Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!

[es] :: Muzička produkcija :: [Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8367 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Randall Flagg

Član broj: 31608
Poruke: 17
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon [Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!29.07.2006. u 12:26 - pre 216 meseci
Pozdrav svima!

Koliko je ovo izvedivo na jednom kompu? Recimo da je kompjuter neki P4 3ghz,3 gige memorije i Delta 66 zvučna.Pa bi onda ubacio 2 harda od 300 gigabajta i na jednom sekvencirao u Cubaseu Sx 3 (od AbSyntha do East Westa) ,a onda samo audio trake prebacio u PT koji bi bili na drugom hardu i tamo radio mixing.

PT su mi zanimljivi jedino zbog plug inova koje podržavaju,inače bi i mixao u Cubaseu,ali PT podržavaju genijalne pluginove (Sony Oxford) koje trebam jer kupovina analogne opreme ne dolazi u obzir.




[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 20.08.2006. u 11:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

uad
Beograd

Član broj: 79792
Poruke: 59
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!29.07.2006. u 12:31 - pre 216 meseci
Apsolutno je izvodljivo, takvu kombinaciju ljudi najcesce i imaju, Cubase za midi a PT za mix.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!29.07.2006. u 20:56 - pre 216 meseci
zvuci dobro.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!29.07.2006. u 21:32 - pre 216 meseci
Apsolutno može i DOBRO je za rad, a zvuk ništa ne trpi! Naprotiv!

Inače, ako taj M-Powered "pretvoriš" u PT 7.0 LE, radićeš u ISTOM okruženju kao ja do skoro.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Randall Flagg

Član broj: 31608
Poruke: 17
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!29.07.2006. u 22:25 - pre 216 meseci
Citat:
ton_majstor: Apsolutno može i DOBRO je za rad, a zvuk ništa ne trpi! Naprotiv!

Inače, ako taj M-Powered "pretvoriš" u PT 7.0 LE, radićeš u ISTOM okruženju kao ja do skoro. :)

Pozdrav!


Lijepo je to znati,iako moram priznati još razmišljam... Trenutno radim sve u Reasonu 3.0 i mixam i mastering radim,jer mi ništa više ne treba,radim neku ambijentalu.Inače sam miksao u N-Track,ali uskoro namjeravam prijeći na Cubase Sx 3 i PT.

Ali još razmišljam hoće li mi biti potrebni PT.Ili da ipak sve radim u Cubaseu,iako mi je jasno da su PT standard u industriji,a puno dobrih plug inova radi samo na PT platformi.

 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!30.07.2006. u 11:28 - pre 216 meseci
Uploaduj malo tih radova, ali KVALITETNO komprimovano (min. 192, može i 256 Kbps), pa da ti kažem dal' da nešto menjaš i u kom pravcu?!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ZID
Radio Kljuc-Tehnicar
bih

Član broj: 63271
Poruke: 11
80.65.95.*

Sajt: www.kljuc.tv


Profil

icon Re: Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!04.08.2006. u 11:23 - pre 215 meseci
Kod mene rade Cubase sx3 i PT6.9 na jednom racunaru,i nema nikakvih problema.

ZID=NUENDO

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 09.09.2006. u 12:25 GMT+1]
ZID
 
Odgovor na temu

Dexxy
Novi Sad/Beograd

Član broj: 107885
Poruke: 90
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: [Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!09.09.2006. u 02:01 - pre 214 meseci
Ja imam RME 9652 i planirao sam da uzmem DIGI 002r. Znaci moze sve da sljaka u jednom kompu bez ikakvih problema ??
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: [Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!09.09.2006. u 11:30 - pre 214 meseci
To niko nije rekao. Moramo da proverimo.

Mada, nisam siguran da je Digi 002r danas više best-buy. Malo je omatorio, AD-DA konverteri nisu Bogznašta... prestali su da ga prave ili to nameravaju. Proverite malo i cene. Jedino ako vam treba dosta ulaza ili izlaza za male pare. A tu ima konkurenciju i kod Emu, i kod M-audio itd...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Dexxy
Novi Sad/Beograd

Član broj: 107885
Poruke: 90
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: [Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!09.09.2006. u 11:54 - pre 214 meseci
A zasto kad radite u nekom drugom seq (nuendo,sx..), radite audiomixsown ili export traks. Zar nije bolje da prebacujete u pro-tools u real-time. Znaci da se snima preko Dgi-002r. Valjde se i tako dobije nesto sa snimanjem a ne samo u play. Sto se tice konvertera sta bi preporucio a da bude u toj ceni (1000e). U ranijim postovima si rekao da Digi-002r radi jako dobro i cim ubacis traks iz Nuenda da svira mnogo bolje, zbog algoritama......
PoZz
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: [Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!09.09.2006. u 12:22 - pre 214 meseci
NE! Nikada neću preporučiti mixdown-transfere koji uključuju još po neku AD-DA konverziju usput! Ma kakav bio sistem!

Dalje, teško je dati realnu preporuku, a ne popiti "grdnju" od zadovoljnih korisnika. Neko bi ti preporučio ovo, neko ono. Moj stav je da za HOME-PRODUCTION ne treba juriti uređaje sa više od DVA izlaza! Tj. čist stereo! Ionako miksere nemate ili nisu vredni pažnje za te male pare!
Skoncentrišite se na ODLIČNIH par ulaza i SJAJNIH par izlaza! Sve ostalo je bacanje para!

Za 1000 jevreja se danas DA birati. Ne znam imaš li bend ili cepaš samostalno u svojoj sobi i šta već imaš u studiju? Dalje, ne volim da preporučujem 1000 evra u HW, a ljudi slušaju sve to na 200 evra ukupno!

