Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PHP/MySQL i mail server - integracija :)

[es] :: PHP :: PHP/MySQL i mail server - integracija :)

[ Pregleda: 2550 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mika
NBG-ML

Član broj: 55
Poruke: 640
*.adsl.static.sezampro.yu.



+1 Profil

icon PHP/MySQL i mail server - integracija :)28.11.2006. u 14:18 - pre 211 meseci
Pozdrav, razvijam jednu aplikaciju (neka vrsta customizovanog CRM-a) pa mi je potrebno da integrišem mail server u svojoj aplikaciji.

Potrebno je da pristupam bazi emailova na serveru i da mogu da ih programski čitam.

Na pamet mi je pao Mdaemon mail server, s tim što ne mora baš on da dođe u obzir. Npr. video sam www.hmailserver.com - on sve mailove čuva u mySQL bazi, pa i on može da dođe u obzir.

Dakle, koji mail server preporučujete da iskoristim? Postoji li neki OpenSource a koji se uklapa u navedeni zahtev?

Postoje li neke gotove biblioteke u PHP-u za rad sa mail serverima?

Svaki odgovor, smernica - su dobrodošli
Bolje 100 godina biti milioner nego nedelju dana siromašak
(c) Alan ford
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
80.93.236.*



+52 Profil

icon Re: PHP/MySQL i mail server - integracija :)28.11.2006. u 17:56 - pre 211 meseci
MDaemon kazes?
Pokusavao sam sa njim slicnu stvar, zapravo, radio sam izlistavanje naslova (neprocitanih) poruka iz mailboxa za odredjenog usera.
Isao sam preko @imap_open() jer se ova funkcija koristi i kada pristupas na POP3 i na IMAP server. Medjutim nikako nisam uspevao da se konektujem na POP3, uspevao sam samo na IMAP ali na zalost on mi nije trebao. Sve sam probao, ali veza je uvek pucala na strani email servera (tako je barem govorio log fajl). Koristio sam PHP 5.0.4 i MDaemon v6.8.4 u LAN okruzenju, mozda bi radio sa v7.x ili v8.x ko zna? Nisam stigao da probam. Nikakva iskustva ljudi koji su to radili sa njim nisam nasao na internetu. Inace ovaj email server je u svemu ostalom odlican, izuzetno stabilan i veoma bogat opcijama.

Ako se budes odlucio da ides na MDaemon, molim te javi sta si uradio?
 
Odgovor na temu

afwt
AF Web Team
Novi Sad/Chicago

Član broj: 8220
Poruke: 337
*.dsl.chcgil.sbcglobal.net.

Sajt: milos.srdjevic.net/blog


+1 Profil

icon Re: PHP/MySQL i mail server - integracija :)28.11.2006. u 21:43 - pre 211 meseci
Ja sam do sada radio citanje mejlova putem PIPE-a koristeci stdin, a koristio sam i PEARove klase za citanje POP3 naloga, rade ko satic. ;-)
ZelenaLutrija.com - Saznajte sve o lutriji za zelenu kartu (doživotni boravak u Sjedinjenim Američkim Državama)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP/MySQL i mail server - integracija :)

[ Pregleda: 2550 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.