Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ES LETO 03

[es] :: Vesti :: ES leto manifestacija :: ES LETO 03

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 57027 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.252.103.*



Profil

icon Re: ES LETO 0327.05.2003. u 21:15 - pre 254 meseci
E pa gospodo, koliko vidim ovde svako vuče na svoju stranu i na ono za šta je on najviše stručan. Shvatite da je pored velike dobre volje da se svakom udovolji NEMOGUĆE iskombinovati da sve vaše želje (muzičke i ostale) stanu u 3 dana i da pritom sve bude tako iskombinovati da web dizajn i e-commerce ne idu istog dana!

OK, Miloje ti smisli kako bi bilo najbolje, a ovo je sasvim dobro.

Citat:
Na primer, 15-minutno takmic(enje u programiranju robota - znate ono slatko, svako napravi program i onda oni po utvr?enim pravilima ratuju protiv drugih ;)


Objasni mi molim te kako misliš da izvedeš takmičenje u "krljanju" robota. Predlog ti je zaista zanimljiv, ali nisam siguran da li možeš sebi naći konkurenciju. Ako je stvar izvodljiva, izdvojićemo 15-ak minuta i da to odgledamo.

Gorane, predlog za program ti je ok, nemam većih zamerki. Uzećemo ga u obzir pri kreiranju finalnog programa.

Citat:
Ne bi bilo loše da se ubaci i neko predavanje o Jabber-u, u okviru akcije "Svi Srbi na Jabberu do 2004-te"


Random, i pored dobre volje, jednostavno nema mesta i za Jabber. (tako bi mogli još o sto bitnijih stvari da pričamo)

Dan sa pušenjem, alkoholom, drogom i ostalim glupostima izbacujemo u potpunosti.

Citat:
IT je sirok pojam.


Mungos, IT je širok pojam ali ga tokom programa obrađujemo što detaljnije. Ne može ništa preciznije jer se onda automatski odbacuju teme koje izlaze iz tog okvira.

Citat:
Boga mi, ti ga podobro skresa, ja sam jos uvjek za varijantu da se ide 4 dana.


Četvrti dan zaboravite. On će biti iskorišten za dodelu nagrada.

Citat:
Pažljivo sam proc(itao sve postove, kao i programske predloge...
Kao prvo mora se odrediti lokacija dešavanja... Ukoliko bi se ES odigrao na
otvorenom prostoru bilo bi najbolje kontaktirati gradsku vladu i zatražiti neku
aveniju ili malo vec'i prostor, naravno i njihov blagoslov...
Zatim predavanja i sam program ne smeju da zalaze duboko u noc'...
Moj predlog je da se sa pric(om poc(inje oko 19h... Zbog projektora nije moguc'e pre,
a posle zaista nema smisla ni prema ljudima koji bi trebali da izlažu, ni prema
posetiocima koji žive u udaljenim delovima grada-zemlje... NE SME DA SE KASNI -
NIKAKO - NIPOŠTO - !!!! -


Shojke, ne bih rekao da si detaljno čitao. Prostor je već određen a nigde nije ni spominjano da će početi ranije od 19h, čak što više planirano je za 20h.

Citat:
Razmišljao sam o tome da bi možda bilo najbolje napraviti multimedijalno izdanje
ES-a na CD-u... Delio bi se besplatno, a sponzorisao sa strane ljudi koji žele da
putem njega budu promovisani... Mislim da za takav projekat ima veliki broj ljudi
koji su sposobni, a nadam se i voljni da ga izvedu...


Multimedijalni CD ne pije vodu. Mnogo više košta od npr. brošure sa nekoliko stranica a efekat je "skoro" isti.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: ES LETO 0327.05.2003. u 22:39 - pre 254 meseci
Evo ovako cisto da kazem i ja par svojih zapazanja i stavova. Pre svega mislim da bi to trebalo da bude na neki nacin geek okupljanje/party. Meni se iskreno jako malo dopalo ono sto je bilo na proslom ES letu, ono mi je nekako bilo bledunjavo, jedino sto mi se onda bilo dopalo jeste bio 2. dan(utorak) sve ostalo mi je nekako bilo totalno nezanimljivo mislim ljudi sta me bre zanima kako nekom ide prodaja kajmaka mleka ko sto je je to bio slucaj prosle godine. Ili ove godine da mi pricaju ljudi sa svojim e-Robnim kucama prodaju naocare, igle lokomotive itd.