I da, Digi 002r je za te novce pre DVE GODINE BIO best-buy! Sada više ne. Ko ga nema, ne mora da misli na njega, a ko ga ima, nastaviće da se raduje i radi sa onim što ima...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: [Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!09.09.2006. u 14:50 - pre 214 meseci
Citat:
ton_majstor: I da, Digi 002r je za te novce pre DVE GODINE BIO best-buy! Sada više ne.


Sta je danas best buy , po tvom misljenju ?

Pozdrav ...
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

Dexxy
Novi Sad/Beograd

Član broj: 107885
Poruke: 90
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: [Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!09.09.2006. u 19:17 - pre 214 meseci
To sam i ja hteo da pitam?
 
Odgovor na temu

Dexxy
Novi Sad/Beograd

Član broj: 107885
Poruke: 90
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: [Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!13.09.2006. u 00:15 - pre 214 meseci
I dalje...
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: [Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!13.09.2006. u 08:26 - pre 214 meseci
Vidi, razmišljam. Zato ti i ne odgovaram.

Svaki "usmeren" ili subjektivan savet može da ispadne kontraproduktivan, a bez uvida u kompletnu situaciju od pre nekoliko meseci nikome ne dajem nikakve konkretne savete, samo blage naznake.

Pošto se bavim i audio-consultingom, moram da ti objasnim da mi UVEK treba nekoliko parametara pre nego što ikome dam ikakav odgovor:

Najpre, kakav je cilj nabavke opreme i kakva struktura posla se planira? Ako je lična zabava-hobi u pitanju, tu se ne mešam. Udrite!

Dalje, sa kojim prostorom i sa kojim postojećim SW i HW barataš, i koliko poznaješ rad sa njima? Takođe, ako vas ima više u timu, ko će sve da radi sa opremom?

Treće, koliki je budžet? Tačno u dinar. Nema tu improvizacije. Koliko para toliko muzike. Naravno, postoji raspon u količini novca, ali se obično to TAČNO zna.

Četvrto, ako nemaš para za sve tvoje planove, moraš da podeliš nabavku u FAZE, tj. prema prioritetima. Neophodno se kupuje odmah, a kasnije u hodu dopunjuje sa dodatnom opremom, i ako se baš ima para, na bacanje... tek onda sa egzotikom. Mada, baš ta egzotika daje ceo pečat zvuku tvog studija.

Kako god bilo... recimo da imaš 200 e. Lako je odgovoriti. Ako imaš 2500-3000 e, takođe je lako odgovoriti. Ali nemam odgovor za kategoriju 300-1500 e. Tu je gužva, puno proizvoda i ne želim da reklamiram jednu ili dve firme (a morao bih).

Uskoro ću nabavljati opremu za nov prostor, agenciju, atelje, školu... pa ću vam reći šta sam uzeo ili planiram.

Pozdrav!

 
Odgovor na temu

Dexxy
Novi Sad/Beograd

Član broj: 107885
Poruke: 90
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: [Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!25.10.2006. u 02:27 - pre 213 meseci
Imam studio i pokusavam da mi snimci zvuce ozbiljno i nikada nisam zadovoljan u potpunosti. Znaci stalno je neka tema aktuelna oko tog pro-toolsa. Ko god ga ima kune se u njega. Kazu da cim ubacis wav u njega da odmah svuci i bez miksa bolje, sire, cistije. Nekako ne mogu da poverujem da je bas tako. Imam Yamahu 02r, Rme 9652, Uad Ultra pak, Lexicon..... U principu sve to meni zvuci ok, i veoma slicno produkciji koju ja radim (folk-pop...) Ali ja nisam zadovoljan pa bih hteo da pobegnem malo iz klisea i stalno nesto eksperimentisem (koliko dozvoljava budzet) Imao sam i ADI-2 .... Sada me zanima da li cu nesto dobiti na boljem zvuku (naravno ljudski faktor je pod broj 1) ako midi radim i dalje u Nuendo 3, a audio da radim u digi 002r? Pa sam hteo nekeko to da istestiram negde dok ne pazarim, ili nesto drugo da kupim....Pozdrav...
 
Odgovor na temu

Angel_of_Dark
Oliver Pavicevic
Organism Media
Milano

Član broj: 31111
Poruke: 204
*.fastres.net.

Sajt: blog.myspace.com/Oneof18a..


Profil

icon Re: [Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!27.10.2006. u 00:09 - pre 213 meseci
Dexxy, mislim da sa tvojom opremom nema razloga da brines i sanjaris o Digi 002r. Kako si i sam rekao, ljudski faktor je presudan.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.220.*



+4 Profil

icon Re: [Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!27.10.2006. u 11:05 - pre 213 meseci
Digi002 ti ne treba, osim ako ne želiš da radiš u Pro Tools okruženju.

Ja sam navikao, ti i ne moraš da se navikavaš, bez preke potrebe. Sve ostalo ti je ok.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.164.*



Profil

icon Re: [Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!27.10.2006. u 12:25 - pre 213 meseci
Posto si radio i sa PT na digi kartici , a sad radis na M audiu , da li primetis razliku u zvuku izmedju PT za M audio i Digi i kolika je ta razlika , subjektivno , od oka ?

Bas me zanima .

Pozdrav ...
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

Dexxy
Novi Sad/Beograd

Član broj: 107885
Poruke: 90
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: [Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!27.10.2006. u 15:48 - pre 213 meseci
Hvala vam na odgovorima. I mene zanima da li ima razlike i koliko sa M karticama u odnosu na DIGI 002. Cuo sam da sa M karticama dobijes bugvalno samo mogucnost koriscenja softvera..PozzZZZZ
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: [Software] Cubase Sx + Pro Tools M-Powered na jednom kompjuteru!?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8367 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.