Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice

[es] :: Advocacy :: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59400 | Odgovora: 403 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 21:35 - pre 208 meseci
Citat:

He-he, ako je makina sa 4 GB RAM-a danas standard,


Kao sto Ventura rece - Workstation nije isto sto i kucna masina. A masina tipa C2D sa 4GB RAM-a je danas prosecna radna stanica.

VMWare je bas softver workstation prirode - nesto sumnjam da ga ljudi sa "prosecnim masinama" koriste.

Mislim, upotrebi zdravu logiku - ako je 512 MB minimum za ozbiljan rad na bilo kom novijem OS-u - ne vidim fizicki nacin da to radi normalno ako na takvoj minimalnoj masini poteras emulaciju jos jedne takve masine... i ocekujes da to radi brzo :)

Na svu srecu, na Visti svakako nije potrebno dizati VMWare da bi trcale UNIX aplikacije - za to postoji native POSIX podsistem a u paketu stize i GCC :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 22:04 - pre 208 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Kao sto Ventura rece - Workstation nije isto sto i kucna masina. A masina tipa C2D sa 4GB RAM-a je danas prosecna radna stanica.

VMWare je bas softver workstation prirode - nesto sumnjam da ga ljudi sa "prosecnim masinama" koriste.

Mislim, upotrebi zdravu logiku - ako je 512 MB minimum za ozbiljan rad na bilo kom novijem OS-u - ne vidim fizicki nacin da to radi normalno ako na takvoj minimalnoj masini poteras emulaciju jos jedne takve masine... i ocekujes da to radi brzo


Nije stvar u tome da li ja šta očekujem, nego je VMWare pomenuo Dejan kad' mi je "predložio" da u Visti stavim VMWare sa Linuxom, i da mi to sve stoji non-stop spušteno u system-tray-u, da mogu na klik da slušam, jel'te, Amarok kad to poželim. Ja imam solidan računar na kome Vista jako lepo radi sa sve Aerom, i sve aplikacije mi lepo rade, kao i na Xp-u što su radile, ali za taj Dejanov predlog bi mi zaista trebalo 4 GB RAM-a, i onda se ubaciš ti sa rečenicom "prosečan workstation danas ima 4 GB RAM-a". Ja sam razumeo da je kontekst tvoje rečenice bio taj da je danas standard imati 4 GB RAM-a na desktopu.
Oko ovog drugog, ok 512 RAM-a je danas već malo, ali svaki Linux leti na toliko RAMa sa sve ovim novim fancy džidžabidžama, beryl, aixgl, i ostali, mada ni njih ne koristim.

Citat:
Ivan Dimkovic: na Visti svakako nije potrebno dizati VMWare da bi trcale UNIX aplikacije - za to postoji native POSIX podsistem a u paketu stize i GCC


Jel' može Amarok?
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 22:10 - pre 208 meseci
Hehe vrlo verovatno uz malo truda moze da se portuje :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 22:30 - pre 208 meseci
@Mladen:
Pa dobro, ali ostaje činjenica da ti onda treba Windows, a Linux baš i ne. Osim naravno, ako baš iz nekog "jačeg" razloga baš trebaš Linux. Slušanje muzike to svakako nije.

Citat:
ali za taj Dejanov predlog bi mi zaista trebalo 4 GB RAM-a


Ma daj bre, šta pričate budaleštine? Pa jesi li uopšte skoro poterao neki Linux pod VMWare na Windowsu?

Uostalom, koji đavo bi ti trebao mamarok na takav način, kad imaš gomilu plejera i za Windows? Svašta. To ti je kao da pokreneš Linux u VMWare na Windowsu, pa se konektuješ na isti da bi koristio OpenOffice :) Well, kako bi bilo da pokreneš OpenOffice pod Windowsom? :)

Ako ti nešto treba, to je onda LAMP okruženje, a to bez problema trči na svakoj iole pristojnoj konfiguraciji pod VMWare. I u VMWare podesiš da toj linux mašini daješ npr. 256 MB memorije i vozi miško..

Obrnuto je stvarno malo teže - terati Windows pod VMWare, ali prvenstveno iz razloga da Mladen Windows koristi za igrice. U ostalim slučajevima ne bi baš bilo problema.




