Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Hyperlinks can be harmful..."

[es] :: Access :: "Hyperlinks can be harmful..."

[ Pregleda: 2416 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stojkovic Dejan
Beograd

Član broj: 85230
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon "Hyperlinks can be harmful..."04.12.2006. u 00:52 - pre 212 meseci
Pozdrav!
Dakle problem je u sledecem:
U tabeli imam kolonu tipa hyperlink.Linkovi vode do slika koje se nalaze u podfolderu foldera u kome je DB fajl.Kada kliknem na hiperlink u nekom polju iskace mi prozorce sa slike.
Baza je u ACCESS2003,do sada je stajala na kompjuteru na poslu koji ima WIN2000.Pravljena je na sistemu sa WINXP,ali je najvecim delom doradjivana i radjeno sa njom na onom drugom sistemu.Sada sam je doneo kuci,prebacio na hard i evo i ovde me izludjuje tom porukom.
Za probu sam napravio novu bazicu sa kolonom tipa hyperlink i stavio link bas na sliku koju otvaram iz one prve baze.
I slika se naravno otvorila sasvim normalno bez ikakve poruke.
Zatim sam sklonio jedan od linkova iz problematicne baze,i ponovo ga postavio,sa pretpostavkom da je problem u seobi baze sa kompjutera na kompjuter,medjutim bez ikakvih rezultata,prozorce ponovo iskace.
Slike se uvek otvore,ali me ona poruka izludjuje.Sve slike su u BMP formatu i otvara ih PAINT,tako da nema problema sa onim: "ne radi,jer WIN ne podrzava tu verziju programa tog i tog",a evo cak i na istom kompjuteru 2 razlicite baze istu sliku razlicito otvaraju.
Moze li mi neko pomoci da uklonim ovo dosadno prozorce?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

electroNik
Nikola Milenković
Srbija

Član broj: 46941
Poruke: 78
*.rvkds.net.



Profil

icon Re: "Hyperlinks can be harmful..."17.12.2006. u 21:10 - pre 211 meseci
Stavi u OnLoad event forme sledeći kod:
Code:
DoCmd.SetWarnings(False)

Gone Shootin'
 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
217.26.79.*



+1 Profil

icon Re: "Hyperlinks can be harmful..."17.12.2006. u 22:46 - pre 211 meseci
Mora li to polje da bude link?
Može li da bude obično text polje u kome će se nalaziti link a klikom na neko dugme podesiš da se otvori taj dokument tj slika?
Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
 
Odgovor na temu

Stojkovic Dejan
Beograd

Član broj: 85230
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: "Hyperlinks can be harmful..."20.12.2006. u 23:01 - pre 211 meseci
@ electroNik
Ne vredi.Stavljao sam i onLoad forme i onClick polja ali se nista ne menja

@ Brz_na_tastaturi
Cela kolona je hyperlink, jer za sada ima 50-ak slika,a bice ih jos.Sve ostalo osim hyperlink-a je neprakticno

Da nema neko neku drugu ideju?
 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
217.26.79.*



+1 Profil

icon Re: "Hyperlinks can be harmful..."21.12.2006. u 21:50 - pre 211 meseci
Pitao sam mora li da bude hyperlink zato što sam ja za slične potrebe (word dokumenta) koristio tekst polje u kome je bila putanja do dokumenta koje je korisnik otvarao dvoklikom na odgovarjuci opis (koji je povezan sa nazivom dokumenta) u listboxu.
I sve je to radilo do juče kad sam deinstalirao office 2000 i instalirao office 2003, sad word nikako neće da otvori ta dokumenta a da bude još gore neće ni da ih otvori ni kad se prebace u hyperlink.
Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
 
Odgovor na temu

Stojkovic Dejan
Beograd

Član broj: 85230
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: "Hyperlinks can be harmful..."28.12.2006. u 12:45 - pre 211 meseci
@Brz_na_tastaturi:Izvini sto se javljam ovako kasno,do sada si verovatno vec resio problem sa WORD dokumentima,ali za slucaj da nisi,stavi sva dokumenta u isti folder sa bazom,pa ce ti hyperlink uvek raditi kada prebacis bazu na neki drugi kompjuter,ili bilo sta drugo da uradis.Text poljem si vezan za jednu masinu.Jedino sto ti se onda pojavljuje problem sa onom porukom,mada mi nije jasno zasto mi se ona na nekim bazama javlja,a na nekim ne.
Postoji na adresi http://support.microsoft.com/kb/829072 objasnjenje kako to resiti,ali onda mora da se ulazi u Registry Editor,a ja tome bas nisam vest.Zbog toga trazim neki drugi nacin,mada izgleda da ga nema.

 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
217.26.79.*



+1 Profil

icon Re: "Hyperlinks can be harmful..."30.12.2006. u 19:47 - pre 211 meseci
U savakom slučaju koristan link.
Trenutno mi tekst polje više odgovara nego hiper link jer nisam našao kako da povezem vrednost iz listboxa (u kome se prikazuje lista dokumenta na osnovu kriterijuma koje korisnik odabere i koji se otvara na dvoklik) ako to polje postavim da je hyperlink, ne znam kako da ga otvorim na dvoklik.
A problem sa dokumentima je bio u navodnicima, izgleda da na nekim sistemima radi i bez navodnika kada dokument u svom nazivu ima razmak a na nekima neće.
Meni nije problem čačkanje po registar bazi ali trenutno nemam potrebe za tim.
Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
 
Odgovor na temu

Stojkovic Dejan
Beograd

Član broj: 85230
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: "Hyperlinks can be harmful..."31.12.2006. u 00:07 - pre 211 meseci
Hyperlink ne moze da se otvori iz ListBox-a.
Kod mene u bazi je to reseno na taj nacin sto kriterijum pretrage iz ListBox-a na dvoklik pokazuje podatke u
TextBox-ovima.Jedan od podataka je i Hyperlink koji se iz TextBox-a otvara jednim klikom.
Ili ako ti kriterijum vraca vise dokumenata kao odgovor,mozes da ih prikazes u okviru SubForm-e kao DataSheet,i odatle se otvara na jedan klik
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: "Hyperlinks can be harmful..."

[ Pregleda: 2416 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.