Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje foruma

[es] :: PHP :: Pravljenje foruma

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5650 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
*.opera-mini.net.

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Pravljenje foruma23.11.2006. u 10:19 - pre 212 meseci
Meni palo na pamet da napravim forum samo za moj sajt, pa se pitam da li je lakše napraviti forum iz početka ili možda modifikovati postojeći?
Ako je odgovor ovo 2 koji je jednostavan za modifikovanje tj. koji bi mi vi preporučili?
Ako je ovo 1. da li da radim sam ili sa nekim?
Ili neka 3. kombinacija?
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Pravljenje foruma23.11.2006. u 12:02 - pre 212 meseci
Težina modifikovanja tuđe skripte zavisi od same skripte, načina na koji je pisan kod, komentara u skriptama, itd... ali kada je u pitanju forum, s obzirom da je prilično komplikovan software (nije toliko komplikovan forum kao forum ali moraš mnogo da obratiš pažnju na sigurnost) mislim da je bolje da uzmeš neki drugi, osim ako zaista nemaš šta pametnije da radiš pa imaš vremena da pišeš forum "from scratch" :)
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dialup.neobee.net.



+35 Profil

icon Re: Pravljenje foruma23.11.2006. u 12:20 - pre 212 meseci
A zavisi i od mogucnosti koje zelis da poseduje forum.
Ako ne zelis neke ultranapredne opcije,ako imas vremena,lepo ti kreni pa odradi to SAM.Jeste da ce tvoje resenje(verovatno) biti daleko ispod kvaliteta gotovih resenja koje mozes naci,ali ces,kada jednom zavrsis,imati SVOJ forum,a to ce sigurno izazvati osebujnu ugodu:-)
I da,meni se cini da je ponekad znatno teze modifikovati postojeci skript nego napraviti novi.
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.smin.my-its.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Pravljenje foruma23.11.2006. u 12:54 - pre 212 meseci
Pored tolikih postojecih (od kojih su mnogi besplatni) ti bi pravio novi? Mora da imas vremena na pretek.

Pogledaj http://www.onecommune.net i linkove na http://www.elitesecurity.org/t159271-0#1049566


 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
*.crnagora.net.

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Pravljenje foruma23.11.2006. u 19:49 - pre 212 meseci
Dajte ljudi...
Ovako, sad posto sam upalio komp, evo da vam objasnim:
Da, to bi trebao da bude super-napredan forum ...
Ali mislim ako imas svoj forum (da si ga ti pravio) makar i modifikovao...
[edit]: Imam vremena da pravim forum samo preko vikenda, tako da... Nemam bas toliko vremena "na pretek"
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.150.eunet.yu.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Pravljenje foruma23.11.2006. u 21:16 - pre 212 meseci
Za tvoju informaciju: postoji MercuryBoard forum koji je imao potencijal ali se sporo razvijao. Zato su oni koji na njemu radili vise ili bar isto kao glavni "developer" napravili svoju verziju - Quicksilverforums. Druga je skripta na kojoj je baziran EliteSecurity (tForum). Mozda bi to mogle da budu neke prihvatljive mogucnosti za tebe. Znaci, odaberes skriptu koja ti se svidi, pa ako imas nesto da mu dodas, prepravis, oduzmes - tako i uradis (vodeci racuna i o licenci, naravno). Mnoog jednostavnije i lakse nego da sednes i sam pises forum od pocetka, osim ako to ne bi donelo nesto novo na tom polju, kao sto je to slucaj sa Vanilla forumom, na primer ili k4bb.


 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Pravljenje foruma23.11.2006. u 21:30 - pre 212 meseci
Ako hoćeš super-napredan forum onda batali sve što imaš i baci se na posao, ako planiraš da ga završiš uskoro :)
Ako ne možeš da batališ svoje obaveze, onda koristi gotov (modifikovan) forum.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
*.opera-mini.net.

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Pravljenje foruma23.11.2006. u 23:45 - pre 212 meseci
Ma batalio bi ja školu na 1. mjestu ali ne može :D
Ne mislite da ja već nisam "pregledao" tForum ali mi je kod malo težak.
Gledao sam i Chimpuk ili neš tako i on mi je za sad najjednostavniji za edita...

“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.smin.my-its.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Pravljenje foruma24.11.2006. u 16:35 - pre 212 meseci
Nisi me razumeo: nisam mislio da i ti modifikujes tForum ili MercuryBoard, nego da odaberes neki koji ti najvise odgovara i da ga modifikujes po svom nahodjenju.


 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
*.crnagora.net.

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Pravljenje foruma24.11.2006. u 18:36 - pre 212 meseci
Aha...
Pa onda to ne bi bio moj forum...
Mada, sa ove strane gledano, ni modifikovan forum nije moj ali ajd' ...
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.vdial.verat.net.



