Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice

[es] :: Advocacy :: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59504 | Odgovora: 403 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 13:00 - pre 209 meseci
Citat:
nkrgovic: Mallware radi na Vista-u podjednako srecno kao i na XP-u.


Jao koliko puta treba da se kaže da uspešnost malware-a koji ne iskorišćava neki propust,
već je zavistan od interakcije korisnika, NE SPADA u domen sigurnosti OS-a.

Citat:
Body Bag: Za linux nema virusa


Već sam dokazao da ima.

Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
0

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 13:24 - pre 209 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Evo kako to izgleda, kad sors nije u stanju da se kompajlira (za to je Stallman strucnjak, od petljanja sa Symbolics sorsovima pre 25 godina :)

http://kegel.com/crosstool/crosstool-0.43/buildlogs/


uh... slazem se, ovo jeste stvarno ruzno i za videti, ali mene zanima sta ti mislis, da li je pametno stavljati kompatibilnost pre dizajna i kvaliteta? pri tom ne mislim na ovu pricu, tu je situacija u linuxu ekstremna i dobro poznata, pa cak ni potpis f-je nije svet, i moze da ga promeni svako kome se digne, nego generalno?

Citat:
fearless: uspešnost malware-a koji ne iskorišćava neki propust,
već je zavistan od interakcije korisnika, NE SPADA u domen sigurnosti OS-a.

teorijski ne. ali se ovde radi o sistemu koji koristi 95% populacije, a od tih 95% njih 4/5 je informaticki polupismeno ili nepismeno, i njima je svejedno kako se to zove i gde spada. po dizajnu, sistem sa ovolikom i ovakvom korisnickom bazom bi trebalo da ima malo bolju zastitu od "gluposti korisnika". nisam neki security freak, i ne ulazim preterano duboko u ovu tematiku, tu i tamo procitam nesto sto mi zapadne za oko, i na osnovu toga sam zakljucio da je vista napravila znacajan pomak u odnosu na ranije windowse i to bas u smislu prevencije korisnicke gluposti, ali mi se cini da i dalje to nije bas dovoljno.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 13:37 - pre 209 meseci
Valjan kod je jedino sto je vazno. If it ain't right, fix it. Samo, lakse je pisati stoti amarok/xmms/stogod, nego kompajler, zar ne? I opet ce neka budala da uploaduje neki ruzan hack koji ce da ti upropasti kod, zar ne? Theo radi na pravi nacin, jer za dobar kod treba audita i debagovanja i jos audita i debagovanja, i vrlo je bitno ko sme da uploaduje u source tree, ne mozes svakome dozvoliti.

Da li bi voleo da ti majstori krece kucu "da drzi vodu"? Isto je, sve se slavno raspadne u jednom trenutku.
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 13:46 - pre 209 meseci
Kupus ekipa ponovo provaljuje:

"Windows Defender je antivirus"
"Šta će mi SQL Server, imam Apache"

I moj favorit:

"Na Linux imam mamarok" (=killer aplikacija:)

:)




Commercial-Free !!!
 
0

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.bvcom.net.



+13 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 13:55 - pre 209 meseci
Citat:
bojan_bozovic: If it ain't right, fix it.


upravo. pa cak i po cenu kompatibilnosti.
 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 14:25 - pre 209 meseci
Citat:
blood: Aha sad je lapsus malopre bi zezanje. Ocito nepoznavanje materije
kao u slucaju WD (jos nisi to naveo)


Previse ozbiljno shvatas moje postove :-)
A sto se tice WD-a-sta je to?Neki parfem? :-)

Citat:
degojs: Kupus ekipa ponovo provaljuje:

"Windows Defender je antivirus"
"Šta će mi SQL Server, imam Apache"

I moj favorit:

"Na Linux imam mamarok" (=killer aplikacija:)

:)


Yeah,to smo vec culi....

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 15:39 - pre 209 meseci
Citat:

"Na Linux imam mamarok" (=killer aplikacija:)

:)


Bas killer app, nema sta ^_^
 
0

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 15:58 - pre 209 meseci
Citat:
IvanDimkovic: Ma ima covek amarok bre, sta ce mu bilo sta sa windowsa


I sam si rekao da je Amarok "killer aplikacija na Linuxu" na jednoj drugoj temi, ne mogu tačno da se setim gde. Ali ipak, ja u Linuxu muziku slušam (sad' će Degojs da mi nalupa packe) na ovome:



