Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta da radim sa neodgovornim serviserom?

[es] :: PC Konfiguracije :: Sta da radim sa neodgovornim serviserom?

[ Pregleda: 2663 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Omnicali
Cacak-Beograd

Član broj: 104169
Poruke: 42
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Sta da radim sa neodgovornim serviserom?25.11.2006. u 17:20 - pre 211 meseci
Imao sam problem sa racunarom pa sam ga odneo na servis jer je pod garancijom.Serviser je rekao da je pregorela graficka!?Dobro ajd,recimo da jeste,mada ako crkne grafika komp uopste ne moze da se upali jel'da?Sve u svemu masina tamo cuci 15 dana i ne nazire se kraj.Kada god ga pozovem kaze da jos nije dobio graficku.Kako mi je onda sastavio masinu u roku od 2 dana kada sam je kupovao?Da li ja mogu da trazim od njega da mi vrati pare a kompjuter neka slobodno zadrzi?Mislim,imam garanciju,a on ovako moze u teoriji mesecima!!
ko me misli zlo ne misli
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Sta da radim sa neodgovornim serviserom?25.11.2006. u 17:30 - pre 211 meseci
Hehe, imas garancijsku izjavu uz racun? Tamo pise koji je rok u kojem ce proizvod u slucaju kvara biti popravljen. Ukoliko u tom vremenskom roku kvar nije otklonjen (često to bude i 45 dana) onda se zamijenjuje novim. Inače, ako nisi zadovoljan proizvodom ovisi o politici firme dali će ti vratiti novce ili će inzistirati na popravku ili eventialnoj zamjeni. U svakom slučaju to sa serviserom nečeš dogovoriti jer on nije za to mjerodavan, već češ se za to obratiti direktno prodavaču.
I zapamti - lijepa riječ i pristup otvaraju sva vrata!

 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Sta da radim sa neodgovornim serviserom?25.11.2006. u 19:27 - pre 211 meseci
Ako ti je stvarno crkla graficka kao sto kazes ti (ili oni nebitno) moraces da cekas maksimalno 45 dana. To je rok u kome mora veleprodaja od koje su nabavili tu graficku karticu da vrati tu ili da ti zameni istom ili da ti zameni nekom drugom koja je ekvivalentna snazi/ceni tvoje sadasnje graficke. Znaci nista ti ne znaci da stiskas bilo koga iz te prodavnice jer nista ne zavisi od njih, vec iskljucivo od veleprodaje gde su to nabavili, a za vreme dok cekas svoju graficku, nijedna radnja nije obavezna da ti da neku drugu da se koristis njom. Ako ti daju to je samo njihova dobra volja.

 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.PRI.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Sta da radim sa neodgovornim serviserom?25.11.2006. u 21:23 - pre 211 meseci
Da, nazalost, dok ne istekne tih 45 dana, mozes samo da se nerviras.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Sta da radim sa neodgovornim serviserom?26.11.2006. u 00:18 - pre 211 meseci
Ako je "masina" stara manje od 90 dana onda tu ima neka zackuljica u Zakonu o zastiti potrosaca i kvar moraju brze da otklone.
Inace "standardni" rok je 45 dana ( sem ako drukcije nije naglaseno ).
Ako krenu "da te vozaju" pozovi Trzisnu inspekciju.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta da radim sa neodgovornim serviserom?26.11.2006. u 03:35 - pre 211 meseci
Klauzula koja dozvoljava 45 dana NIJE zakonski regulisana i tržišna inspekcija, ukoliko je pozvana, obično rešava celu priču u rekordnom roku. Problem u ovoj priči nije neka specifična, teško zamenjiva komponenta, već grafička kartica, koja se vrlo lako menja novom.

Druga bi bila situacija da ta komponenta nije SMD, pa da može lakše da se servisira. Ovako, lako je dokazivo da je u pitanju čisto odugovlačenje, a onda inspekcija ume da bude prilično neprijatna prema prodavcu. Ja bih rekao - najčešće opravdano. Pa nije to nekakav Ferrari majku mu, pa da čeka da mu stigne deo.

Priča o nad-dobavljaču takođe ne pije vodu, pošto refundiranje/zamena nije jednostrana operacija, već se vrši do kraja (od krajnjeg kupca do prvog dobavljača u nizu), tako da za poštenog prodavca ne predstavlja nikakav problem zamena prema kupcu, a kasnije "prebijanje" sa sopstvenim dobavljačem.

Na stranu što KUPAC NIJE DUŽAN da prihvati priču o problemima sa prethodnom "karikom u lancu", jer realno - robu nije ni kupio od uvoznika, nego od dotičnog prodavca.

Ako se kvar dogodi u prvih 7 dana, ZAMENA JE OBAVEZNA, BEZ DOZVOLJENOG PERIODA SERVISIRANJA.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Sta da radim sa neodgovornim serviserom?30.11.2006. u 13:26 - pre 211 meseci
Oni nemaju sta da procenjuju staru graficku kartu. Ona je procenjena fiskalnim racunom izdatim na dan kupovine.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Angelico
Angelico Payne
Srbija

Član broj: 122066
Poruke: 196
*.smin.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: Sta da radim sa neodgovornim serviserom?30.11.2006. u 19:44 - pre 211 meseci
Vidim da mi je neko marnuo post, ali nema veze...

