne nagodite za neki poseban paket sa veliki uploadom.

Takodje tft monitor na serveru je nepotreban, ali to vec zavisi od ukusa onoga ko ce ga odrzavati i raditi na njemu.

Ako vam pretekne novaca, obavezno uzmite bezicni mis i tastauru za radne stanice, jer cete resiti problem sa kablovima, kao i to da bezicnost daje komfor i bolji osecaj kako onome ko radi za racunarom, kao i potencijalnim poslovnim korisnicima, kojima firma odise modernoscu i inovativnoscu...u kombinaciji sa modernim, minimalistickim uredjenjem poslovnog prostora, uz obavezno izbegavanje bele boje.

Nadam se da ce vam ovo pomoci pri izboru.

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 08.12.2006. u 20:01 GMT+1]
Beware of man who withholds information from you, for in his heart he sees himself as your master.
Every once in a while declare peace. It confuses the hell out of your enemies.
Usucapio is 9/10 of possession. Possession is 11/10 of the law.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?08.12.2006. u 19:14 - pre 211 meseci
@bimida

Nabrojani UPS-ovi su relativno prihvatljivo rešenje za radne stanice, ali NIKAKO i za server. Najpre, UPS za server bi morao biti minimalno APC Smart UPS 800VA, jer će on držati zlata vrednu bazu.

Drugo, iz iste kombinacije se, predostrožnosti radi, mora izbaciti i Chieftec napajanje, pošto određeni procenat istih može uzrokovati probleme sa UPS-om, što na serveru nikako nije potrebno. Znači, bez eksperimentisanja - neka na serveru bude, recimo, neki CoolerMaster ili LC Power kao jeftinije rešenje. S te strane gledano, bitno je da na serveru bude TFT, ako je moguće što manji, pošto se time štedi na rezervi energije, raspoložive iz UPS-a, u slučaju nekakve naponske havarije.

Ličnog sam mišljenja da je, iz već iznesenih razloga (potrebu za radom na samom serveru treba smanjiti na najmanju moguću meru), svakako poželjno na serveru postaviti RAID 1 (mirroring), a kao rezultat uštede na Office-u za ovu mašinu, pošto neće biti potreban. I još u vezi softvera, da bismo se bolje razumeli - šta to znači "windows već imamo"? Imate NEISKORIŠĆENI PAKET ili postojeću, licenciranu OEM varijantu?

Što se ostalih komponenti tiče, nemam šta mnogo da dodam na postojeće postove, u kojima je mahom sve rečeno.
Ipak, ja bih bežične tastature izbegavao po svaku cenu, jer vreme za poslovne ljude nema cenu - kada ponestane baterija u toku rada, to ume da iznervira stranku. Naravno, to ne mora da bude nužno tako, ali eto - to je moje mišljenje.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bimida
Milica Djurovic
Beograd

Član broj: 88332
Poruke: 21
*.46.eunet.yu.

Sajt: www.spremanje.com


Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?08.12.2006. u 22:36 - pre 211 meseci
pokusacu da rezimiram sve ove (vise nego korisne, hvala!) preldoge i korekcije, pa da sklopim nove konfiguracije, pa cu ponovo izneti na razmatranja. U medjuvremenu, molim samo da mi neko pojasni sta znaci ono "zaboravite na ADSL"?
Mozda sam neznalica, ali mislila sam da je ADSL najbolja net konekcija koja se moze kod nas naci? pozdrav!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?09.12.2006. u 01:12 - pre 211 meseci
Citat:
bimida: je li to greska? treba li server da bude SAMO server odn. nosilac baze?
Apsolutno. Server je racunar za kojim neko sedi jedino kad se vrsi neka servisna intervencija. Sve sto treba ukucati/odstampati radi se sa drugih racunara prikacenih na njega. Mislim, sve to moze, ali je mnogo nelogicno - moze i ferarijem da se vrsi dostava robe, pa ljudi ipak kupe neki kamioncic, koji je em jeftiniji, em podesniji za taj posao. Ako vam je budzet ogranicen, racunari mogu biti dosta slabiji od navedenih, ali neka ih bude onoliko koliko treba da ih bude, a ne da se jedan koristi i kao server i kao radna stanica u isto vreme.
Citat:
bimida: sta znaci ono "zaboravite na ADSL"?

To ljudi koji nikad nisu videli bazu podataka misle da se tu prevlace nekakvi gigabajti... ja sam ubedjen da vam je vise nego dovoljan ADSL, i to naj slabiji paket. Takodje ovako kako sam shvatio, ne treba ti ni pomenutih 2*1 Gb za takvu mrezu, 1x512 je za taj tip mreze sasvim dovoljno, taj server ce veoma retko dobiti vise od dva zahteva u istom trenutku.
O svemu ostalom sto je isti covek rekao imam drugacije misljenje, ali, sta ces, takav ti je forum, pojave se najrazlicitija misljenja pa ti onda odaberes kome ces da verujes.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?09.12.2006. u 07:47 - pre 211 meseci
A naravno sve zavisi i od nacina na koji je realizovana sama aplikacija, koliko su optimizovani upiti itd.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Angelico
Angelico Payne
Srbija

Član broj: 122066
Poruke: 196
*.smin.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?09.12.2006. u 17:17 - pre 211 meseci
Citat:
CoolerMaster


CoolerMAster je crap napajanje, ne uzimaj ni pod razno...

