Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vista na jednom hardu, a Xp na drugom

[es] :: Windows aplikacije :: vista na jednom hardu, a Xp na drugom

[ Pregleda: 2972 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Librabicboj

Član broj: 88931
Poruke: 409
213.244.220.*



+7 Profil

icon vista na jednom hardu, a Xp na drugom01.12.2006. u 22:27 - pre 211 meseci
Nedavno sam Instalirao Vistu na poseban hard, i imam problem kako da je butujem,a da ne moram da gasim komp i da iskljuicujem HDD na kojem je instaliran XP??
Citao sam nesto ovde na forumu, ali nisam nasao nista konkretno!
XP mi je na Master Disku WD 320GB, a Vista mi je na Slave disku Maxtor 120GB.
Kako da namestim da kad palim komp. on ocita i XP i Vistu, pa da ja onda biram koji da pokrenem sistem???
Ja sam poludeo trazeci nacin, pomagajte!!!!

Molim vas ne brisite(opet) ovu temu!!! Stvarno ne znam kome vise da se obratim za ovaj problem!!
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
*.ptt.yu.



+5 Profil

icon Re: vista na jednom hardu, a Xp na drugom02.12.2006. u 00:26 - pre 211 meseci
Povezi oba hard diska ,isformatiraj disk na kom se nalazi vista .Ukljuci XP da vidi prazan disk kao particiju pa restartuj i instaliraj VISTU tad ce operativni sistemi napraviti Boot ekran gde ces izabrati u kom os-u ces raditi .
 
Odgovor na temu

aurora221
NS

Član broj: 123577
Poruke: 17
*.eunet.yu.

Sajt: mittens63crunch.spaces.li..


Profil

icon Re: vista na jednom hardu, a Xp na drugom02.12.2006. u 15:40 - pre 211 meseci
Vauuuuuuuu......pa ovde actually ima ljudi koji se bave Vistom. Potpuno sam bio u zabludi! Ja sam jedan hard podelio na dve particije, pa mi je sve islo ok. Ali vidim ako imas dva fizicki odvojena harda, onda su stvari komplikovanije :P Hvala Librabicboj-u za odg. Btw, kakvo je to ime uopste???
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: vista na jednom hardu, a Xp na drugom02.12.2006. u 20:35 - pre 211 meseci
Nije mi jasno kako ti se nije prilikom instalacije sistema instalirao i boot manager?

Pokušaj ovako...ubaci sistemski (nebinto može Vista i XP) cd/dvd i pokreni "fix mbr" i posle toga "fix boot" to bi trebalo da ti reši stvar.
 
Odgovor na temu

MMX
Miloš Malović
Platform engineer, Supplyframe
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2423
Poruke: 2105
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: mmx@elitesecurity.org
ICQ: 98797759
Sajt: www.mmx.rs


+11 Profil

icon Re: vista na jednom hardu, a Xp na drugom03.12.2006. u 00:04 - pre 211 meseci
Ako te mrzi da reinstaliras sistem, onda mozes uraditi i sledece... Promenis polozaj jumper-a na oba harddiska tako da budu na cable select, i posle u BIOS-u biras koji ce da ti bude master a koji slave.

Citat:

Nije mi jasno kako ti se nije prilikom instalacije sistema instalirao i boot manager?


Pa zato sto prilikom instalacije nisu bila povezana oba diska, kao sto bi i trebalo, nego je on kada je instalirao XP ubacio prvi hard kao master i na njemu podigao sistem. Potom, kada je instalirao Vistu, iskljucio prvi hard, ukljucio drugi, isto kao master, pa na njemu podigao sistem. Eto zato nema bootloader.
↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A B A [select] [start]
 
Odgovor na temu

Librabicboj

Član broj: 88931
Poruke: 409
213.244.220.*



+7 Profil

icon Re: vista na jednom hardu, a Xp na drugom03.12.2006. u 09:29 - pre 211 meseci
Upravo tako je i bilo! Master na kojem je XP sam iskljucio,a potom na formatiran Slave sam instalirao Vistu, i to sa Velikom mukom (Error code 0x80070017) ali to sam resio. Tako da mi je sada zao da ponovo formatiram slave i instaliram Vistu! Pokusacu ove stavari sto ste mi predlozili, i obavezno vam javljam sta je bilo!
Hvala na pomoci ljudi!!!!!
 