Takodje ono sto mi je bilo ultra dosadno je ona ona otvorena rasprava o zakonu o telekomunikacijama. Pre verujem da ce posetioce ES-leta zanimati programerske teme, security fazoni, reverzni inzenjering itd.... nego neke komercijalne stvari elektronski biznis, jer pogledajte strukturu ljudi koja dolazi na forum pa shodno tome formirajte program......
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
194.247.209.*

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: ES LETO 0327.05.2003. u 22:49 - pre 254 meseci
.... umm, a jel' neko pomenuo kvejk ?

btw, svidja mi se ovo za „jabberizaciju“ Srbije l;)

i'm in ....anyone for fraggin' ?

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: ES LETO 0328.05.2003. u 00:50 - pre 254 meseci
Citat:
Igor Salindrija:
3. DAN - ništa mi ne pada na pamet za naziv ovog dana. Ovde se ne bih složio sa tobom u jednoj stvari. Cinjenica je da 98% ljudi sa ES-a koristi piratski sofrver, ali je baš zbog te velike vecine ova kampanja i pokrenuta pod tim nazivom kao i onaj još gori "PIRATERIJA JE KRIMINAL!"


Hm, i parkiranje automobila odmah iza onog plavog okruglog znaka oivičenog crvenom bojom i sa nekim crvenim X je „kriminal“! Pa šta, da nećeš reći da je to uvek nemoralno, nepravedno ili nešto slično?

Usput, „piraterija“ nije kriminal pošto taj pojam ne postoji u zakonu, dok „nepropisno parkiranje“ jeste. Zato ovako loše formulisane, od ko zna koga propagirane teme, preporučujem da izbegnete, a naslove još više.


Na žalost, kako napreduje rasprava, postaje jasno da nema ništa od „geek“ okupljanja, osim ako odlučimo da organizujemo „ES Zima 03“ ;-)

I da: i ja sam za Jabber i Quake fazon!
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Lunatic
Dusan Filipovic
nis

Član broj: 6584
Poruke: 259
212.124.182.*

ICQ: 283010555


Profil

icon Re: ES LETO 0328.05.2003. u 01:12 - pre 254 meseci
smatram da je ovo dobra tema ali takodje smatram da ovde mnogi ovu temu zloupotrebljavaju... dajte ljudi neki konkretan predlog a ne samo da skupljate postove!
www.dnbcentrala.com
serbian dnb community
 
Odgovor na temu

L I L I T
nadmin

Član broj: 2437
Poruke: 868
*.yubc.net

Jabber: lilit@elitesecurity.org
Sajt: www.geekchix.org


Profil

icon Re: ES LETO 0328.05.2003. u 01:34 - pre 254 meseci
ma tOwk bolje i ES zima nego leto na brzaka pa da ispadne bezvz
a kako je krenulo oko programa... ma ... ne bi me čudilo da se na kraju potuku :(
/*zombijevo prorčanstvo*/
a pošto je skraćen program na 3 dana,
bolje tako nego ko prošle godine da se popunjavaju prazni termini - praznim pričama

bolje napravite anketu tipa "šta bi vleli da čujete na ES letu i sl"
pa na osnovu toga pravite program ....
i potpuno se slažem s Lož-om ;)

a kvejkić meni sinoć pade na pamet ...
verujem da će za to više biti zainteresovanih nego za neki pikado i sl
a igraonica tu iza ćoška ... :p
ja sam za .... i ako već možda potsvesno znam da bi me odrali ;) ehhh

 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: ES LETO 0328.05.2003. u 01:45 - pre 254 meseci
Citat:
bolje napravite anketu tipa "šta bi vleli da čujete na ES letu i sl"
pa na osnovu toga pravite program ....


Probao ja, ali niko ne iznosi predloge, samo kritike!
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: ES LETO 0328.05.2003. u 01:56 - pre 254 meseci
Igore, možda se samo meni učinilo, ali ja sam video nekoliko različitih predloga. Od toga je lako napraviti anketu i poslati kao novu temu.

Kako ne planiram da se aktivnije uključim u organizaciju, to ne bih da namećem program (svakako onaj koji se potrudi oko organizacije zaslužuje da odlučuje o programu), pa sam samo i dao predlog.

