Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?

[es] :: Office :: Word :: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5926 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?01.12.2006. u 19:55 - pre 210 meseci
Dakle, problem je u sledećem: veoma me živcira što ne znam kako da odradim ovo, tj. zanima me na koji način da kada jednom podesim stranicu da bude A4 (umesto ubogog Letter formata stranice) i margine koje ja hoću, da to tako i ostane.

Tj. meni treba da ta podešavanja Word i zapamti, a ne da uvek iznova moram da sve to ponovo podešavam, prvo stranicu na A4, a potom i margine da budu manje od defaulta.



Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?01.12.2006. u 20:06 - pre 210 meseci
Pa to je vrlo jednostavno, dakle otvoris word, pa file, page setup, podesis sve kako ti odgovara i kliknes na default. kliknes yes (prozor koji izadje). I to je to!
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?01.12.2006. u 21:35 - pre 210 meseci
Hvala, nije mi jasno kako sam to prevideo.

P.S. Kako se zove onaj font koji ima samo velika slova, a izgleda kao da je utisnut u kamen?
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?01.12.2006. u 22:05 - pre 210 meseci
Showcard Gothic
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?02.12.2006. u 01:06 - pre 210 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: P.S. Kako se zove onaj font koji ima samo velika slova, a izgleda kao da je utisnut u kamen?


Citat:
Acika: Showcard Gothic

pa meni to i ne izgleda kao utisnuto u kamen ;-)

jedino ako si mislio samo na velika slova pa da ide na
Format => Font i da izabere reljefno ili ugravirano kao ovo
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?02.12.2006. u 04:35 - pre 210 meseci
Ne,ne, nije to taj font. Font je originalno takav, nikakva podešavanja mu nisu potrebna, već kad se kuca izgleda kao utisnut u kamen, na crnoj podlozi.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

bemtisbb

Član broj: 122453
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: nema dzhabe


Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?08.12.2006. u 01:12 - pre 210 meseci
Citat:
Acika: Pa to je vrlo jednostavno, dakle otvoris word, pa file, page setup, podesis sve kako ti odgovara i kliknes na default. kliknes yes (prozor koji izadje). I to je to!


A gde da podesim velicinu slova i font na default?

potpis
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?08.12.2006. u 02:38 - pre 210 meseci
To i mene interesuje! Imam još jedno pitanjce: da li preko tastature postoji kombinacija tastera kojim se može menjati boja teksta.

Ako postoji, hitno mi treba.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?08.12.2006. u 08:13 - pre 210 meseci
Citat:
A gde da podesim velicinu slova i font na default?

Format->Font->Default

Inače sve ove deafult opcije čuvaju se u okviru šablona Normal.dot, pa je moguće i direktno izmeniti ovaj šablon.

Citat:
da li preko tastature postoji kombinacija tastera kojim se može menjati boja teksta

Ne znam da li ima, ali može lako da se doda ukoliko ne postoji funkcijom Tools -> Customize, vidi http://www.praktikum.co.yu/office/word/wd_059.htm
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

bemtisbb

Član broj: 122453
Poruke: 59
212.200.175.*

Jabber: nema dzhabe


Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?10.12.2006. u 05:50 - pre 210 meseci
Citat:
Format->Font->Default

Inače sve ove deafult opcije čuvaju se u okviru šablona Normal.dot, pa je moguće i direktno izmeniti ovaj šablon.


nije istina.
podesim na default to sto hocu a svaki novi dokument mi ima
Times New Roman velicine 10
..

PS1
I ne samo to, vec mi se iz cista Boga mira desava da mi se pojedini pasusi i delovi teksta sami od sebe vrate na velcinu 10 i na taj default Times New Roman.

To se pogotovo desava kada copy pastujem citave datoteke ili vece delove teksta.


PS2
Sta je bilo jutros oko 06.20 - 06.35 sa serverom?
Cekao sam 10 minuta da postavim ovo pitanje?

Vidim da se i Yahoo klima vec dve nedelje uzastopce...

potpis
 
Odgovor na temu

sholastik

Član broj: 34911
Poruke: 56
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?10.12.2006. u 06:38 - pre 210 meseci
>
Odgovor na PS1: To je zato što Word prilikom kopiranja prenosi i podatke
o formatiranju; dakle, ispravno bi bilo Edit/Paste special.../Paste
unformatted text
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?10.12.2006. u 08:33 - pre 210 meseci
Default podešavanja važe za sve nove dokumente koje otvaraš od momenta kada si izvršio podešavanja.
Što se tiče copy/paste, pa normalno je da će ti iskopirati onako kako je u originalu ! ! !
Svaki dokumenat koji si napisao pre podešavanja, otvara se u skladu sa tim ranijim podešavanjima.
A mene interesuje koja je razlika između /Paste special.../Paste unformatted text i /Paste unformatted unicode text

[Ovu poruku je menjao svetlanalane dana 10.12.2006. u 21:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bemtisbb

Član broj: 122453
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: nema dzhabe


Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?10.12.2006. u 17:17 - pre 210 meseci
Citat:
Što se tiči copy/paste, pa normalno je da će ti iskopirati onako kako je u originalu ! ! !
Svaki dokumenat koji si napisao pre podešavanja, otvaraju se u skladu sa tim ranijim podešavanjima.