Cena na fiskalnom racunu je cena u vremenu kupovine... koncept nadoknade u pravu je mnogo komplikovan i ima mnogo dispozitivnih normi, tj normi koje mogu sami ucesnici u transakciji da odrede, neka pogleda sta pise u garanciji u slucaju naknade, i to je to.

Ali da ga ne plasimo odmah, valjda nece doci do toga... u vecini slucajeva ponudi se adekvatna zamena, mozda i zbog toga kasnjenje.
Beware of man who withholds information from you, for in his heart he sees himself as your master.
Every once in a while declare peace. It confuses the hell out of your enemies.
Usucapio is 9/10 of possession. Possession is 11/10 of the law.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Sta da radim sa neodgovornim serviserom?30.11.2006. u 19:56 - pre 211 meseci
Post Ti niko nije "maznuo", već je obrisan iz više razloga, nepomirljivih sa Pravilnikom.

Vređanje bilo koga, ismejavanje i tome slično (a tu se ubrajaju i moderatori) ne stoji u spisku dozvoljenih stavki, pa i učešće u diskusijama mora biti u skladu sa tim.

Toliko.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Sta da radim sa neodgovornim serviserom?30.11.2006. u 20:31 - pre 211 meseci
@ Omnicali

Trzisna inspekcija ti je, tako reci, ispod nosa! Skokni do njih, izlozi svoj problem i oni ce ti SIGURNO pomoci u skladu sa pomenutim (i drugim nepomenutim) zakonom. Tumacenje zakona nije obavezan predmet u trgovackoj skoli pa, samim tim, ima mnogo proizvoljnosti i pretpostavki. Garancija je vazeci dokumenat samo ako je u skladu sa postojecim zakonom, bez obzira sta u njoj pise!
 
Odgovor na temu

Angelico
Angelico Payne
Srbija

Član broj: 122066
Poruke: 196
*.smin.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: Sta da radim sa neodgovornim serviserom?01.12.2006. u 09:20 - pre 211 meseci
Citat:
Tumacenje zakona nije obavezan predmet u trgovackoj skoli pa, samim tim, ima mnogo proizvoljnosti i pretpostavki. Garancija je vazeci dokumenat samo ako je u skladu sa postojecim zakonom, bez obzira sta u njoj pise!


Sa ovim se u potpunosti slazem

Ali moj ti je savet da ne trcis u trzisnu, jer sve moze da se zakomplikuje i da ti se obije o glavu...

Znaci na finjaka, budi uporan, trazi privremenu zamenu, itd... i sve ce biti ok. Ne zaboravi da u toj firmi rade ljudi koji su vec imali toliko reklamacija u zivotu, a kupce je briga samo da dobiju ono sto oni hoce, i to sto brze..., veruj mi : kupci koji imaju razumevanja i strpljenja najbolje prodju, cak ako i dodje do inspekcije ili suda...

Eto toliko od mene o ovoj temi.

[Edit by StORM48: Pročitaj Pravilnik, pa ćeš znati da napišeš poruku kojoj editovanje/brisanje nije ni potrebno. Hvala.]

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 01.12.2006. u 18:05 GMT+1]
Beware of man who withholds information from you, for in his heart he sees himself as your master.
Every once in a while declare peace. It confuses the hell out of your enemies.
Usucapio is 9/10 of possession. Possession is 11/10 of the law.
 
Odgovor na temu

Omnicali
Cacak-Beograd

Član broj: 104169
Poruke: 42
*.ETF.BG.AC.YU.



Profil

icon Re: Sta da radim sa neodgovornim serviserom?01.12.2006. u 12:45 - pre 211 meseci
Samo da kazem da se danas navrsava 3 nedelje "servisa" ,jos nije dobio graficku od dobavljaca...
Hm,ta trzisna inspekcija,jel to ima u Cacku?Posle koliko intervenisu?Jel ja imam kakva cimanja ako ih pozovem?
ko me misli zlo ne misli
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Sta da radim sa neodgovornim serviserom?01.12.2006. u 13:16 - pre 211 meseci
Inspekcije imas svuda ali su razlicito efikasne, sto manje mesto, to su neazurniji (opet jedan vid korupcije). Inspekciju mozes konsultovati u vezi svojih prava ako mislis da su povredjena a to zavisi od mnogih faktora. Cimanja nemas nikakva ali je najbolje da ih licno posetis. U BGD se to resava za max. 30 min. (telefonskim pozivom ) ako se ustanovi da su prava kupca na bilo koji nacin povredjena. Ako si iskoristio sve mogucnosti gore navedene (razgovor, obostrani dogovor, privremena zamena uredjaja), a mislis da su ti prava povredjena, Trzisna inspekcija je optimalno resenje.
 
Odgovor na temu

Angelico
Angelico Payne
Srbija

Član broj: 122066
Poruke: 196
*.smin.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: Sta da radim sa neodgovornim serviserom?07.12.2006. u 12:05 - pre 211 meseci
Inace javi nam sta si uradio na kraju, mene bas zanima kako ce se ova saga zavrsiti.
Beware of man who withholds information from you, for in his heart he sees himself as your master.
Every once in a while declare peace. It confuses the hell out of your enemies.
Usucapio is 9/10 of possession. Possession is 11/10 of the law.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Sta da radim sa neodgovornim serviserom?

[ Pregleda: 2663 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.