Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne mogu da dignem nista sem win xp-a

[es] :: Linux :: Ne mogu da dignem nista sem win xp-a

[ Pregleda: 1643 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stephen
Derry

Član broj: 123070
Poruke: 5
212.200.223.*



Profil

icon Ne mogu da dignem nista sem win xp-a28.11.2006. u 22:20 - pre 211 meseci
imam mali boot problemcic, naime imam 3 particije na kojima su 1.winxppro, 2.vistartm, 3.ubuntu

naime instalirao sam ponovo windows xp i bootloader mi se zeznuo tako da samo mogu winxp dici... probao sam jednostavno da u boot.ini dopisem red za vistu --->


[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows Vista" /noexecute=optin /fastdetect //ovo sam samo dodao

, ali ne radi, kada restarujem izbaci on meni da biram ali znam da sam napravio gresu, valjda bi trebalo negdje navesti putanju do vista boot.ini-ja...

ako bi mogao ko da mi pojasni kako da manipulisem boot loaderom i kako da napravim da mogu dici sva tri os-a

mrzi me da se cimam oko podesavanja GRUB-a (tbh ne znam ni kako da iscupam moj ubuntu sa particije kad je ne vidim iz windowsa) iz ubuntua, nekako mi windows-ov loader najbolje pase...

znaci kada upalim komp hocu da imam sva tri os na raspolaganju, kako to mogu podesiti iz winxp boot.ini- ja, ili evntualno da ponovo osposobim GRUB (malo mi se ne svidja jer grub po defaultu prvo dize linux :)
nek se niko ne nadje uvrijedjen sto spominjem win ovdje, ja koristim win za zaj**anciju a linux za faks mada mi je rad na windowsu mnogo laksi
fala svima

poz
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Ne mogu da dignem nista sem win xp-a28.11.2006. u 22:57 - pre 211 meseci
Polako, smiri se!
Treba ti neki live linux (može i onaj Ubuntu LTS, aki si sa njega instalirao). Podigneš ga i kucaš :
Code:
# grub
grub> root (hd0,1)
grub> setup (hd0)
grub> quit

Samo ovo (hd0,1) zameni particijom gde ti se nalazi Linux (npr. (hd0,2) ako je Linux na trećoj particiji prvog diska). Takođe setup (hd0) znači da se GRUB instalira na MBR prvog diska!
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.beobug.com.



+4 Profil

icon Re: Ne mogu da dignem nista sem win xp-a29.11.2006. u 14:48 - pre 211 meseci
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=9881&page=4

Ovde imas koliko vidim,potencijalno resenje tvog problema...

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
89.216.224.*

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Ne mogu da dignem nista sem win xp-a30.11.2006. u 17:56 - pre 211 meseci
SUPER GRUB DISK

http://adrian15.raulete.net/grub/tiki-index.php

fenomenalno resava te i slicne stvari
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Ne mogu da dignem nista sem win xp-a

[ Pregleda: 1643 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.