Citat:
kada ponestane baterija u toku rada, to ume da iznervira stranku


E pa ako se tako gleda, to ti dodje isto kao kad nestane avionu kerozina u pola leta... i to smeta strankama :D, valjda ce neko u firmi da brine o tome, i o serveru... organizacija je pola posla.

Citat:
"zaboravite na ADSL"?
Mozda sam neznalica, ali mislila sam da je ADSL najbolja net konekcija koja se moze kod nas naci? pozdrav!


U principu jeste, ali ne za rad za bazama podataka, gde neki provajderi nude omere 1:30, 1 :40, za flat rate, znaci tebi treba sto veci upload, ali najsavrseniji bi bio paket 1:1, ali u slucaju ADSL-a moracete da uzmete jako veliki download pakets sa malim uploadom, te zavisno od baze, te broj korisnika / upita po minuti, moze da dodje do zastoja ili zagusenja.

Ili uzmite ADSL, ili cable. Ne znam gde se nalazite, ali ADSL nije uvek raj kakvim ga prikazuju, te zavisi od provajdera ali i lokacije... online rad je puno provere i testiranja. Ako uvedete ADSL i on vam radi posao, to je onda najbolje resenje.

Mozete da proverite, tako sto cete istestirati koliko jedan oline upit i odgovor, traje i koliko zauzima protoka kako u toku prijema tako i u toku odgovora od strane servera, a onda probate sa visetrukim upitima u isto vreme i jedan za drugim... i tako cete znati sta vam treba i koliko.

Citat:
To ljudi koji nikad nisu videli bazu podataka misle da se tu prevlace nekakvi gigabajti.


A mozda su videli puno razlicitih baza, pa sa obzirom da ne znaju o kakvim se bazama radi u ovom slucaju, pokusavaju da posavetuju na nacin da ne dovdedu onoga koga savetuju u losu poziciju.

Da se bas ne slazes sa svim ostalim sto sam rekao malo je cudno, ali ajd ok... valjda je tebi bolje da zbunis nekoga ko je dosao na forum po savet, nego da mu zaista pomognes.

Moj ti je najiskreniji savet, da ne poslusas ni mene, ni pctel-a, nego sve ostale.. na taj nacin ces izbeci da te zbunjuju nasa besmislena prepucavanja.
Beware of man who withholds information from you, for in his heart he sees himself as your master.
Every once in a while declare peace. It confuses the hell out of your enemies.
Usucapio is 9/10 of possession. Possession is 11/10 of the law.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?09.12.2006. u 18:17 - pre 211 meseci
@Angelico

Živo me zanima, po čemu si Ti to zaključio da su CM napajanja "crap", kao što kažeš? Imaj na umu da ovde ima prilično kompetentnih ljudi, koji se ne bave samo šrafcigerisanjem, već i elektronikom, poslovnim rešenjima i svemu što uz to ide (pa i softverom). Ne može se po automatizmu zaključiti ko je stručan, a ko ne, ali reći da je CM loš (da ne prevodim ono što si zaista rekao) i da je bežični desktop komplet "prava stvar" za ozbiljnu firmu, spada u red čisto flejmerskih nastupa. U vezi istih tih napajanja, zanimljivo je da si predložio Chieftec, čime si definitivno potvrdio svoje ili neiskrene ili lejmerske stavove (Chieftec gotovo da više i ne proizvodi napajanja... i tako je već dve godine, za neupućene. Mada, mogao si to da saznaš i guglanjem)

Dalje, ADSL, koji toliko pljuješ, nije idealan, ali ni on ne može biti defacto diskvalifikovan, prvenstveno zato što mi ovde nemamo čak ni ideju kakav će softver biti u upotrebi, a kamoli koliki će bandwidth zahtevati. Svako poslovno rešenje je sistem za sebe - neko će slati/primati veću, a neko drugo manju količinu podataka, što automatski znači, da mlatimo praznu slamu. Ali, ako je i pogrešno reći da će ADSL 100% ispratiti svako rešenje, još je gore tvrditi da je on potpuno neprikladan.

Jel' imaš Ti i jedan jedini argument u svojim postovima, ili se pojavljuješ čisto onako, da kontriraš DOSLOVNO SVIMA?

Nego, pošto vidim da Ti dosadašnja dobronamerna uputstva za uklapanje u forum nisu pomogla, počećemo sa brisanjem neargumentovanih tvrdnji (uz to netačnih), pa kako Ti drago!

Ovo upozorenje NIJE podložno komentarima na ovom forumu. Konsultuj Pravilnik!

Pozdrav

P.S. Kojim osciloskopom i koje CM napajanje si merio, i šta konkretno ne valja? Živo me zanima?

