Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

malo offtopic - [C#] preprogramiranje sa C#->MSSQL na C#->Oracle, najbolji nacin?

[es] :: Oracle :: malo offtopic - [C#] preprogramiranje sa C#->MSSQL na C#->Oracle, najbolji nacin?

[ Pregleda: 1769 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gorlim
Novi Sad

Član broj: 124152
Poruke: 6
*.metrohive.net.



Profil

icon malo offtopic - [C#] preprogramiranje sa C#->MSSQL na C#->Oracle, najbolji nacin?06.12.2006. u 20:11 - pre 211 meseci
ovo sam poslao in na .NET ali reko malo mi hica a mozda ovde ima par ljudi koje se zlopatio sa slicnim problemom
nadam se da mi necete zamerite previse zato so sam promasio temu :)...

Kao so vidite iz topika zapatio sam fin zadatak ...jedan relativno odvojen deo koda(od glavnog projekta) grubo
20.000 redova sa nekih 200 konekcja da prebacim sa postojece varijante za MSSQL na Oracle pitanje je koji bi bio najbolji nacin imam od 7-15 dana na raspolaganju do prve radne verzije...

Znaci da skroz napravim nove forme koje ce da rade sa OracleConn, OracleCommand itd...(lako napisati tesko odrzavati)
Da napisem neki parser koji ce da sintaksno prepravlja same SQLove a ja prepravljam "samo" delove koda koji se moraju menjati ...(tesko napisati lakse odrzavati od predhodnog)
DA prepravim sve konekcije na ODBC i prepravim sintaksu pozivanja ? (tesko napisati u smislu imam li vremena jer s*ebat cu orginal a necu dovrsiti poso, vidi da neke ODBS componente imaju drukcije sintakse prosledjavanja parametara..damn)
Neka druga ideja? rekao sam sebi necu nista poceti 2 dana dok ne prikupim malo informacija morao je vec neko imati slicne patnje...(najlakse pit pivu 2 dana i na kraju reci nemogu ja to :) )

Najveca patnja sto bar 75% koda nije moje te se bojim da cu se zapetljati ko, ako pokusam neku kombinovanu varijantu...koliko sam ja upratio u C# sve komponente od SQLConn do SQLDataReader, SQLDAtaAdapter imaju svoje varijane u Oracle verziji sho mi dodje da menjam po 5-6 redova po svakoj postojecoj konekciji, a sad bas i nevidim da ima previse vremena da pravim neki moj pandan componenti koji bi bio univerzalan...(znaci sve SQLconnection,SQLcommand, SQLDataReade,SQLDataAdapter,SQLCommanBilder moram da prebacim u odgovarajuce Oracle verzije, jel postoji neki ConvertTo() koji bi ovo mogao da odradi ? :))
Promena same sintakse SQLa nebi trebalo da je problem nvarchar->varchar2, isNull -> nvl....prilicno lako zvuci 99% SQLa je prosto tako da tu ne ocekujem probleme..onaj jedan posto cu fiksirati ako nemogu univerzalno da prevedem...

znaci bilo bi lepo da do suta navece odaberem u kom pravcu delati.....


Inace stvari na koje se ne moze uticati su (Visual Studio 2003[C#],Oracle 10g)
 
Odgovor na temu

dusanmiloradovic
Dusan Miloradovic
Abu Dabi

Član broj: 38080
Poruke: 45
195.49.28.*



Profil

icon Re: malo offtopic - [C#] preprogramiranje sa C#->MSSQL na C#->Oracle, najbolji nacin?07.12.2006. u 13:14 - pre 211 meseci
Vrlo duhovito od tog sto ti je dao da uradis to za 7-15 dana.
Jos kad bi programi mogli sami da se pisu...

20000 linija koda + testiranje... gruba procena = 3meseca

Pozdrav,
Dusan
 
Odgovor na temu

Gorlim
Novi Sad

Član broj: 124152
Poruke: 6
*.metrohive.net.



Profil

icon Re: malo offtopic - [C#] preprogramiranje sa C#->MSSQL na C#->Oracle, najbolji nacin?12.12.2006. u 15:42 - pre 211 meseci

.. nije 20.000 linija nego nekih 1000 linija ...20.000 je ukupno veliki taj modul a nekih 1000 su u pitanju konekcije...no nema veze, 15 dana se svakako racuna po nasem kalendaru a to znaci bar 30 po ovozemaljskom :)...

nego ipak bice da si ti u pravu, meni ce trebato bar 3 meseca jer jos nisam ni oracle instalirao , imao sam 9.2 koji sam regularno deinstalirano i sada startovo instalaciju 10g i cvrc...pazi sha kaze kralj :

SubKey = SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

Value = pagingFiles
Query Returned: K:\pagefile.sys 0 0,
Setting the PRE_REQUISITE variable of 'oracle.ids.toplevel.development_9.0.4.0.0' to 'false'. Received the value from the variable calculation.
# The pre-requisite for the component Oracle Developer Suite 10g 9.0.4.0.0 has failed.
Error:*** Alert: "Install has encountered an error while attempting to verify your virtual memory settings. Please verify that the sum of the initial sizes of the paging files is at least 256 MB." ***

ja imam 1GB rama i 1,6GB mi je trenutno veliki Pagefile kako je on izracunao da je to manje od 256 MB nemam ideju ali nemogu da nastavim instalaciju...
bah trebo sam ja fino uzeti pit onu pivu i uzivati u staroj narodnoj "bolje struca u ladu nego dve na suncu"...
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: malo offtopic - [C#] preprogramiranje sa C#->MSSQL na C#->Oracle, najbolji nacin?

[ Pregleda: 1769 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.