Znači, imamo dve osnovna pravca: „ES Leto Komercijala“, i „ES Leto Geek“. Prvo treba izabrati jedan od ovih dva, a onda na osnovu toga postaviti prioritete (npr. ako nas više interesuje široka populacija, pa ćemo porediti Windows i GNU/Linux, umesto NetBSD i GNU), a zatim i birati od gomile poslatih predloga.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.medianis.net

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: ES LETO 0328.05.2003. u 02:06 - pre 254 meseci
Ja mislim da bi trebalo da se to odradi kao jedna zdrava mesavina oba , znaci nije poenta
da se samo skupe geekovi sa Es -a i sire ,nego da se i sirokoj masi prezentuje ideja Es zajednice , kao i za njih nove stvari tipa Linux, itc .

Nije u pitanju da li cemo mi ( ljudi koji su stalno na es-u ) da se druzimo , razmenjujemo iskustva i slicno ( to radimo svaki dan virtualno , cak i svadjamo ) , vec da se predstve nove stvari i ostale teme koje cine jedno es leto !

Znaci biramo i glasamo za mesavinu koja ce zadovoljiti obe strane ,a ne samo komercijalnu ( nije nam cilj da se pojavimo u City ) ili da bude obracun geekova i ostalih zaludjenika , vec da budu svi zadovoljni !
ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: ES LETO 0328.05.2003. u 02:26 - pre 254 meseci
Citat:
mungos:

Takodje, i s ovim se slazem. Pored dzabera obavezno bi trebalo ubaciti i Blogove (vec predlozene od strane Zombija).


izgleda nema interesenata za ovo kod organizatora... šteta..


btw, na towkovo pitanje ja glasam za geek, sa samo malo komercijale (kolko da se nabaci po neki sponzor..)

znači, o m$ neću da raspravljam (niti bilo kojem njegovom proizvodu, ili prevođenju Vindouza na srpski ili bilo čemu), ako ne pljunu kintu.. mobtel isto.. torbica isto.. isp (verat?) isto.. ogledalo isto... ubaci-svoju-komercijalu isto..

ako niko ne plati, onda ću da dođem da se ispričam sa geekovima geek ratne priče, i tolko...
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.medianis.net

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: ES LETO 0328.05.2003. u 02:30 - pre 254 meseci
Citat:
-zombie-:ako niko ne plati, onda ću da dođem da se ispričam sa geekovima geek ratne priče, i tolko...


Tacno je to , but moramo ipak da nabavimo sponzore , a m$ bi mogao da lupi lepu kintu za sponzorstvo , i mogli bi da im onda damo par min naseg vremena , da ih cujemo i da si odu .. ...
ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

cbbj
Aleksandar Veljic

Član broj: 3230
Poruke: 151
*.ppp-bg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: ES LETO 0328.05.2003. u 15:43 - pre 254 meseci
Ja sam, naravno, za, kao i uvek - a kada sam ja protiv kada je nesto konstruktivno u pitanju? :)))

Dakle, tu sam, na raspolaganju stojim. Zar da ES leto prodje bez vaseg vernog lektora? :)
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: ES LETO 0328.05.2003. u 17:40 - pre 254 meseci
Sta da kazem, ima dosta interesantnih tema ali i nekih kojima ja ne vidim mesto na ES letu, ali ima ko ce o tome da misli :)

Skrenuo bih paznju da Wireless teba da ima znacajno mesto i to pre svega u nekoj vrsti predavanja na kome bi se ljudi mogli uputiti u projektovanje takvih mreza, potrebnu opremu, realne mogucnosti (tu pre svega mislim na konkretna iskustva onih koji su takve mreze vec realizovati) i to sve sa poentom kucne radinosti, tj. organizovanja takvih mreza uz sto manaj ulaganja, njihovo medjusobno povezivanje i stvaranje onoga to je SWCN trebao da bude ali je ocito ta stvar propala. Posebno se treba osvrnuti na mogucnosti nabavke operem ukljucujuci i organizovanu nabavku kojom bi se postigli veci popusti.

Tema SPAM-a je izgleda potpuno zaboravljena.

E da, gledjte da dogadjaj uhvati ceo vikend kako bi ljudi koji rade i jos su sa strane uz sto manje odsustvovanja od obaveza mogli da ucestvuju.

Moja svesrdna podrska, ako kako mogu konkretnije da pomognem, na raspolaganju sam.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: ES LETO 0328.05.2003. u 18:41 - pre 254 meseci
Pa broker, ako nema SPAM-a trenutno u programu, pripremi ti svojih 15 minuta priče na primer i uključi se u akciju. Ovo je zajednički projekat svih članova es-a i neka oni odluče šta će uvrstiti u program i šta može biti interesantno većini za slušanje.

