Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc i Vase Misljenje oko MSSQL 2000

[es] :: MS SQL :: Pomoc i Vase Misljenje oko MSSQL 2000

[ Pregleda: 1720 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Pomoc i Vase Misljenje oko MSSQL 200004.12.2006. u 12:41 - pre 211 meseci
Imam sledecu opremu:

HP Eva 4000 sa dva servera Koji imaju po dva procesora AMD Dual Core, i sa po 8 GB RAM-a. E sad kakvu dilemu imam:

POsto imam oko 100 klijenata koji pristupaju MS SQL 2000 serveru i jos jedno 10-tak servera koji se sinhronizuju svakih sat vremena sa njima, zanima me da sta od ovoga da izaberem:

Da odma kazem bitna mi je i brzina i redundancija

Na oba servera Napravim nekakav NLB pri cemu ce se baza nekako replicirati u realnom vremenu (ovo nisam nikada radio niti znam da li moze :-) ) tako da ce neki klijenti pristupiti jednom serveru neki drugom ali da podatci budu konvergentni. Sa ovim bi dobio iskoristenost i jednog i drugog servera, samim tim dobijam i na brzini, a i na nekoj redundanciji u slucaju kvara jednog od servera.


Da Podignem klasicni Windows Cluster Servis koji to sve hendla, i kad padne jedan da drugi preuzme.


Sta mene ustvari brine je da ako izaberem ovu drugu varijantu, bojim se da ove performanse hardwera mozda ne mogu odgovriti zahtjevima ovih klijenata i servera, pa zato trazim vase misljenje.

Svaki drugi savjet je dobrodosao.

Bojan
 
Odgovor na temu

Djoks
Djordje Najdanovic
Software Developer
Azalea Maritime

Član broj: 1630
Poruke: 268
85.94.122.*

Sajt: www.azalea-maritime.com


Profil

icon Re: Pomoc i Vase Misljenje oko MSSQL 200013.04.2008. u 00:58 - pre 195 meseci
Za 100 korisnika i 10 servera - nema potrebe za velikom komplikacijom (naravno, sve zavisi od tipa aplikacije i baze podataka koju će ti serveri pogoniti).

Ako će klijenti vrlo često upisivati i vršiti izmjenu podataka, serveri će osim sa klijentskim zahtjevima morati da se izbore i dodatnom međusobnom replikacijom + zahtjevima za kopiranjem podataka sa dodatnih 10 servera (što ne predstavlja neko opterećenje). Dakle: u tom slučaju - nisi dobio ništa osim redundancije, a uveo si dodatni pritisak na servere i izvjesnu mogućnost lag-a.

Ja bih iskreno preporučio detaljniju analizu osobina samog sistema (zajedno sa projektantima softvera), pa da zajednički dođete do najpogodnijeg rješenja hardvera. Dakle - hardver tek nakon preporuka programera jer ne valja trošiti novac uludo na klastere i licence za Win AS, ako nema potrebe. Optimizacija same baze podataka sa smislom može donijeti značajnija poboljšanja performansi od pustog nagomilavanja hardvera.
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Pomoc i Vase Misljenje oko MSSQL 2000

[ Pregleda: 1720 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.