Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Interesuje me da li mogu imati problema ?

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Interesuje me da li mogu imati problema ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8146 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grk2006
Danko Drobnjak

Član broj: 122962
Poruke: 3
*.otenet.gr.



Profil

icon Interesuje me da li mogu imati problema ?27.11.2006. u 16:14 - pre 211 meseci
ovako zivim u grckoj? juce sam kupio telefon od jednog momka po niskoj cijeni ... Ubjedjen sam da je mobilni ukraden ! Ukljucio sam ga jednom pri provjeri mobilnog...Posto sam cuo price da mogu da me lociraju Operateri mobilnih kompanija ...ugasio sam ga ? Da li sada mogu da me lociraju? Da li me mogu naci kada se vratim u kuci (inache sam iz crne gore)....i da li bih imao probleme sa policijom kod nas? (posto je ipak to mobilni telefon smatram da ne bih imao u crnu goru?)


Svaka korisna informacija dobro dosla je
 
Odgovor na temu

zonik
Bgd

Član broj: 3525
Poruke: 4
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.

ICQ: 77045127


Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?27.11.2006. u 17:54 - pre 211 meseci
nadam se da ce uspeti da lociraju telefon kako bi ga mogli vratiti vlasniku...
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?27.11.2006. u 22:21 - pre 211 meseci
Izvadi bateriju iz telefona, jer i kada je isključen telefon može da se locira bar sam tako gledao na američkim filmovima.

P.S. Dekodiraj telefon i rešena stvar!
 
Odgovor na temu

zonik
Bgd

Član broj: 3525
Poruke: 4
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.

ICQ: 77045127


Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?27.11.2006. u 22:40 - pre 211 meseci
molim administratora da obrise ovu temu, jer ako je na elitu zabranjen svaki vid nelegalnih poslova (postavljanje linkova za nelegalni download ili pak download crack-ova i slicno) zasto bi se tolerisalo davanje informacija vezanih za koriscenje ukradenih mobilnih telefona?...
 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
85.222.137.*



+25 Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?27.11.2006. u 22:41 - pre 211 meseci
Pa ako nisi siguran nemoj koristiti telefon sve do dolaska u CG. Ako nije čačkano po telefonu, mislim na neke modifikacije , onda se on ne može locirati ako je isključen.
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?27.11.2006. u 23:21 - pre 211 meseci
Citat:
zonik: molim administratora da obrise ovu temu, jer ako je na elitu zabranjen svaki vid nelegalnih poslova (postavljanje linkova za nelegalni download ili pak download crack-ova i slicno) zasto bi se tolerisalo davanje informacija vezanih za koriscenje ukradenih mobilnih telefona?...


tužibabo
 
Odgovor na temu

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
217.169.219.*



+2 Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?27.11.2006. u 23:37 - pre 211 meseci
gde li sam zaturio telefon,sad mi je bio pri ruci :)
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?28.11.2006. u 01:18 - pre 211 meseci
Mogu da te lociraju dokle god ga ne dekodiras ili promenis IMEI (nisam siguran da li se IMEI menja pri dekodiranju).
Ne znam kako to funkcionise u normalnom svetu, ali ovde, koilko sam skontao, traze tvoj telefon, jedino ako si neko bitan ili ako imas mnogo jaku vezu.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?28.11.2006. u 01:32 - pre 211 meseci
A mozda ga je taj lik dobio jednostavno kod svog operatera uz ugovornu obavezu i male pare ili cak za 0evra, pa mu ne treba a zadrzace samo karticu i paket.. :) tako se inace kod nas vecina telefona valja iz inostransrtva.. zato su i jeftiniji nego "originali".

Sto se tice samog tehnickog procesa - dok je ugasen telefon ne bi trebalo da emituje nikakve signale tako da si sto se toga tice bezbedan. Inace u praksi - tesko da ce ikoga boleti briga za neki tamo telefon. Posebno kada predjes u svoju nezavisnu drzavu. Kako neko rece da si zaista bitan ili trazen zbog necega onda OK, ovako...

A kakve to sve veze samo ima sa Telenor-om?!
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?28.11.2006. u 11:46 - pre 211 meseci
Dok god ne promenis IMEI, a koristis telefon, postoji mogucnost da budes lociran,
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.rcub.bg.ac.yu.



+183 Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?28.11.2006. u 13:30 - pre 211 meseci
I poštenu...
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?28.11.2006. u 14:23 - pre 211 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Izvadi bateriju iz telefona, jer i kada je isključen telefon može da se locira bar sam tako gledao na američkim filmovima.


Ovo si pre mogao da vidis u crtacima.

Kada je aparat iskljucen on je iskljucen. Nisu svi delovi doduse ostavljeni bez napajanja (zbog budilnika npr) ali oni delovi koji su vazni za ovu pricu (prijemnik i predajnik) su definitivno bez napajanja sto znaci da se nikakva komunikacija sa aparatom ne moze ostvariti.