Commercial-Free !!!
 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 22:46 - pre 208 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Mislim, upotrebi zdravu logiku - ako je 512 MB minimum za ozbiljan rad na bilo kom novijem OS-u - ne vidim fizicki nacin da to radi normalno ako na takvoj minimalnoj masini poteras emulaciju jos jedne takve masine... i ocekujes da to radi brzo :)


512MB RAM je uglavnom optimum za skoro svaki linux :-)
Linux ima bolji memory managment i kontrolu swap-a za razliku od Windows-a-time se objasnjava relativno mala kolicina memorija koja je potrebna za udoban rad za razliku od npr XP-a kome je da se ne lazemo 1GB optimum,a 512MB pristojno :-)

VMware je sa druge strane fin projekat koji ipak ima neke decije bolesti-recimo pravi svoje virtuelne uredjaje(neki Creative 128 PCI i Generic Graphics Adapter)koje koristi guest OS i cime se naravno povecava zdranje resursa a samim tim i zahtevnost
Open-source konkurent Xen sa druge strane ima prednost u tome sto ne pravi nikakve virtuelne uredjaje za emulaciju vec dirketno komunicira sa hardverom koji tera i home i guest OS na masini i zbog toga je neuporedivo manje hardverski zahtevan
Kada se tome doda i dobar memory managment nije ni cudo sto se virtuelizacija komotno obavlja na masini koja je skromnija od Win+VMWare kombinacije
Kao sto vidite kupusara je taj linux :-)

Opet sa druge strane na strani WMWare je i jednostavnost koriscenja-ali i to ima i svoju cenu(u $)koja je prilicno fina,za razliku od Xen-a koji je besplatan

Sto se tice AmaroK-a-protovanje nece biti potrebno jer ce sledece izdanje biti dostupno i za Windozu
Reda je bilo da vidite malo kako izgleda najbolji audio player :-)
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 22:51 - pre 208 meseci
Citat:
VMware je sa druge strane fin projekat koji ipak ima neke decije bolesti-recimo pravi svoje virtuelne uredjaje(neki Creative 128 PCI i Generic Graphics Adapter)koje koristi guest OS i cime se naravno povecava zdranje resursa a samim tim i zahtevnost


Pa koji đavo će ti muzička kartica u VMWare uopšte? Isključi je u podešavanjima. A što se grafičke tiče, VMWare instalira svoj drajver koliko mi je poznato (kao deo VMWare Tools paketa) i to odmah može da se primeti jer GUI poleti nakon toga. A neku grafičku mora da predstavi sistemu u tom virtuelnom PC.


Commercial-Free !!!
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 22:53 - pre 208 meseci
Citat:
Linux ima bolji memory managment i kontrolu swap-a za razliku od Windows-a-time se objasnjava relativno mala kolicina memorija koja je potrebna za udoban rad za razliku od npr XP-a kome je da se ne lazemo 1GB optimum,a 512MB pristojno :-)


LOL Koja glupost :)

Pa Windows XP sa 512 MB radi mnogo brže od Linuxa pod KDE ili GNOME. Sve GUI operacije su osetno brže. Pa pokretanje programa je za dve klase brže na XP.

Mislim.. ovakvi tvoji komentari su kao i za Windows Defender, SQL Server i Apache :)
Commercial-Free !!!
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 22:55 - pre 208 meseci
Citat:
Body Bag:
Opet sa druge strane na strani WMWare je i jednostavnost koriscenja-ali i to ima i svoju cenu(u $)koja je prilicno fina,za razliku od Xen-a koji je besplatan


LOL

Evo ga opet se čovek provaljuje.. Alo bre, daj stani malo, saberi se, odspavaj..

VMWare Player i VMWare Server su besplatni. Pa i VirtualPC je besplatan.

Hebote..
Commercial-Free !!!
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 22:59 - pre 208 meseci
Nemoj tako degojs to se covek opet sali sa nama ;-)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 23:05 - pre 208 meseci
Citat:
degojs: @Mladen:
Pa dobro, ali ostaje činjenica da ti onda treba Windows, a Linux baš i ne. Osim naravno, ako baš iz nekog "jačeg" razloga baš trebaš Linux. Slušanje muzike to svakako nije.


Ako stvari gledaš tako - može se reći da si u pravu, ali isto tako može se reći treba mi Linux, a Windows baš i ne, jer bih rađe igrao neku igru na Xbox-u nego na Visti, a koštaju isto. A razloge korišćenja Linuxa sam ti već rekao, u postu sa onim ružnim wallpaper-om, u kome sam ti pokazao da ja i u Linuxu muziku slušam preko CrossOver-a na Winampu+DFX Sound Enhancerom, baš zbog tog SoundEnhancera kojeg nema ni za jedan program za Linux. Amarok retko i koristim, ali amarok jeste jako kvalitetan program. Međutim, on sam svakako da nije razlog zašto koristim Linux.

