Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Word] Tudji dokument menja formatiranje

[es] :: Office :: Word :: [Word] Tudji dokument menja formatiranje

[ Pregleda: 2186 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sr-ki

Član broj: 100760
Poruke: 8
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon [Word] Tudji dokument menja formatiranje23.07.2006. u 19:09 - pre 216 meseci
Valjda sam u naslovu pogodio u cemu je problem? :)

Od jedne osobe povremeno dobijam Word dokumente koji, kada ih otvorim, promene odredjene opcije u Word-u na mom racunaru. Konkretno, izgubi se margina ma vrhu stranice, promeni se zoom, razmak izmedju stranica promeni izgled, odnosno, preciznije, umesto razmaka bude linija i sl.

Kasnije, kada zatvorim te dobijene dokumente i hocu da napravim novi dokument, Word zapamti gore opisana podesavanja, umesto mojih podesavanja.

Otkrio sam da ukoliko, nakon sto zatvorim dokument koji dobijem od te osobe, otvorim neki moj stari dokument, Word u okviru New Document otvara stara, moja podesavanja.

Sve u svemu, Word pamti podesavanja iz poslednjeg otvorenog dokumenta, sto ja nikako ne zelim, vec zelim da, ako vec ne moze da otvori sve dokumente sa mojim podesavanjima, nove dokumente uvek pravi sa mojim default podesavanjima. Ali, nemam pojma kako da to izvedem?

Hvala.

Napomena: Koristim Word 2002, druga osoba ciji mi dokumenti prave probleme takodje koristi Word 2002.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Word] Tudji dokument menja formatiranje25.07.2006. u 08:37 - pre 215 meseci
Uključi snimanje makroa. Daj ime makrou npr. MyView i podesi da makro bude dostupan u svim dokumentima. Dodeli mu prečicu sa tastature. Podesi zoom na željenu vrednost i isključi snimanje makroa. Dodaja u snimljeni makro (Alt+F11, Naći ćeš ga u sekciji Normal.dot) liniju (iz nekog razloga meni ovo neće da se snimi):
Code:

    ActiveWindow.ActivePane.View.DisplayPageBoundaries = True


Nakon toga ćeš moći lako da se vratiš na svoja podešavanja, aktiviranjem prečice sa tastature.

Za podešavanje zooma na novim dokumentima možeš da promeniš zoom u šablobnu Normal.dot. Vidi već ranije naveden link na ovom forumu: http://word.mvps.org/FAQS/General/SaveViewAndZoom.htm

Kod mene ovo ne funkcioniše u slučaju prikaza/skrivanje margina.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: [Word] Tudji dokument menja formatiranje

[ Pregleda: 2186 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.