Moram da ga koristim zbog DFX-a , jer ga nema za Linux
Elem, svakako je da sam bio malo sarkastičan o tome "kako Windows nema Amarok", to se da primetiti, ali biću opširniji na Dejanovo pitanje "šta to možeš da koristiš na Linuxu a da nema na Windowsu", odgovor bi bio - ništa. Poenta jeste da skrenem pažnju na veliko preterivanje kada je u pitanju odnos ovdašnjeg MS tabora u odnosu na Linux. Na mnogo tema ovde na Advocacy-ju smo se složili da, kada je business varijanta u pitanju, Linux ne može svuda, zbog nedostatka softverskih rešenja za određene stvari, kod nas pogotovu smeta što ne možeš da imaš online vezu sa bankom, ako nemaš Windows. Ono što ja tvrdim, to je da Linux može da predstavlja odličnu alternativu Windowsu kada je kućni računar u pitanju. Šta ja to kod kuće mogu sa Linuxom? Sve što mi treba, osim igara. Imam čak i par igara (Rune, Soldier of Fortune, Descent3, to je ono što ja imam, a ima ih još), ali zbog izuzetno male ponude, treba mi i Windows, i ja to priznajem. Nije da se igram svakodnevno, ali kad nađem vremena, volim da odigram partiju Call of Duty2 ili da odvozam koji krug u Need for Speed Carbon. Za sve ostalo - meni Windows kući apsolutno nije potreban. Sa Linuxom na klik, next, finish mogu komotno da koristim Internet, slušam muziku, gledam filmove na TV-Out, režem diskove, konvertujem DVD u DivX, ripujem audio diskove, obrađujem audio/video materijal, čitam knjige u pdf-u, koristim Office pakete, imam kalendar, popdsetnik, ne mislim o malware-u i ostalom đubretu, pravim WebPhotoAlbum da okačim na svoj HomePage ili blog, prebacujem slike sa digitalca i obrađujem ih, prikačim drugarov USB externi hard-disk i izmenjamo šta kome treba, gledam televiziju, slušam radio, na klik upgrade-ujem svoj softver... sve to bez problema. Znači, ja sam primer kako Linux može komotno da bude kućna multimedijalna mašina. E sad, očekujem Dejanov komentar na ovo "pa sve to možeš i na Windowsu, plus te igre koje nemaš na Linuxu", i to jeste logičan komentar. Ni sam nemam konkretno objašnjenje zašto ja kad završim sa igrom restartujem računar da bih prešao u drugi OS, kad i u OS-u u kom sam bio igrajući se mogu sve što i u ovom drugom. Valjda zato što sam se navikao već na Linux, ili što mi je bliža ta ideja oko slobodnog sw-a (ne u obliku RMS-ovog maštanja, to odmah da razjasnim) ili što ja tako dugo želim da vidim nekakvu alternativu Windowsu, pa čim sam naišao na OS koji mi kući daje svu udobnost i komformizam svakodnevnog korišćenja računara, odmah sam ga prigrlio. Jer, kad bih bio prinuđen da platim Windows, onda ga ne bih ni koristio kod kuće (na poslu, ako je sredstvo za rad, platio bih ga, što je logično), a ako bi mi nedostajalo igranje - gledao bih da skupim pare za Xbox, kao i nkrgovic. Windows držim na računaru zato što volim da se igram, a nisam ga platio, znači košta me praktično koliko i Linux..
Ne mislim ja da je Linux bolji OS od Windowsa, ali mislim da jeste prilično dobra alternativa za home računar, pa čak i u bussiness okruženju, gde je moguće.
