Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dilema: Slack ili Lycoris?

[es] :: Linux :: Dilema: Slack ili Lycoris?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 10149 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Dilema: Slack ili Lycoris?28.05.2003. u 23:13 - pre 254 meseci
Gorane, GNU/Linux, a ne „Linux“ ;-)
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Dilema: Slack ili Lycoris?29.05.2003. u 00:21 - pre 254 meseci
Citat:
Goran Rakić:
A kursevi za linux u stilu "naučite OpenOffice za 15 dana" će nastati onda i samo onda kada to bude EKONOMSKI ISPLATIVO. Mene, a verujem i većinu ostalih, je apsolutno baš briga da li će se to desiti i kada će se desiti.


"Posteno!"
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Dilema: Slack ili Lycoris?29.05.2003. u 00:34 - pre 254 meseci
alias Linux="GNU/LINUX", može?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Tigerheart
Mladen Komac
VMware SME / IT Architect
NIL ltd.
Celje

Član broj: 306
Poruke: 461
*.verat.net

Jabber: tigerheart@elitesecurity.org
Sajt: www.linkedin.com/in/komac


Profil

icon Re: Dilema: Slack ili Lycoris?29.05.2003. u 00:56 - pre 254 meseci
Citat:
tdjokic:
Mozda to mozes da uradis danas, ali KOLIKO ti je vremena trebalo za PRVU INSTALACIJU Slack-a? Na distrowatch lepo pise da su Slack, Gentoo i Debian napredne distribucije, za ciju je efikasnu upotrebu potrebno mnogo ucenja, a ti to sve znas odmah? Kako? Onda si izuzetak, a ne pravilo. Hajde, budi iskren pa reci! A za 'idiotik' distribucije ti treba onoliko vremena da ih 'naucis' koliko je HDD-u i CD-ROM-u potrebno da oddrndaju svoje.

Hm .. za prvu instalaciju slack-a ... bese to davne 1997 godine ... :) ... pa trebalo mi je jedno 2 sata vremena, jer se radilo o verziji 3.0 i normalno pentiumu na 133mhz i 32 mb rama ..:)) a normalno nisam imao nikakve dokumentacije, pa sam morao malo da "oprobavam stvari" kako bih digao sve na noge ... elem .. mogu da kazem da mi je ta prva instalacijja i uspela ... :)))

Citat:

Zasto? Zar nije bolji LFS? I kako? Onda mora neko drugi da mu ga instalira. Ja sam instalirao FreeBSD 5.0 i radile su mi osnovne stvari, ostalo nisam mogao da podesim/instaliram. Pokusao sam da instaliram Debian, rezultat isti. Kako da bilo sta skidas sa mreze ako ti ne radi modem? Kako da skines drajver za modem? Ja imam nacin (externi, seriski modem) ali to nema svako.

LFS je najbolji jer ce uspeti da izvuces maximum iz masine .... sto se tice freebsd-a ..:)) moze veoma lako da se instalira ... a ako nesto nije jasno opet postoji dokumentacija koja samo treba da se cita ... :))) tj pre bilo cega potrebno je makar ovlaz procitati neke delove dokumentacije kako ne bi dosli u takvu situaciju .. problem kod windows korisnika je uu tome sto oni cak ne citaju ni readme fajl pod windowzom ... a kamoli koji document ili manual pod linux-om ... pa cak i za kola kad kupis treba da procitas makar user manual ...??? :)))
Citat:

Jesi li probao da instaliras Lycoris? Tu je sve prilagodjeno za tipicnog 'idiotic-korisnika' - nema ni da bira pakete, ma nista, samo klik, klik,... A stalno ti govorim da je ovde rec o takvoj populaciji, kojoj BAR ZA POCETAK treba nesto BRZO i LAKO, posle ce svako da stvori svoj kriterijum!

Jesam i o.k. je doduse fali par stvari .. ali moze da prodje ...
Citat:

Dobijam utisak da su nove distribucije sve bolje i bolje i da je razlika izmedju recimo SuSE 8.1 i 8.2 mnogo veca nego ranije izmedju dva redna broja. Nisam imao prilike da isprobam 8.1 ali sa 8.2 nikako ne mogu da shvatim shta vam to znaci "boli glava"? Ni senke od nekog problema nemam, nista! Hardver je bio identifikovan do najmanjih detalja, nesto neverovatno! Sve funkcionise besprekorno! Naravno, ono "sve" koliko je meni potrebno, mozda to ne vazi i za ostale.

Da bas evo ovo kuckam iz suse-a 8.2 koji mi je instaliran na drugoj masini ..... (PII Cel 633, 196MB Ram, TNT2 m64 32MB, 20GB HDD ...) i moram da priznam da me je veoma lepo iznenadila jer nisam ocekivao da ce skoro sve pod suse-om 8.2 proci bez problema .. (doduse jos nisu stavili u defaulth instalaciju kppp i kernel source zbog modema .. ) tako da moram da kazem da imam pohvalu za suse ... izgleda da se ljuci uce na gdeskama ....:))))
--
Mladen Komac
VMware SME / IT Architect
Web site: http://www.linkedin.com/in/komac
Blog: http://guru4hp.blogspot.com


 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Dilema: Slack ili Lycoris?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 10149 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.