Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Virus uklonjen ostale njegove postavke

[es] :: Zaštita :: Virus uklonjen ostale njegove postavke

[ Pregleda: 1556 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xploiter

Član broj: 119649
Poruke: 116
*.PPPoE-4579.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Virus uklonjen ostale njegove postavke07.12.2006. u 08:26 - pre 211 meseci
Neki dan mi je usao neki trojanac u komp i ja sam ga ukinou u procesima i nasao pa izbrisao, ali su ostale njegove postavke kao sto su:

system 32 folder je sakriven moram u njega ulaziti preko adress bara
nijedan widows-ov program kao sto je ping, traceroute.... ne radi, kaze pristup zabranjen
ne mogu u nista da ulazim preko run-a npr regedit (registry editor) nego moram neku novu regedt32 komandu( samo ova radi)

kad je tek usao bio mi je i task menager nemoguce otvoriti pa sam uklonio trojanca pa sad radi

zna li itko kako da vratim sve po starom?
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.98.*



+10 Profil

icon Re: Virus uklonjen ostale njegove postavke07.12.2006. u 09:06 - pre 211 meseci
Brži procesor brže prima i trojance... :)

Naravno da se šalim (šalu shvataju oni koji su pratili još jednu xploiter-ovu temu).

Trojanac je pored tog procesa uneo i izmene u registru i još verovatno koji fajlić, pa samo ubijanje procesa nije bilo dovoljno. Drugi put prvo zapiši ime procesa, pa vidi šta će Google reći o njemu. Tako ćeš vrlo lako naći i celovito rešenje. Bez imena procesa koje bi ti okrilo i ime trojanca, malo su ti vezane ruke. Svakako iskoristi AntiVirus, Ad-Aware, Spybot S&D, HijackThis i slične alate. Probaj i SystemRestore. Možda ćeš bolji učinak imati ako to sve odskeniraš odmah u SafeMode-u.

Ako je System32 (C:\Windows\System32) skriven, ti ga otkrij (atribut ˝Hidden˝ u Properties-u tog foldera).

Pozdrav


EDIT: Hmmm. Zašto mi se u poslednjoj rečenici ne prikazuju dva BackSlash-a (ono u zagradi, putanja na disku do foldera System32)? Kada idem na ˝Izmeni poruku˝ vidim ih, ali ovako ne?!?

Opet EDIT: Gle! Sad se vide. U čemu je fora? Refresh?

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 07.12.2006. u 10:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 07.12.2006. u 10:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

xploiter

Član broj: 119649
Poruke: 116
*.PPPoE-5735.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Virus uklonjen ostale njegove postavke07.12.2006. u 09:38 - pre 211 meseci
Problem je što je atribut hidden zasivljen i ukljucen a trojanac je bio netspy ja mislim( trazio sam ja po googleu tada) i jos ta gomila odnosno svi windows-ovi programi ne rade (vaznije mi je za ove programe smislit rjesenje nego za ovo hidden, nema veze ako ostane hidden mogu preko adress bara)
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Virus uklonjen ostale njegove postavke07.12.2006. u 09:42 - pre 211 meseci
[offtopic]

Citat:
Gle! Sad se vide. U čemu je fora? Refresh?
Da, kad uradiš refresh pojave se.

[/offtopic]
 
Odgovor na temu

xploiter

Član broj: 119649
Poruke: 116
*.PPPoE-3169.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Virus uklonjen ostale njegove postavke07.12.2006. u 18:33 - pre 211 meseci
Sve sam uradio kao sto pise ali mi sad opet ne rade programi windowsovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Virus uklonjen ostale njegove postavke

[ Pregleda: 1556 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.