Citat:
Ma daj bre, šta pričate budaleštine? Pa jesi li uopšte skoro poterao neki Linux pod VMWare na Windowsu?

Uostalom, koji đavo bi ti trebao mamarok na takav način, kad imaš gomilu plejera i za Windows? Svašta. To ti je kao da pokreneš Linux u VMWare na Windowsu, pa se konektuješ na isti da bi koristio OpenOffice Well, kako bi bilo da pokreneš OpenOffice pod Windowsom?


Kao prvo, ko je lud da na Visti drži Linux pod VMWare-om u sys-trayu, a da igra igru, npr? Pa samoj Visti treba bar 1GB za neki rad, plus taj Linux pod VMWare-om, i onda pičiš lepo Call of Duty 2... Dobro, ne bi trebalo možda baš 4 GB RAM-a, ali bi trebalo bar 2.5 - 3 GB, da sve to radi prihvatljivo. I ovaj, za Amarok - to je bila zajebancija, AMAN ČOVEČE! Jebe mi se za njega, šta ti misliš, da sam ja opsednut njime, da ga noću sanjam, da mi se ne diže ako ne pustim Cecu da mi peva pomoću njega??

I koji će mi qrac VMWare ili šta god, kad mogu da imam normalan Linux. Linux me dočeka kad se probudim, i isprati na spavanje, često ga ostavim noću da mi svira dok spavam, otkucam mu shutdown -h xx (xx - broj u minutima do gašenja) i on se ugasi kad ja zaspim Windows je taj kojeg podignem samo kad mi je do igranja! U svemu ostalom - tu je stari dobri Slackware, tj. najnoviji dobri Slackware
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 23:08 - pre 208 meseci
Citat:
a Windows baš i ne, jer bih rađe igrao neku igru na Xbox-u nego na Visti, a koštaju isto.


Ne koštaju isto, ne moramo da se lažemo :)

Što se količine memorije za VMWare tiče, već sam rekao da grešiš. Ako mi se bude dalo, staviću ti jedan screenshot, čisto da ne pričaš koješta.

O da, pa možeš i da napraviš "snapshot" sistema koji je u VMWare (10 sekundi), ugasiš VMWare, igraš igricu i kad završiš pokreneš VMWare i samo vratiš sliku koju si prethodno napravio. Sve na klik i sve za par sekundi. I sistem je u stanju u kakvom si ga ostavio :) Uporedi to sa resetovanjem i drndanjem..
Commercial-Free !!!
 
0

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 23:16 - pre 208 meseci
Ok, VMWare koristio jesam, ali ne u Visti, i ne skoro, al' ajd da računamo:

- Koliko ti treba RAM-a za samu Vistu, kao host OS? Treba ti 1 GB.
- Koliko ti treba za Linux? Treba bar 256 MB, ako će mi služiti samo za Amarok
- Koliko troši Call of Duty? Može da se vuče i sa 512, ali i tu teško, za udobno igranje treba ti bar 1 GB RAMa.

Kol'ko je to ukupno? Nepunih 2 GB RAM-a. Eto, izvinjavam se, druže Dejane, pogrešio sam za 2x512 MB, prva procena mi je bila neispravna.

Međutim, ostaje pitanje: zašto bih uopšte terao Linux pod VMWare-om??
 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 23:19 - pre 208 meseci
Citat:
degojs: Pa koji đavo će ti muzička kartica u VMWare uopšte? Isključi je u podešavanjima. A što se grafičke tiče, VMWare instalira svoj drajver koliko mi je poznato (kao deo VMWare Tools paketa) i to odmah može da se primeti jer GUI poleti nakon toga. A neku grafičku mora da predstavi sistemu u tom virtuelnom PC.


Meni treba i zvucna-ako tebi ne treba ne znaci da nije tako i sa ostalima :-)
Mora da se skine drajver ali za virtuelni adapter(bez toga se vuce kao crevo)
Poenta je u tome sto je potrosanja resursa kod VMWare veca zbog koriscenja virtuelnih uredjaja
Mislim sta ti nije jasno?


Citat:
LOL Koja glupost :)

Pa Windows XP sa 512 MB radi mnogo brže od Linuxa pod KDE ili GNOME. Sve GUI operacije su osetno brže. Pa pokretanje programa je za dve klase brže na XP.