+52 Profil

icon Re: Pravljenje foruma25.11.2006. u 17:51 - pre 212 meseci
Pretpostavljam da su razlozi iz kojih zelis da razvijes bas licno svoj forum: Mogucnost da ga lako odrzavas i da u svakom trenutku znas sta se dogadja u kojem delu koda, da bolje optimizujes brzinu rada i da na kraju krajeva taj tvoj forum mozes lako povezati sa CMS-om koji ti zelis.

Ja sam pre vise meseci iz slicnih razloga dosao na tu ideju, bilo mi je dosadilo da za neke elementarne stvari moram imati i po nekoliko MB nepreglednog (tudjeg) koda. Kao i da stalno razmisljam o tome sta moze krenuti po zlu. Tako da sam krenuo od potpune nule. Prvo sam (sto je i normalno) instalirao nekoliko poznatih foruma i dobar deo vremena potrosio analizirajuci i citajuci njihov source.
Nakon toga izbor je pao na vec dobro ustaljeni phpBB forum, Ono sto je meni odgovaralo je bilo to sto je source bio veoma blizak mom nacinu razmisljanja, a ujedno sam bio siguran da je vise stotina ljudi taj source vec dobro prekontrolisalo i da su osnovni koncepti sigurno dobro postavljeni (bazne klase, rad sa korisnicima, struktura baze, security, itd, itd).

Medjutim, sve to me je odvelo na drugu stranu, ubrzo sam odustao od koncepta koji je imao phpBB i pocele su se pojavljivati druge ideje, na kraju se zavrsilo tako sto sam krenuo da pravim svoj CMS, i dalje ga radim ali neke stvari sada vec dobijaju oblik pa mi je mnogo lakse. A znanje koje sam stekao iz phpBB-a, pomoglo mi je da napravim klasu koja mi omogucava da ga lako povezem sa mojim CMS-om. To jest, da phpBB moze da koristi korisnike registrovane sa CMS-a, kao i da se neka osnovna podesavanja mogu raditi iz CMS-a, a ne iz phpBB-ovog admin panela, itd. itd. Sada, vise nemam nameru da pravim sam svoj forum, delom zbog toga sto zelim da iskoristim potencijal phpBB-a, a delom zbog toga sto sam shvatio koliko je to ogroman poduhvat (ako zelis da uradis dobru stvar). Razviti dobar i napredan forum zahteva da u taj projekat bude ukljuceno vise ljudi. Sto znaci, da ako se bude pokrenuo neki slican domaci Open Source projekat, rado bih ucestvovao u njemu :)

Sto se tice slobodnog vremena, znam da ga nemas za bacanje, ko ga ima? :) Ali ako imas toliko jaku zelju da ta ideja koju si zamislio dobije konkretnu formu, onda su veruj mi, desetine i desetine neprospavanih noci suvise MALA CENA da bi odustao od toga ;) Hocu da kazem, Samo Napred, ko zna gde ce te taj put odvesti! Najgore sto moze da se dogodi je da steknes MNOGO vise znanja o php-u.



 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
*.crnagora.net.

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Pravljenje foruma25.11.2006. u 19:54 - pre 212 meseci
Šmrc, šmrc .. Kako lijep post... (ozbiljno to mislim)
Dobro,
ja to gledam ovako:
Forumi su najsloženije skripte (čak ni CMSovi im nisu ravni) pogotovo ovaj kako ga ja zamišljam.
Došao sam na ideju da pravim forum zbog EliteSecurity foruma i da većinom zbog toga što znam tačno šta se kad događa.
Što se tiče izrade foruma, mislim da si u pravu kad kažeš da tu mora biti uključeno više ljudi. Ali, problem je, gdje naći ljude za koje si siguran da neće da te 'zavrnu' uzmu ti kod ili nešto slično...

Naravno, meni bi svaka pomoć dobro došla.
Znači, ako neko hoće da mi pomogne u realizaciji ove ideje, i sa mnom da napravi forum koji će imati mnogo Ajaxa, JavaScripta i drugih elemenata (eto nisam mogao da nađem neku prikladniju riječ) da apsulutno zadivimo korisnike foruma, kako obične korisnike tako i developere.
Opet, kao primjer za predhodno, navodim ES.

Sto se tiče ne prespavanih noći, bilo bi ih mnooooooooogo da živim sam, da nemam 12 godina i da mi moji roditelji dozvoljavaju da 'visim' svaki dan na računaru.

Ja smatram da znam dovoljno o PHPu, MySQLu, Ajaxu i JavaScriptu da bih mogao o tome da razmišljam (pravljenju foruma).
I moj prvi forum koji sam koristio je bio phpBB i to na jednom free hostu, zaboravio sam mu ime.
Tada nisam znao šta je MySQL host itd. Nisam znao šta je PHP u opšte. Mislim, da mi je neko onda pričao da ću za godinu - godinu i po baviti se php programiranjem u komercialne svrhe... Shvatate ....