Citat:
neca: Ne znam kako to funkcionise u normalnom svetu, ali ovde, koilko sam skontao, traze tvoj telefon, jedino ako si neko bitan ili ako imas mnogo jaku vezu.


Postoji baza podataka u Dablinu u koju se skladiste svi IMEI brojevi ukradenih aparata. Koliko se secam u EU je svaki operater duzan da redovno preuzima podatke odatle i da zabrani svakom svom korisniku koriscenje mreze ukoliko mu je IMEI sa te liste. To se ne odnosi na roamere.

Mobtel i MTS ne koriste tu bazu jer bi momentalno ostali bez polovine svojih korisnika :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?28.11.2006. u 17:35 - pre 210 meseci
Citat:
Dejan Krstic: Postoji baza podataka u Dablinu u koju se skladiste svi IMEI brojevi ukradenih aparata. Koliko se secam u EU je svaki operater duzan da redovno preuzima podatke odatle i da zabrani svakom svom korisniku koriscenje mreze ukoliko mu je IMEI sa te liste. To se ne odnosi na roamere.

Mobtel i MTS ne koriste tu bazu jer bi momentalno ostali bez polovine svojih korisnika :)
Ako baš zapnemo da idemo u EU, deluje mi da ćemo ovo a i mnogo toga sličnog morati da odradimo. Nešto mi liči da se niko ne trudi previše da pokreće ovakve akcije.

Polovine? How yes no. ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?28.11.2006. u 18:03 - pre 210 meseci
Citat:

Postoji baza podataka u Dablinu u koju se skladiste svi IMEI brojevi ukradenih aparata. Koliko se secam u EU je svaki operater duzan da redovno preuzima podatke odatle i da zabrani svakom svom korisniku koriscenje mreze ukoliko mu je IMEI sa te liste. To se ne odnosi na roamere.


Hm...

http://www.gsmworld.com/using/security/index.shtml

Citat:

Belgium
Chile
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Finland
France
Germany
Greece
Hungary
Ireland
Italy
Kenya
Malta
Norway
Portugal
South Africa
Spain
Sweden
United Kingdom


Nedostaju neke EU zemlje koliko vidim - tipa Austrija, Holandija, Slovacka, Slovenija, Poljska...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

grk2006
Danko Drobnjak

Član broj: 122962
Poruke: 3
*.kerkyra.altecnet.gr.



Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?28.11.2006. u 22:28 - pre 210 meseci
Zahvaljujem na datim savjetima .... Chekat cu do dolaska u CG da me ne lociraju mada kao da ce se opucati da me traze zbog obicnog mobilnog ....

Budite pozdravljeni!

[Ovu poruku je menjao Dejan Krstic dana 29.11.2006. u 10:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?28.11.2006. u 23:40 - pre 210 meseci
Citat:
grk2006: Zahvaljujem na datim savjetima .... Chekat cu do dolaska u CG da me ne lociraju mada kao da ce se opucati da me traze zbog obicnog mobilnog ....


Barem neces morati da brines da ce CG nekada uvesti gore pomenute mere provere IMEI broja iz neke centralizovane security baze, jer ako bi to ucinili 98% korisnika u CG bi ostalo bez mobilnih
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?29.11.2006. u 09:24 - pre 210 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nedostaju neke EU zemlje koliko vidim - tipa Austrija, Holandija, Slovacka, Slovenija, Poljska...


GSMWorld.com nije up-to-date po mnogim pitanjima tako da ni tu listu ja ne bih uzimao zdravo za gotovo :)

Citat:
Mister Big Time: Barem neces morati da brines da ce CG nekada uvesti gore pomenute mere provere IMEI broja iz neke centralizovane security baze, jer ako bi to ucinili 98% korisnika u CG bi ostalo bez mobilnih :D


Nisam siguran da ce EU blagonaklono da gleda na kradju aparata na svojoj teritoriji i na koriscenje tih istih aparata u CG bez ikakvih posledica.
 
Odgovor na temu

grk2006
Danko Drobnjak

Član broj: 122962
Poruke: 3
*.kerkyra.altecnet.gr.



Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?29.11.2006. u 10:52 - pre 210 meseci
eh dok mi udjemo u Eu ... i dok se taj zakon bude sprovodio mi cemo koristit Kornjo Komunikatore :P i neka vozit se letjelicama
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?29.11.2006. u 16:51 - pre 210 meseci
p. p. s. mnogo gledas americke filmove deda :))))))))
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Interesuje me da li mogu imati problema ?29.11.2006. u 16:51 - pre 210 meseci
provo.
covek sumnja da je telefon ukraden dakle nije rekao kupio sam ukraden
tel...
A drugo niej ga on ukrao
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Interesuje me da li mogu imati problema ?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8146 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.