Ono, realno, i meni je evo već 30 godina života, i ja sad sve više potežem klik, next, finish rešenja, umoran sam od menjanja konfiguracionih fajlova, i želim komoditet, a to mi Linux danas pruža. Linux danas i Linux pre 3 godine su nebo i zemlja u većini stvari (osim po pitanju nekih stvari koje su kod tog OSa nepromenljive) počev od sadržaja "ispod haube" pa do vizuelnog izgleda. Dnevno kompajliranje kernela, kako to Dimković voli da kaže, su običan FUD i neistina. Ja sam kernel kompajlirao svega 3 puta u životu, a imao sam prilike da radim sa njim i u bussines okruženju, i to samo jednom sam ga kompjlirao iz potrebe (pre 2 godine trebao sam drugaru da namestim ADSL modem da radi, i morao sam da kompajliram kernel, a danas je u mnogim distorima podrška za taj modem ubačena u kernel, i radi out--of-the box) a ostala 2 puta iz čistog experimentisanja. Doduše, ja ni sa Windowsom nikada nisam imao problema, i tu da budem iskren. Virus sam pokupio svega 2 puta u životu, i od toga bar jednom, ako ne i oba puta, sopstvenom greškom; prvi put kad je tek bio izašao Windows 2000, i to sat ipo nakon instalacije, primetio sam da ne mogu da se skinem sa interneta, klik na ikonicu u tray-u nije reagovao, te sam prevukao onaj mali Stinger, i on je otrkio nekog trojanca, uklonio ga, i nije bilo frke, e sad da li sam ja nešto zasr'o ili šta već, ne sećam se; drugi put sam pokupio virus početkom prošle godine, tražio sam crack za neki program, a nigde nije bilo za tu verziju, koja je tog dana izašla, pa sam kombinovao neke patcheve za same crackove, sranja neka žešća, znajući da ću na taj način 90% instalirati neki virus, ali eto, ipak sam to uradio, i pokupio neki virus, koji mi se prilepio na 8 izvršnih fajlova, i samo je format mogao da pomogne; znači, sam sam kriv, ne krivim ja Windows zbog toga, šta sam tražio to sam i dobio. Čak nisam ni poštovao sopstvenu proceduru prilikom crackovanja, imam program FolderLockIt, kojim stavim ceo Windows folder kao i Program Files na read-only, a sam crack pokrenem sa run-as opcijom, a otvorim i listu procesa, i tek kad vidim da je sve ok, onda isključim zaštitu, i nikada nema problema. A i ranije, išao sam i sa Win98 i sa WinMe po svim mogućim sajtovima, kao i sa Xp-om i sada sa Vistom, pritom sam koristio samo XPSP2 i sada Vistin firewall, i nikada nisam imao problema, jer znam pravila ponašanja. Svestan sam ja da nema sistema koji će me zaštititi od samog sebe. Plus, ja ne reinstaliram Windows na 6 meseci, i ne usporava mi, iako često brišem i pišem, tj. instaliram i deinstaliram što-šta, ECleaner pokrenem na svakih 15 dana, i nemam problema. Tako je bilo sa XP-om, prošle godine kada sam kupio ovaj računar, instalirao sam ga, i do početka januara ove godine, do Viste, radio mi je bez usporavanja i problema. Pre toga, na starom računaru, imao sam ga 2 godine, isto tako bez rasta Windows foldera i ikakvih usporenja, naravno, uz redovno čišćenje sistema od krša, što i u Linuxu činim, prazneći /var i /temp foldere, kao i cache iz samog KDE-a.
Da zaključim, Windows, premda bolji, nije sveto pismo, a Linux, i pored svih svojih mana koje umeju da bodu oči, jeste prilično dobra alternativa za sve koji su spremni da malo nauče. A primer sa Cecom i filmom na flopi disku sam dao da bih pokazao da se ni poznavanje rada na Windowsu ne dobija rođenjem, već mora da se sedne i da se nauči. Proces je isti i kada je Linux u pitanju: kada sedneš i kada naučiš šta i kako, možeš da ga koristiš kao što bi koristio i Windows. Kratko i jasno.
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 16:07 - pre 209 meseci
Citat:
sad' će Degojs da mi nalupa packe

