Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nVidia najnoviji drajveri na mandrivi 2007

[es] :: Linux hardware :: nVidia najnoviji drajveri na mandrivi 2007

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4680 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KoNTAKTRoNIK

Član broj: 53486
Poruke: 94
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: nVidia najnoviji drajveri na mandrivi 200706.12.2006. u 09:14 - pre 211 meseci
Citat:
tdjokic: ali mi se cini da mi je u Mandrivi One, skinutoj nedavno, 1 CD, na pocetku zablistao Nvidia logo i da mi radi. A nije to jedina, ima prilicno tih distribucija koje vec imaju integrisan drajver, pa te samo pita na pocetku hoces li Xorg ili nvidia.

Provericu ovo sa Mandirva One, pa cu se javiti ponovo.



Pa meni je sve to radilo kad sam instalirao mandrivu.Bio je drajver 1.0-8774 ali ja sam htio da koristim 3d grafichko okruzhenje ali preko AIGLX-a shto ovaj drajver nije omogucavao osim preko XGL-a.Prochitao sam po netu da mi treba novi drajver ali nikako da ga instaliram...stalno mu neshto fali.nisam uspio da ga instaliram ni rpm paketom a preko konzole josh gore.E nadam se da necu morati po 100-ti put zbog toga i slichnih stvari da reinstaliram sistem a skockao sam ga vrhunski.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: nVidia najnoviji drajveri na mandrivi 200706.12.2006. u 10:28 - pre 211 meseci
Citat:
KoNTAKTRoNIK: Pa meni je sve to radilo kad sam instalirao mandrivu.
Pazi ovako - kod ove dve navedene distribucije se pojavljuje normalan logo. Kod neke druge dve mi se pojavljuje logo sa dodatnom oznakom "Beta drajver". Jedan je integrisan, dosao sa distirbucijom, a drugi sam instalirao sam, iz repozitorija - probao iz shale i instaliralo se. Distribucija je Pardus, sumnjam da ti je to od koristi.

Da li bas imam 3D graficko okruzenje - ne znam. Ni obicno, ni preko AIGLX-a. Mozda si ti malo pozurio, mozda je trebalo prvo da steknes vise iskustva pre nego sto predjes na tako nove stvari. A u tvojim postovima nisam do ovog zadnjeg primetio da se radi o najnovijem drajveru i najnovijim efektima, sve sam mislio da uopste ne mozes da instaliras. Mozda sam prevideo, dopustam i tu mogucnost. Da sam shvatio, ne bih ti postovao ova moja minimalna iskustva, jer ti nude manje od onoga sto si vec imao. Jeste da u nazivu teme pise "najnoviji drajveri" ali su ovi Beta, znaci jos nisu ni najnoviji .
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: nVidia najnoviji drajveri na mandrivi 2007

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4680 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.