Glupost je pre svega ovo sto "tvrdis" za linux i brzinu pokretanja aplikacija-ja nisam primetio nikakvu razliku,jedino sto se Windows brze boot-uje
A sto se tice XP-a on moze da radi i sa 128MB RAM-a ali je to vec cisto mucenje :-)
Tek sa 512MB ili vise XP lici na ono sto bi trebalo-sa 256MB pagefile drlja li drlja...

Citat:
Evo ga opet se čovek provaljuje.. Alo bre, daj stani malo, saberi se, odspavaj..

VMWare Player i VMWare Server su besplatni. Pa i VirtualPC je besplatan.

Hebote..


Dobro je,besplatni su-mislio sam na Workstation koji sam ja koristio i koji ima trial na 30 dana i jos neka ogranicenja
Prelazak na full verziju mora da se plati
A sto se tice ostalih programa za virtualizaciju-oni nisu ni do kolena VMware-u i Xen-u,po mom skromnom misljenju

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 23:26 - pre 208 meseci
^Ma vidim, tvoje skromno mišljenje je zasnovano na ko zna čemu.. da ne pominjem šta si sve rekao, potpuno pogrešno.

VMWare Workstation nije besplatan? So? Nešto nedostaje VMWare Serveru?

Citat:
Glupost je pre svega ovo sto "tvrdis" za linux i brzinu pokretanja aplikacija-ja nisam primetio nikakvu razliku,jedino sto se Windows brze boot-uje


Aha, možemo da se lažemo ceo dan, pa još. Da nisam sam probao baš dosta linux distribucija pa da ti verujemo. Pa svaka aplikacija se vuče bukvalno dok se pokrene u KDE ili GNOME u poređenju sa XP. Počevši od Firefox i OpenOffice, pa dalje.

Ajd da se lažemo..
Commercial-Free !!!
 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 23:26 - pre 208 meseci
Citat:
blood: Nemoj tako degojs to se covek opet sali sa nama ;-)


Ma kako smo krenuli jos ce ispasti da XP moze da se potera na 486-tici...

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 23:29 - pre 208 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
a Windows baš i ne, jer bih rađe igrao neku igru na Xbox-u nego na Visti, a koštaju isto.

Ne koštaju isto, ne moramo da se lažemo


Ovo sam zaboravio da prokomentarišem. Kako ne koštaju? Xbox 360 ti je oko 398 dolara , ako se ne varam, a Vista Ultimate 399$, znači čak je i skuplja
 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 23:34 - pre 208 meseci
Citat:
degojs:
Aha, možemo da se lažemo ceo dan, pa još. Da nisam sam probao baš dosta linux distribucija pa da ti verujemo. Pa svaka aplikacija se vuče bukvalno dok se pokrene u KDE ili GNOME u poređenju sa XP. Počevši od Firefox i OpenOffice, pa dalje.


Naravno da se vuce kada teras distroe preko VMWare-a :-)
Ah da-nadam se da ne mislis i na livecd distribucije koje se i teraju u live rezimu
Kad smo vec kod laganja...





Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 23:34 - pre 208 meseci
@Mladen:
Koliko si platio tu Vistu što reče da imaš na svom kompjuteru?

Commercial-Free !!!
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 23:35 - pre 208 meseci
Citat:
BB:
Naravno da se vuce kada teras distroe preko VMWare-a :-)


Naravno da nisam pričao o VMWare.

Prijatelju, tebi je stvarno bolje da ćutiš. Vidiš i sam šta si sve nalupao za samo 1 dan :)
Commercial-Free !!!
 
0

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 23:36 - pre 208 meseci
Sve sto je Cinyque uspeo da dokaze ovim tredom je da je on glup sto ovo uopste pokusava ovde, ozbiljne dokaze niko nije ni naveo. Posle sve ove price ispada da je svakome najsigurnije da koristi ono sto najbolje zna - jer ce ga najlakse sacuvati. Tema je odavno otisla u zaborav, posto umesto moderatora tu je Admin koji predvodi offtopic-ovanje, a trenutni zakljucak je da treba imati sve OS-ove, dok je glavna rasprava o tome sta da bude primarni desktop, a sta da se vrti u virtuelnoj masini - uglavnom na osnovu lepote, ukusa i izbora muzickog plejera! Pala je i sesnaesta strana, al' nikad nece Advocacy... :)
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
0

[es] :: Advocacy :: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59400 | Odgovora: 403 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.