Odgovor na temu

filip911

Član broj: 113147
Poruke: 57
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: vista na jednom hardu, a Xp na drugom03.12.2006. u 10:44 - pre 211 meseci
VistaBootPRO 3.1


taj program omogucuje da kad upalis komp da mozes izabrat koji os hoces, mislim da je sve jedno na koji ga os presnimis



Prvo presnimis xp na jedan hard a onda na dreugi vistu i onda presnimis taj program i podesiš ga kak hoces,... NAJJEDNOSTAVNIJE
filip 911
 
Odgovor na temu

Librabicboj

Član broj: 88931
Poruke: 409
213.244.220.*



+7 Profil

icon Re: vista na jednom hardu, a Xp na drugom03.12.2006. u 11:16 - pre 211 meseci
Citat:
filip911: VistaBootPRO 3.1


taj program omogucuje da kad upalis komp da mozes izabrat koji os hoces, mislim da je sve jedno na koji ga os presnimis



Prvo presnimis xp na jedan hard a onda na dreugi vistu i onda presnimis taj program i podesiš ga kak hoces,... NAJJEDNOSTAVNIJE



Vec sam instalirao taj program u Visti, ali kad upalim komp on se ukljuci(prvo moram u biosu da stavim HDD na kojem je Vista kao first boot disk,da bi se on podigao {VistaBootPRO 3.1}) ali ne vredi, Vistu dize,ali XP nece!!!!
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: vista na jednom hardu, a Xp na drugom03.12.2006. u 12:54 - pre 211 meseci
Citat:
MMX: Pa zato sto prilikom instalacije nisu bila povezana oba diska, kao sto bi i trebalo, nego je on kada je instalirao XP ubacio prvi hard kao master i na njemu podigao sistem. Potom, kada je instalirao Vistu, iskljucio prvi hard, ukljucio drugi, isto kao master, pa na njemu podigao sistem. Eto zato nema bootloader.


Sorry nisam lepo pročitao!

Pa da, najlakše i bez muke će ti biti da ponovo instaliraš ili XP ili Vistu!
 
Odgovor na temu

filip911

Član broj: 113147
Poruke: 57
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: vista na jednom hardu, a Xp na drugom03.12.2006. u 14:24 - pre 211 meseci
Citat:
Librabicboj: Vec sam instalirao taj program u Visti, ali kad upalim komp on se ukljuci(prvo moram u biosu da stavim HDD na kojem je Vista kao first boot disk,da bi se on podigao {VistaBootPRO 3.1}) ali ne vredi, Vistu dize,ali XP nece!!!!



Pa kad izaberes xp jel ti se mozda comp resetira ili nekaj drugo????
filip 911
 
Odgovor na temu

Librabicboj

Član broj: 88931
Poruke: 409
213.244.220.*



+7 Profil

icon Re: vista na jednom hardu, a Xp na drugom04.12.2006. u 11:52 - pre 211 meseci
Sad sve radi!!! Konacno, ne pomaze nista, sem da ponovo formatiram drugi disk ( na kom je Vista) i da je opet instaliram.
Ali da mi bude ukljucen i prvi(master) HDD na kom je XP i vazni podaci!!
Tako je i bilo!!! Formatirao i instalirao nanovo Vistu i sa radi sve ok.
Hvala puno ljudima na savetima!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: vista na jednom hardu, a Xp na drugom

[ Pregleda: 2972 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.