Još jedna sugestija.. treba paziti da se ne ponove rupe u programu od prošle godine kada su "predavači" izlazili nespremni za govornicu i bivali prilično dosadni. Ako neko želi da priča, mora da pripremi dobro kako će popuniti vreme i zaintrigirati posetioce. Tema sama po sebi može biti interesantna ali bez par anegdota i zanimljivog izlaganja, može vrlo lako postati i potpuni promašaj.

Što se komercijalizacije tiče, ok je ona do nekog nivoa. Lepo je zombi rekao - izaći sa ponudom firmama, da potpomognu manifestaciju a za uzvrat dobiju pola sata ili koliko već mislite da je potrebno za svoju prezentaciju. Mobtel je fino iskoristio to vreme prošle godine mada nisu baš smeli da odgovaraju na sva pitanja, mogli bi ovaj put da pošalju i nekoga ko nije u IT sektoru i ko nije čista "radna snaga". :)
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: ES LETO 0328.05.2003. u 19:00 - pre 254 meseci
Najbolja reklama za „predavanje o spamu“ je da se pošalje jedan e-mail svim korisnicima ES-a da dođu da ga vide.

Ako ih se pojavi mnogo (više nego na drugim stvarima), onda možemo zaključiti da je spam zaista koristan i produktivan, i time nećemo nikada moći da ga iskorenimo. Znači, to vam je vrsta „aktivnog“ predavanja koje će zavisiti od samog ishoda spam poruke.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: ES LETO 0328.05.2003. u 19:39 - pre 254 meseci
Broker, ako si u mogućnosti pripremi svojih 15 min. pa ćemo već nekako naći načina da te uvrstimo u program.

Citat:
Što se komercijalizacije tice, ok je ona do nekog nivoa. Lepo je zombi rekao - izac'i sa ponudom firmama, da potpomognu manifestaciju a za uzvrat dobiju pola sata ili koliko vec' mislite da je potrebno za svoju prezentaciju.


Bravo! Pa o čemu ja pričam svo vreme!? Ne bih sigurno pravio reklamu Mobtelu, Telekomu, Delti ili nekom sličnom a da za uzvrat imam "Hvala lepo!" Određena doza komercijale je samo iz ovih razloga + zbog ljudi koje to zanima. Od pure geek varijante nema koristi. Ima samo puna livada geekova koji sede na travi i u tišini slušaju svig ortaka sa ES-a. Zar nije malo sick!?
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: ES LETO 0328.05.2003. u 20:35 - pre 254 meseci
bolje čisto geek (po tvojoj definicij sick) nego čista komercijala (po mojoj definicij PINK ;)..


a što se brokera i 15 minuta tiče... kakvo je to predavanje od 15 minuta..

zašto sputavati ljude koji imaju šta da kažu, a praviti veštački program sa temama na koje niko neće imati ništa pametno da kaže..


mislim da je propisivanje programa mnogo glupo.. neka se jave ljudi koji imaju šta (pametno) da kažu, i neka predlože šta bi želeli da pričaju.. po otprilike pola sata svako.. najmanje 20 termina imamo.. (3 dana puta 3.5 sata.. a ovo može samo da bude više, a ne manje).

tek ako ima više govornika nego termina, da se lepo glasa ovde šta bi ljudi više želeli da čuju, i to je..


da li može jednostavnije od ovoga da se napravi program?!?

(inače, tako se prave programi za sve IT konferencije.. zada se opširna tema, i ljudi predlažu predavanja.. ona se prihvataju ili odbijaju.. ništa lakše...)
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: ES LETO 0328.05.2003. u 21:04 - pre 254 meseci
Niko nije pominjao čistu komercijalu!
Skoro (manje-više) sva predavanja će biti brza i efektna (znači 15-30 min). Nemamo vremena, samo 3 dana a tako mnogo toga da kažemo. Za 15 minuta može zaista dosta toga da se kaže, ako se izdvoji suština.
 
Odgovor na temu

Eat at JOEs

Član broj: 10802
Poruke: 9
*.datanet.yu



Profil

icon Re: ES LETO 0328.05.2003. u 22:16 - pre 254 meseci
Citat:
Goran Rakić:
20:45 - 21:00 Mobilne komunikacije, 063 MOBTEL Srbija - Samo ako imate sponzorstvo



Ako već PRODAJETE dušu (kvarite zdrav duh manifestacije), bolje se obratite SOROŠU.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: ES LETO 0329.05.2003. u 00:03 - pre 254 meseci
podržavam predlog da svako prijavi temu i da se onda to organizuje u oblasti.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: Vesti :: ES leto manifestacija :: ES LETO 03

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 57027 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.