Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Flash Slide Presentation - NAVIGACIJA AS

[es] :: Flash :: Flash Slide Presentation - NAVIGACIJA AS

[ Pregleda: 1855 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon33851

Član broj: 33851
Poruke: 65
*.gradac.net.



Profil

icon Flash Slide Presentation - NAVIGACIJA AS29.11.2006. u 11:25 - pre 211 meseci
Radim jednu Slide prezentaciju u Flash8 pa me zanima na koji nacin mogu da ubacim navigaciju kroz slajdove, koristeci ActionScript.
Vec imam navigaciju sa dva dugmeta koja vodi na sledeci i prethodni slajd.
Ono sto mi zapravo treba jeste neka vrsta dinamickog text polja koje ce prikazivati stranu (slajd) na kojoj se trenutno nalazim. Posto nisam bas toliko dobar u pisanju kodova, zamolio bih nekoga da mi pomogne, naravno ako to nije tako komplikovano.
Znaci, treba mi skripta koja ce u dinamicki text box automatski prikazati stranu (slajd) na kojem se trenutno nalazim.

Bilo bi pozeljno, ako je moguce, da u taj isti text box mogu rucno uneti broj stranice (slajda) na koji zelim da odem.
Moze se i napraviti da imaju dva text polja. Jedno dinamic text polje koje ci mi prikazivati trenutnu stranu na kojoj se nalazim i jedno input text polje u koje cu uneti broj slajda na koji zelim da odem. Kako da input text polje pretvorim u navigaciju kroz slajdove?

Ukoliko neko ima neki drugi predlog za navigaciju, jednostavniji, voleo bih da cujem.

Hvala unapred

[Ovu poruku je menjao vladabrasch dana 29.11.2006. u 16:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gordon_beneth
BGD

Član broj: 104526
Poruke: 192
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Flash Slide Presentation - NAVIGACIJA AS29.11.2006. u 21:48 - pre 211 meseci
Postavi input text na glavni slajd (presentation) daj mu ime npr "input" i u var polju dodeli mu "input_var"
Postavi dugme za navigaciju (npr goto slide) i dodeli mu:
Code:

on (release) {
    _parent.presentation.gotoSlide(_parent.presentation["slide"+input.text]);
}

Za glavni slajd dodeli
Code:

on(revealChild){
    input_var=currentSlide.indexInParentSlide+1
}

Ovo će ti raditi ako si zadržao podrazumevane vrednosti za imena slajdova, dakle presentation,slide1,slide2...
i ako nemaš ugnježdene slajdove.
Problem je i ako korisnik unese veći broj u input text nego što imaš slajdova
Ako nemaš mnogo slajdova možda ti je bolje da napraviš dugme za svaki slajd i dodeliš
Code:

on (release){
    _parent.ime_glavnog_slajda.gotoSlide(_parent.presentation.ime_slajda)
}

ili još bolje da ti navigacija ide preko combo boxa, ali to ne mogu sada možda kasnije
/(bb|[^b]{2})/
 
Odgovor na temu

anon33851

Član broj: 33851
Poruke: 65
*.gradac.net.



Profil

icon Re: Flash Slide Presentation - NAVIGACIJA AS30.11.2006. u 17:21 - pre 211 meseci
Hvala,

Sve radi OK. Bas ono sto mi je trebalo.
Imao sam 60 strana, tako da mi nije bilo bas jednostavno da unosim rucno. Znao sam da je to par linija koda ali... :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Flash Slide Presentation - NAVIGACIJA AS

[ Pregleda: 1855 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.