Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako podesiti ISDN da oslobodi 2 kanal pri pozivu

[es] :: Fiksna telefonija :: kako podesiti ISDN da oslobodi 2 kanal pri pozivu

[ Pregleda: 3151 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.neobee.net.



Profil

icon kako podesiti ISDN da oslobodi 2 kanal pri pozivu02.09.2005. u 12:39 - pre 227 meseci
Juce su mi uveli ISDN i uspevam da se kacim sa oba kanala na net. I kad dignem slusalicu on normalno oslobodi jedan kanal i mogu da zovem. Medjutim kad pokusava neko da me zove daje signal da je linija zauzeta. Gledao sam uputstvo, podesavao netmod ali jednostavno nisam uspeo da namestim. Probao sam i podesavanja AT komandama a ne preko konfiguratora ali ipak nista. Sistem je Win XP SP2 sa najnovijim firmwareom i drajverima za Intracom.
 
Odgovor na temu

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: kako podesiti ISDN da oslobodi 2 kanal pri pozivu02.09.2005. u 13:59 - pre 227 meseci
da li si probao ovako:properties od netmoda-advanced-i u extra setings upises b40(tada si prebacio samo na jedan kanal),i mogu da te zovu dok si na netu!

kod mene je tako!

...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: kako podesiti ISDN da oslobodi 2 kanal pri pozivu02.09.2005. u 22:27 - pre 227 meseci
BillyTheKid_79 to nije ono sto mi je potrebno. Naravno da je slobodan telefon kad se koristi samo jedna linija. Medjutim meni treba da podesim da kroz D kanal meni pokaze identifikaciju i da me pita hocu li da se javim ili ne. I ako odbijem da nastavi sa oba B kanala na netu. A ako hocu javim se i on oslobodi jedan kanal. Kao sto rekoh kad sam na oba i ja hocu da zovem on to radi bez problema ali kad me neko drugi zove ne daje mi mogucnost. U netmod configurator je iskljuceno za oba analogna porta opcija No incoming call on multippp. Trebalo bi da radi ali ipak ne, interesuje me jel do mene ili do centrale posto sam ja medju prvim korisnicima ISDN-a pa ne bi bilo cudno da nisu umeli da podese nesto. Neko sa pametnijim savetom, osim koristi jedan kanal?
 
Odgovor na temu

mithar

Član broj: 26228
Poruke: 28
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: kako podesiti ISDN da oslobodi 2 kanal pri pozivu31.08.2006. u 00:25 - pre 214 meseci
Tema jeste odavno neaktivna, ali i ja imam isti problem. Ima li ko resenje?
Lud je Mitar `al nije za Sokolac- kaze Stanija
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kako podesiti ISDN da oslobodi 2 kanal pri pozivu31.08.2006. u 00:52 - pre 214 meseci
Meni to normalno radi, upravo sam probao, pustio DL na oba kanala, pozvao sa mobilnog i telefon je zazvonio. Nisam ništa posebno podešavao od kako sam ga uveo.
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: kako podesiti ISDN da oslobodi 2 kanal pri pozivu31.08.2006. u 16:28 - pre 214 meseci
kako sam ja saznao problem je do usluge, trebas da imas ukljucene usluge call waiting i jos jednu valjda i naravno da je u centrali to lepo podeseno i onda ce zvoniti. nadam se da ce jednog dana doci adsl i kod mene u gradu pa mi to nece ni trebati
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kako podesiti ISDN da oslobodi 2 kanal pri pozivu31.08.2006. u 18:28 - pre 214 meseci
Ne baš, to se odnosi na suprotnu situaciju, kada te neko zove a ti recimo razgovaraš na tom broju, onda taj dobije signal da tebi zvoni. Call Waiting je uključen u ISDN pa možeš da čuješ kratki beep dok razgovaraš a neko te zove. Da bi mogao da se javiš a da ne prekidaš već pauziraš taj razgovor, mora da se doplati za Call Hold.

Meni oduvek normalno radi to što pominjete, kada mi rade obe linije, svejedno da li na b0 ili na b0kas0, kada me neko zove telefon zvoni i kad se javim, skrati mi internet na jednu liniju. Isto je i kad ja hoću da zovem, čim podignem slušalicu odmah se oslobađa jedan kanal. Možda je u pitanju neko podešavanje, ja nisam ništa dodatno menjao od kada su mi to uveli, jedino sam nekoliko puta menjao firmware.
 
Odgovor na temu

mithar

Član broj: 26228
Poruke: 28
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: kako podesiti ISDN da oslobodi 2 kanal pri pozivu31.08.2006. u 20:48 - pre 214 meseci
Dajte ako nije problem recite na kojoj ste centrali, da znam da li da jurim podesavanje ili nesto drugo.
Ja sam na EWSD.
Lud je Mitar `al nije za Sokolac- kaze Stanija
 
Odgovor na temu

Guda
Dejan Guduric
GUDATRONIC
Novi Sad

Član broj: 80633
Poruke: 248
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: kako podesiti ISDN da oslobodi 2 kanal pri pozivu31.08.2006. u 22:25 - pre 214 meseci
ALCATEL - Radi bez ikakvih dodatnih podešavanja. Napominjem da mi zvoni analogni telefon (ab port), nisam probao sa ISDN telefonom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: kako podesiti ISDN da oslobodi 2 kanal pri pozivu

[ Pregleda: 3151 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.