Nisi me ra razumela, tekst se PROMENI, ne iskopira kao u originalu vec se "sami od sebe" neki delovi bolduju, kurziviraju itd.

Ja i govorim o novim dokumentma, namestim Format default kako bih ja zeleo, a ono i novi dokumenti se otvaraju sa Times New Roman velicina 10

A to je sve zbog toga - mislim- sto je Word 97 takav?!
Kod Worda 2000 mi se to nije desavalo.
potpis
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.241.*



Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?10.12.2006. u 20:34 - pre 210 meseci
Pa šta tražiš više u Word-u 97 kad je izašao i Office 2007 ????????????

Ja ga koristim i (za sada) sam prezadovoljna. Malo vremena za privikavanje, ali je pregledan, lak i fancy.

Uzgred, zanima me kako ljudi ubacuju razne smiley sličice u svoje porukice.
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-50.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?11.12.2006. u 15:51 - pre 210 meseci
Citat:
svetlanalane:Uzgred, zanima me kako ljudi ubacuju razne smiley sličice u svoje porukice.

Može, recimo ovako http://www.postsmile.com
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?12.12.2006. u 07:29 - pre 210 meseci
Moze li se za default staviti da svi dokumenti budu Justify?
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?12.12.2006. u 07:45 - pre 210 meseci
Justify je opcija na nivou pasusa, a ne dokumenta. Format -> Paragraph, podesiš aligment na Justify, pa Default. Na taj način modifikovaćeš stil Normal u okviru šablona Normal.dot.
Za dodatna podešavanja možeš da nađeš i otvoriš Normal.dot. Izmeniš stilove koje želiš i snimiš promene u novi šablon. Nakon toga negde sačuvaj original Normal.dot, a novi šablon preimenuj u Normal.dot.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?12.12.2006. u 07:50 - pre 210 meseci
Citat:
Jpeca: Justify je opcija na nivou pasusa, a ne dokumenta. Format -> Paragraph, podesiš aligment na Justify, pa Default. Na taj način modifikovaćeš stil Normal u okviru šablona Normal.dot.
Za dodatna podešavanja možeš da nađeš i otvoriš Normal.dot. Izmeniš stilove koje želiš i snimiš promene u novi šablon. Nakon toga negde sačuvaj original Normal.dot, a novi šablon preimenuj u Normal.dot.


Kada kliknem na Format-Paragraph, tu mogu da podesim Justified, medjutim dole levo gde obicno bude dugme Default, sada stoji dugme Tabs???

Nema dugmeta default.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?12.12.2006. u 08:11 - pre 210 meseci
Izvinjenje. Zaista nema Default dugmeta. Ja sam instalirao 2007, pa sam mislio da je isto i u 2003.

Onda ti preostaje druga opcija - izmena Normal.dot. Tu je potrebno samo da izmenis poravnanje za stil normal - ne treba ti default.

Naknadno sam pronašao da može i ovako: Uključi rad sa stilovima Format -> Styles and Formating. U oknu poslova za stilove selektuj Normal stil, pa iz konteksnog menija izaberi Modify. Izmeni poravnanje, pa štikliraj opciju Add to template. Na taj način bi izmene stila Normal trebalo da se sačuvaju u šablonu Normal.dot.

Više informacija o stilovima i šablonima: http://www.its.rdg.ac.uk/documents/training/word/styles/

[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 12.12.2006. u 09:25 GMT+1]
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?12.12.2006. u 08:19 - pre 210 meseci
@Jpeca

Jos samo jedno pitanje.

Noraml.dot se nalazi u C:\Documents and Settings\user\Application Data\Microsoft\Templates\, medjutim kada ga otvorim on je skroz prazan???

Ne kapiram ovu situaciju.

Recimo stavim da mi strane uvek budu u A4 formatu i klicnem na Default. On kaze da ce izmene biti sacuvane u Normal.dot, i kada stvarno otvorim ponovo Word, stranica je u A4 formatu. Znaci da je on to sacuvao u tom template-u, ali kako je onda prazan?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: [Word] Kako da podesim osobine koje ja hoću za novi dokument?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5926 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.