Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GROM po modemu?!?!

[es] :: Ostali hardver :: GROM po modemu?!?!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7877 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: GROM po modemu?!?!29.06.2003. u 23:27 - pre 253 meseci
Pozdrav,
za monstrum:
moja malenkost je inzenjer elektronike ali ipak ne ume da objasni na kom principu ta "sprava" uspeva da sacuva aparate nakacene na nju, jer kao sto vec pomenuh, strujni udar je poklapanje vise faktora a ja ne umem da ukapiram kako to sve sprecava nesto toliko prosto. Cak mi je to i najjeftinija varijanta iole ljudskog produznog kabla, ali to je pride.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

monstrum
Beograd

Član broj: 1044
Poruke: 358
*.verat.net

Sajt: www.madwap.net


Profil

icon Re: GROM po modemu?!?!30.06.2003. u 00:21 - pre 253 meseci
Hvala na odgovoru svima.
Za lancia88, pa da li si imao prilike da zaviris unutra, sta su to kinezi uspeli da sklepaju za neverovatnih 10e... sumnjam i ja naravno da to cudo zaista moze ista da zastiti pa makar i samog sebe od udara bilo cega pa i groma... ali su price zaista kontradiktorne ( ne racunajuci ono sto pricaju oni sto ih prodaju ) .

MoNsTrUm
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: GROM po modemu?!?!30.06.2003. u 03:54 - pre 253 meseci
aman ljudi, pa o čemu vi pričate.. nije bre to nikakva naučna fantastika..

pa od groma štiti jedan običan osigurač.. a svako ko je jedared otvorio svoju razvodnu tablu zna koliko su osigurači proste sprave..

elem, u tom kinezu je verovatno automatski osigurač (onaj koji ne pregoreva trajno, već se malo posle "izbijanja" vraća u prvobitno stanje). oni jesu doduše malo komplikovaniji, ali i dalje ništa strašno..


e, a taj drugi deo koji seče pikove u mrežnom naponu, taj deo ne razumem, ali sigurno je isto nešto prosto.. pa i da nije, ne znam zašto ne bi koštao i 10evra (btw, nabavna cena za to je 4evra, samo da znate ;)


a što se čudite.. nije bre to svemirska tehnologija.. a sa druge strane, ne čudi vas da za tih istih 10e možete da kupite neki malo stariji (ne polovan, već starije generacije) procesor.. ili već modem/mrežnu/zvučnu/grafičku (3d! ;)

 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ieent.net



+1 Profil

icon Re: GROM po modemu?!?!30.06.2003. u 12:51 - pre 253 meseci
Osigurac nije resenje, vreme njegove reakcije je predugo, dok on odradi svoje racunar vec plovi vecnim lovistima. Zato se ubacuje jos jedan brzi element, ima raznih resenja (tiristor+zenerica, diak, varistor...). Siguran sam da tako rade i ovi jeftini surge arrest produzni kablovi. Sasvim je moguce da se u Kini ovo moze napraviti za tako smesne pare. Inace video sam pre neki dan jedan za 500 din.
 
Odgovor na temu

monstrum
Beograd

Član broj: 1044
Poruke: 358
*.verat.net

Sajt: www.madwap.net


Profil

icon Re: GROM po modemu?!?!30.06.2003. u 21:42 - pre 253 meseci
OK, sada vise nije dilema da li to moze da se napravi za 10 evra. Ok, recimo da moze, i da ga klepaju Kinezi, nije problem, ALI, da li je neko otovrio to cudo, i video da se unutra nalazi zaista TO TO sto NAMA treba da bi se zastitli od groma ili prevelikog napona? ( struju ce vec resiti valjda "normalan" osigurac, tako sto ce iskociti )... Da li moze nekako da se testira, da se simulira "grom" nekim kratkim spojem ili necim slicnim ?
MoNsTrUm
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: GROM po modemu?!?!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7877 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.