Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko zajednickog izlaza na internet za 2 umrezena racunara !?

[es] :: Windows mreže :: Pomoc oko zajednickog izlaza na internet za 2 umrezena racunara !?

[ Pregleda: 3130 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vrba
Srbija

Član broj: 13601
Poruke: 352
*.ravangrad.net.



Profil

icon Pomoc oko zajednickog izlaza na internet za 2 umrezena racunara !?03.09.2004. u 09:27 - pre 239 meseci
Pozdrav drugari!
Imam 2 racunara koja su medjusobno spojena UTP kablom. Sa jednim od njih se kacim na Wireless Internet a takodje bi zeleo da to mogu i sa drugim. E sad mi se javlja problem zato sto nemam staticku IP adresu vec mi je Wireless PCI card podesena na "obtain". I kad mreznu podesim na "obtain" i drugi racunar na "obtain" , nema prepoznavanja racunara. A kad im dodam staticke IP adrese, tada racunari komuniciraju ali onaj drugi ne moze da se nakaci na net. Otprilike sam shvatio zasto nece pa bi me zanimalo da li postoji neka solucija kako bi ova mreza ipak proradila. Da napomenem da mi je workgroup grupa od wireless dobavljaca ( jedna lokalna mreza na koju se kacim).
Hvala unapred na odgovoru.
.:.:vrba:.:.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu



+257 Profil

icon Re: Pomoc oko zajednickog izlaza na internet za 2 umrezena racunara !?03.09.2004. u 11:09 - pre 239 meseci
Pretpostavljam da imas instaliran TCP/IP za komunikaciju izmedju ova dva racunara? Subnet maske na 255.255.255.0? Gateway na ovom drugom podesen na IP adresu onog prvog? Imas li DNS u prvom upisan ili to "obtain"-ujes? Ako imas, podesi te DNS i na drugom, ako nemas probaj da podesis na neki DNS kojem moze da se pristupi - npr 147.91.1.5 (akademska mreza), pa probaj.... Naravno, prvi racunar mora da ima omogucen ICS valjda (internet connection sharing) (nisam to radio pod Xp-om, samo nagadjam!)
Drugo resenje je da na prvom racunaru instaliras neki proxy server, a da na drugom racunaru podesis za proxy taj prvi racunar....

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

vrba
Srbija

Član broj: 13601
Poruke: 352
*.metrohive.neobee.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko zajednickog izlaza na internet za 2 umrezena racunara !?03.09.2004. u 16:03 - pre 239 meseci
@ Jbyn4e
Hvala na savetu!!!
Odradjeno preko proxy-ja.
Pozdrav!
.:.:vrba:.:.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Pomoc oko zajednickog izlaza na internet za 2 umrezena racunara !?

[ Pregleda: 3130 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.