Citat:
E sad, očekujem Dejanov komentar na ovo "pa sve to možeš i na Windowsu, plus te igre koje nemaš na Linuxu", i to jeste logičan komentar.


Jok. Komentarisaću samo izbor muzike: užas.

I onda je sve dalje jasno.

:)))

Commercial-Free !!!
 
0

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 16:12 - pre 209 meseci
Citat:
degojs: Jok. Komentarisaću samo izbor muzike: užas.


To je već stvar ukusa
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 16:12 - pre 209 meseci
E pa onda nemaš ukusa. Vidi se i po izboru operativnog sistema.

:)))

P.S.
I desktop wallpaper je nekako ružan :)
Commercial-Free !!!
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 16:26 - pre 209 meseci
Ja bas mislim da je Mladen lepo pojasnio razmisljanje jednog obicnog linuxasa
opet navodim obicnog :) Slazem se snjim u vecini cinjenica prost dokaz
da nisu svi useri linuxa zatupljeni :)

p.s.
Jao zar pored beryla i kerefeka ti ovako ruzan desk ccc :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 17:57 - pre 209 meseci
Citat:
degojs: E pa onda nemaš ukusa. Vidi se i po izboru operativnog sistema.

))

Jel' ovog na kojem sam sad, ili onog prethodnog?
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 18:11 - pre 209 meseci
^I sad si lepo u Visti i onda reset, pa u Linux? I onda lepo pokreneš mamarok i slušaš muziku, što u Visti nikako nisi mogao :)

Pa jesi li svestan da možeš da pokreneš bilo koji Linux pod VMWare (Player ili Server, oba su besplatna) i spustiš to sve u systray? Onda lepo pokreneš putty u Windowsu i povežeš se lepo na taj linux, a da ne pominjem da isto tako možeš da koristiš i GUI okruženje..

Kako ima smisla to što ti radiš?

Jedino ako baš ti tako hoćeš, što je slučaj kod tebe izgleda. Dakle, Windows ti treba zbog igrica, a Linux ti baš i ne treba.

Ne znam samo kako ne mrziš da resetuješ kompjuter..


[Ovu poruku je menjao degojs dana 02.03.2007. u 20:32 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
0

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 20:37 - pre 209 meseci
Evo ovakvih samopropagirajućih crvića NEĆE biti na Visti:

Worm targets Solaris telnet bug

I BTW, obavezno pročitajte opis. Mene neodoljivo stilom podsjeća na GOBBLES :)
 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 20:50 - pre 209 meseci
Citat:
blood: Ja bas mislim da je Mladen lepo pojasnio razmisljanje jednog obicnog linuxasa
opet navodim obicnog :) Slazem se snjim u vecini cinjenica prost dokaz
da nisu svi useri linuxa zatupljeni :)


Ma vecina linux korisnika su idolopoklonici RMS-a sa ispranim mozgom,to je vrhovna istina i aksiom :-)
Prosto covek da se nasmeje

Citat:

Pa jesi li svestan da možeš da pokreneš bilo koji Linux pod VMWare (Player ili Server, oba su besplatna) i spustiš to sve u systray? Onda lepo pokreneš putty u Windowsu i povežeš se lepo na taj linux, a da ne pominjem da isto tako možeš da koristiš i GUI okruženje..


VMWare+Vista-dobitna kombinacija da se i najaca masina baci na kolena :-)
Meni je VMWare znao da pravi slajd sou,sekcanje blokiranje i slicne wu-tang vestine,a sve to na Athlon 1700XP,512MB DDR

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 20:53 - pre 209 meseci
Pa naravno da je radio wu-tang vestine kad za virtuelnu masinu na XP-u danas treba oko 1 GB RAM-a. Memorija je jeftina.

Ako neces, moraces da teras neki Linux i Windows iz 2000-ve godine na 512 MB :)

Citat:

VMWare+Vista-dobitna kombinacija da se i najaca masina baci na kolena :-)


Na mojoj trci bez nekih problema... masina danasnja standardna workstation konfuguracija (C2D, 4GB RAM) ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 21:25 - pre 209 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: masina danasnja standardna workstation konfuguracija (C2D, 4GB RAM) ;-)


He-he, ako je makina sa 4 GB RAM-a danas standard, 'aj mi, molim te lepo, reci šta bi u tom slučaju bila extra-makina? Kol'ko treba da ima, 18 GB RAM-a, i 6 procesora na po 3GHz
Daj, Dimkoviću, budi ozbiljan.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 21:30 - pre 209 meseci
workstation ≠ kućna pc mašina
 
0

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice02.03.2007. u 21:31 - pre 209 meseci
Citat:
degojs: ^I sad si lepo u Visti i onda reset, pa u Linux? I onda lepo pokreneš mamarok i slušaš muziku, što u Visti nikako nisi mogao

Pa jesi li svestan da možeš da pokreneš bilo koji Linux pod VMWare (Player ili Server, oba su besplatna) i spustiš to sve u systray? Onda lepo pokreneš putty u Windowsu i povežeš se lepo na taj linux, a da ne pominjem da isto tako možeš da koristiš i GUI okruženje..

Kako ima smisla to što ti radiš?

Jedino ako baš ti tako hoćeš, što je slučaj kod tebe izgleda. Dakle, Windows ti treba zbog igrica, a Linux ti baš i ne treba.

Ne znam samo kako ne mrziš da resetuješ kompjuter..


Pa i ne resetujem ga tako često. Windows dignem samo kada hoću da odigram koju igru, što nije svakodnevna radnja. I kad igram, odigram sat-dva, i to je to. Ako nakon toga želim na net, ili bilo šta drugo, odradim to iz Windowsa, neću svaki čas restart pa u Linux, pa malo Windows, pa.... A budući da ne igram igre svaki dan, desi se i da prođe i po nekoliko dana da uopšte i ne podignem Windows kod kuće.
 
0

[es] :: Advocacy :: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59504 | Odgovora: 403 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.