Problem kad radiš sa tućim kodom posebno ako ima mnogo klasa, XMLa itd. je što se, praktično, izgubiš. Tako sam se ja 'izgubio' u mnogim forumima (uključujući i tForum koji sam probao da optimizujem za sebe u više navrata).
Trenutno radim na modifikacijama DeluxeBB-a - foruma. Fin forum, lak za editovanje.

Nego da se ja vratim na ovaj forum.
Ja sam prvo mislio da on bude samo za moj sajt.
I tako će i biti ako ga ja budem sam pravio. Ali, problem je, ako ga bude vise ljudi pravilo, kako da se dogovorimo da li će forum biti komercialan ili ne itd. ?

Eto, to bi bila neka moja pitanja ...
Pozdrav i hvala!

“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
*.vdial.verat.net.



+52 Profil

icon Re: Pravljenje foruma25.11.2006. u 22:49 - pre 212 meseci
Pretpostavljao sam da si maloletan, ali da budem iskren, ne toliko :) Za svoje godine si vec poprilicno usao u materiju, ono sto je sada bitno je da nastavis i dalje sa radom, pisi sto vise koda, primenjuj sve sto naucis, probaj i timski rad. Mislim da nije bitno u ovom trenutku da li ce tvoj forum biti komercijalna ili free verzija.
MNOGO BITNIJE JE DA TI STEKNES ZNANJE I ISKUSTVO. A pare... pare ce doci pre ili kasnije same od sebe ;)
Eto i ti ljudi koji su ucestvovali u izradi phpBB-a, sigurno nisu ocekivali da im se to (odmah) isplati, kao i ovi ljudi na ES-u, koji sigurno ulazu dosta truda ne bi li ocuvali ovaj forum da ostane No1.

Nastavi da budes tvrdoglavo uporan u ostvarenju svog cilja i siguran sam da ces uspeti! :)
Good luck!
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.94.eunet.yu.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Pravljenje foruma25.11.2006. u 23:51 - pre 212 meseci
Citat:
forum koji će imati mnogo Ajaxa, JavaScripta i drugih elemenata


Nesto kao http://www.k4bb.org ?

Jesi li razmisljao da se prikljucis nekom od timova kao developer?


 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
*.crnagora.net.

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Pravljenje foruma26.11.2006. u 09:12 - pre 212 meseci
Čini mi se da sam već negdje gore rekao da sam developer DeluxeBB-a.
A što se tiče timskog rada, imao sam jedno vrijeme svoj team ali ....
Taj k4bb, link je mrtav ili ne znam šta, uglavnom me preusmjeri na http://www.flyingwithfire.com/ ???
Tu nigdje nisam naišao ni na jedan BB ...
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.smin.my-its.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Pravljenje foruma26.11.2006. u 19:13 - pre 212 meseci
To je sajt glavnog developer-a. Ako te k4bb interesuje, mozes da ga skines na https://developer.berlios.de/project/showfiles.php?group_id=3454 . Ako ne uspes, poslacu ti mejlom. Ovako je izgledao.

Inace, forum developeri se okupljaju na www.onecommune.net/community


 
Odgovor na temu

TGCVugi

Član broj: 116797
Poruke: 601
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 483365692


Profil

icon Re: Pravljenje foruma26.11.2006. u 20:32 - pre 212 meseci
Samo bih hteo reci, da je najbolje poceti od ciste nule (nije bitno koliko je tvoje znanje,,opcenito se programiranje najprije nauci od ciste nule..), najbolje zbog toga jer najvise naucis na svojim pogreskama...
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
*.opera-mini.net.

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Pravljenje foruma27.11.2006. u 00:20 - pre 212 meseci
Bilo kako bilo,
u ovo ne ulazim sam - mislim, ne mogu sam da razvijam forum po ovoj, mojoj zamisli...
Možda ako još neko htjedne...
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

TGCVugi

Član broj: 116797
Poruke: 601
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 483365692


Profil

icon Re: Pravljenje foruma27.11.2006. u 10:18 - pre 212 meseci
Oprosti, stvarno bi hteo pomoci ali nemam bas puno vremena:: Nadam se da ces nac nekog tko ceti pomoc, stavi post da trazis nekog...
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
*.opera-mini.net.

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Pravljenje foruma27.11.2006. u 10:38 - pre 212 meseci
Pa evo, ko god hoće sa mnom da radi, neka se javi, moj msn ima u profilu a gtalk je [email protected] .
Mada mislim da će se malo njih javiti ali ajd' ...
A recite mi, ako budem radio u grupi, onda to neće biti forum samo za moj/naše sajtove? Mislim, meni zadnje što pada napamet je da širimo kod (a mislim da bi se i ostali dev. složili) koji smo sa mukom uradili, zar ne?
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Pravljenje foruma

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5650 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.