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 09.12.2006. u 19:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?09.12.2006. u 18:31 - pre 211 meseci
Uze mi rec iz usta...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?09.12.2006. u 18:41 - pre 211 meseci
Citat:
Angelico: U principu jeste, ali ne za rad za bazama podataka, gde neki provajderi nude omere 1:30, 1 :40, za flat rate, znaci tebi treba sto veci upload, ali najsavrseniji bi bio paket 1:1


A gde si ti video simetrični ADSL? (hint: Asymmetric Digital Subscriber Line)
ADSL kao model konekcije, podrazumeva asimetrični Upload/Download. To je rezervisano za SDSL, koji kod nas ne postoji još uvek.

Just for the record.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Angelico
Angelico Payne
Srbija

Član broj: 122066
Poruke: 196
*.smin.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?10.12.2006. u 14:35 - pre 211 meseci
Citat:
Živo me zanima, po čemu si Ti to zaključio da su CM napajanja "crap"


Po postovima ljudi na raznim forumima i online retail sajtova, od ljudi koji su ga kupili.

Kad sam rekao da je CM crap, mislio sam naravno na ono sto se moze nabaviti kod nas...

Ako mi ne verujes, uzmi cenovnike dobavljaca, uzmi google, koji si tako svesrdno meni preporucio, pa potrazi.

Citat:
bežični desktop komplet "prava stvar" za ozbiljnu firmu


To zavisi od tvog vidjenja ozbiljne firme... ja imam vidjenje da ljudi treba da implemetiraju novine koje postoje na trzistu, da bi dobili komfor u radu, kao i sto vecu brzinu u radu, a sve u cilj ostvarenja sto veceg profita. A da ne bude zabune, ja sam sefa firme u kojoj radim ubedjivao 2 godine da se napravi Wifi, ali naravno nije cela Wifi, veza od neta do servera ide preko UTP. Tako da nije sve lepo i savrseno, kako ja to prikazujem.

Citat:
U vezi istih tih napajanja, zanimljivo je da si predložio Chieftec, čime si definitivno potvrdio svoje ili neiskrene ili lejmerske stavove (Chieftec gotovo da više i ne proizvodi napajanja... i tako je već dve godine, za neupućene. Mada, mogao si to da saznaš i guglanjem)


Da nisi moderator za onaj prvi deo bio dobio edit posta :D

Ako mislis na cinjenicu da Chieftec sam ne pravi napajanja... ok , to nije nista novo, vecina PSU proizvodjaca koji su na etiketi nisu i oni koji su ga napravili... a ako pricas o tome da ih nema na trzistu, to bas i nije tacno, jer sam ja kupio jedno od 450W pre 3 dana, i evo mi ga kod mene.

Citat:
Dalje, ADSL, koji toliko pljuješ, nije idealan, ali ni on ne može biti defacto diskvalifikovan


Ne pljujem ja nista, ne znam otkud ti to... ali da ne bude zabune, ja smatram da treba da isprobaju rad baze i upita, pa da vide da li im zadovoljava, ali kad sam rekao da im je najbolji paket 1:1, mislio sam da to kao najidealniji slucaj.. znas onako teorijski, naravno to niko zvanicno ne nudi, cak ni na kablu, ali mislim da se moze srediti... barem cu si ja probati, pa cu vam javiti jel sam uspeo.

Citat:
Nego, pošto vidim da Ti dosadašnja dobronamerna uputstva za uklapanje u forum nisu pomogla, počećemo sa brisanjem neargumentovanih tvrdnji (uz to netačnih), pa kako Ti drago!

Ovo upozorenje NIJE podložno komentarima na ovom forumu. Konsultuj Pravilnik!


e sad sam vidio... jel ne smem da kometarisem ovo zadnje sto si rekao, ili ceo tvoj post?

Nisam znao da moram da argumetujem sve sto kazem... na taj nacin nikad ne bi sisao sa foruma..

Nesto ne vidim da si ti podneo argumente koji kazu da je CoolerMaster ima dobra napajanja..

Ali da ne ispadne da stvarno samo kontriram, sutra cu odvojiti vreme da vam iskompajliram argumente o CM PSU, ali to nece biti ovde. Da ne bih zagusio ovu temu bezveze, otvoricu novu temu. Nazalost u te argumente nece spadati i licno iskustvo i merenje sa mojim instrumentima, jer ne nameravam da za sad kupim CM.


U svakom slucaju ovde je receno sve sto se tice tehnickog dela, te zelim Milici Djurovic srecu u radu.
Beware of man who withholds information from you, for in his heart he sees himself as your master.
Every once in a while declare peace. It confuses the hell out of your enemies.
Usucapio is 9/10 of possession. Possession is 11/10 of the law.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
194.106.187.*



+3 Profil

icon Re: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?10.12.2006. u 14:54 - pre 211 meseci
cm nije crap.
internet je izvor brojnih dezinformacija.
mislite o tome.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: misljenje o poslovnoj konfiguraciji?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4348 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.