Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reinstalacija Windows XP-a na laptopu

[es] :: Windows desktop :: Reinstalacija Windows XP-a na laptopu

[ Pregleda: 3049 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gogo_drazindo
Gordan Šakota
Trebinje
Trebinje,RS

Član broj: 64125
Poruke: 307
*.teol.net.

Sajt: gordansakota.foliohd.com


Profil

icon Reinstalacija Windows XP-a na laptopu05.12.2006. u 12:07 - pre 211 meseci
Imam laptop IBM i na njemu particiju C i jos jednu skrivenu particiju od 5GB za neke njegove sistemske IBM-ove fajlove. Hocu da uradim reinstalaciju sistema ali me zanima da li ce sve funkcionisati kako treba bez tih IBM-ovih programa, servisa...Broj aktivnih procesa kada nema ni jedan program ukljucen krece se oko 45 a normalno je oko 26 pa se mislim jesu li to neki bitni procesi za funkcionisanje ili moze raditi i bez toga, tj. smijem li raditi reinstalaciju?
Gordan
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-02-110.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Reinstalacija Windows XP-a na laptopu05.12.2006. u 17:25 - pre 211 meseci
1. Zašto da brišeš Windows ako sve radi (kod mene je, u ovom trenutku, aktivno 63 procesa)?
2. Da li imaš diskove sa drajverima (ako si već rešio da reinstaliraš sistem)?
3. Šta imaš na toj skrivenoj particiji? Trebalo bi da su to ili drajveri i programi koji su uračunati u cenu računara, ili snimak sistemske particije, ili sve to zajedno. Ukoliko su drajveri, a nemaš ih na disku, onda ih snimi.
 
Odgovor na temu

gogo_drazindo
Gordan Šakota
Trebinje
Trebinje,RS

Član broj: 64125
Poruke: 307
*.teol.net.

Sajt: gordansakota.foliohd.com


Profil

icon Re: Reinstalacija Windows XP-a na laptopu06.12.2006. u 20:36 - pre 211 meseci
Reinstalirao bih Windows jer mi je usporio a uz to imam 256 RAM-a pa zasto bih imao toliko procesa koji zauzimaju memoriju ako ne trebaju?!
Ne znam na koji način da otvorim tu skrivenu particiju. Ne postoji opcija da je otvorim kada odem u My computer/Manage/Disc Management.
Nemam potrebne drajvere za reinstalaciju pa se i to mislim kako da nabavim.

Pa jel ima neko ko je radio reinstalaciju Laptopa da mi kaze jesu li ti svi procesi potrebni???
Gordan
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
91.148.98.*



+10 Profil

icon Re: Reinstalacija Windows XP-a na laptopu06.12.2006. u 22:15 - pre 211 meseci
Citat:
gogo_drazindo:Pa jel ima neko ko je radio reinstalaciju Laptopa da mi kaze jesu li ti svi procesi potrebni???
Reinstalacija operativnog sistema nema veze sa brojem aktivnih procesa. Ako ćeš u reinstalaciju, kao što kaže Zoran_Dojkic, potrebni su ti drajveri i aplikacije za taj LapTop. Skini ih sa Interneta. Koliko će u novom operativnom sistemu biti aktivnih procesa to će zavisiti od instaliranih aplikacija, drajvera i pokrenutih servisa. Nigde ne piše koliki je normalan broj pokrenutih procesa. To je besmisleno. Računar služi nekoj svrsi, tu svrhu obavljaju neke aplikacije, a aplikacije su sazdane od nekih tamo procesa itd... Naravno, određeni broj tih procesa se može eliminisati i na taj način se može osloboditi određen broj megabajta memorije. To možeš uvek uraditi, i u ovom tekućem i u budućem Windows-u. Tvoj problem može poticati od samo jednog ˝zlonamernog˝ procesa koji ˝jede˝ memoriju ili procesorsko vreme, bez obzira da li ih ukupno ima 25 ili 55. Bolje bi bilo da nam pokažeš listu aktivnih procesa pa da vidimo ima li tu nešto sumnjivo. Pored toga, pogledaj u stanju mirovanja da li neki proces opterećuje procesor. Možda je sistem usporio zbog loše baze Registry. Postoji mnogo potencijalnih problema pa problemu treba pristupiti sa nekim planom.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao plavigor dana 11.12.2006. u 22:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Reinstalacija Windows XP-a na laptopu

[ Pregleda: 3049 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.