Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kubuntu: Swap jednak nuli i pogresno montiranje

[es] :: Linux :: Kubuntu: Swap jednak nuli i pogresno montiranje

[ Pregleda: 2245 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
89.216.227.*

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Kubuntu: Swap jednak nuli i pogresno montiranje15.11.2006. u 22:14 - pre 212 meseci
Imam dva problema (proistekla ocito iz jednog):

1. Prilikom podizanja sistema (GRUB) javlja se informacija:
Unable to find swap spice signature
swapon:/dev/hd10:L invalid argument

2. Pogresno montiranje tako da je Kubuntu zauzeo umesto predvidjenih 4Gb koje sam odvojio od 4. particije (F)diska od 40Gb zauzeo deo od 1. particije (C).

Dakle trebalo bi da stoji Windows C, D, E, F i Linux Swap i EX3,a ja imam sledece:

HD1 NFTS (C disk)
HD3 EXT3
HD2 extende
HD5 Linux Swap
HD6 NFTS (D disk)
HD7 NFTS (E disk)
HD8 NFTS (F disk)
HD9 Linux Seap
HD10 EX3

HD3 EXT3 (pokazuje da ima 3.07 GB a da je zauzeto 2.03)

PMagic 8 iz windowsa nece da se startuje izbacuje gresku da ne moze da procita oznake diska.

Kako ukloniti Linux sa C particije i "smestiti ga gde mu je i mesto" posle F particije



 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Kubuntu: Swap jednak nuli i pogresno montiranje15.11.2006. u 23:44 - pre 212 meseci
Da sam na tvom mestu ja bih sve to lepo ponovo formatirao, ali ovog puta kako treba.Kada budes postavljao particije (za dual boot) trebalo bi da idu sledecim redom:

1. C:/ (primary Win)
2. D:/ (extended Win)
3. /linuxswap (kao sto mu ime kaze, ne mora da je veci od 1GB)
4. / (Linux root)
5. /xxx (extended Linux particija,nazovi je kako ti hoces.)


Moja preporuka ti je da ides sledecim redom:

Prvo lepo izbrisi sve particije i formatiraj HDD.Onda podigni Win sa instalacionog diska i lepo kreiraj windows particije.Ostatak prostora na disku ne diraj za sada, to ce da se sredi iz Linuxa.
Sad lepo bootuj Ubuntu/Kubuntu sa Live DVD-a/CD-a.Pokreni instalacioni program.Kada ti ponudi da automatski kreira particije, ako neces da imas extended particiju za svoje fajlove onda samo izaberi da to odradi sam installer.U suprotnom odaberi manual partitioning i podeli particije kao sto sam ti napisao.Odradi instalaciju i to bi bilo to.Na koncu ces imati dual boot sistem

p.s. Root linux particija bi trebalo da ti je bar 10GB, jer KDE u minimalnoj instalaciji azme bar 2.5GB, a u maksimalnoj 5-7....
I da naravno, swap i root particije su PRIMARY, a extended particija kaze sama za sebe....
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
89.216.227.*

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Kubuntu: Swap jednak nuli i pogresno montiranje16.11.2006. u 03:22 - pre 212 meseci
To je OK ali sam protivnik resenja imas problem formatiraj disk. Jer sama instalacija je tako i bila zamisljena dakle pomocu PM8 ostavljen prazan prostor tj.neparticionisan, pokrenut Live Kubuntu prilikom instalacije odabrano manuelno kreiranje particija potom sledi pitanje o montiranju swap particije za koju pretpostavljam da se montira na / (root) i montiranju home na home i potom sledi zastoj zatim sam se vratio korak unazad i podesio na automatski odabir montiranja na prvi slobodan prostor sto je pretpostavljam i dovelo do navedenog problema.

Pitanje je dakle da li je moguce POPRAVITI datu situaciju BEZ FORMATIRANJA DISKA (a samim tim u Windowsu instaliranja silnih drajveraza pojedine uredjaje kao i gomile programa a u Linuxu pomovnog automatskog azuriranja pojedinih programa npr firefoxa i sl)
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
212.200.220.*

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Kubuntu: Swap jednak nuli i pogresno montiranje16.11.2006. u 08:15 - pre 212 meseci
Citat:
potom sledi pitanje o montiranju swap particije za koju pretpostavljam da se montira na / (root)
A odakle ti to da se swap particija montira na root? Koliko vidim tebi je swap particija hda5 i probaj onda nju da aktiviraš sa swapon!
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-88.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Kubuntu: Swap jednak nuli i pogresno montiranje16.11.2006. u 10:31 - pre 212 meseci
Koristi pretragu foruma i pogledaj http://www.elitesecurity.org/t174094
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.otenet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Kubuntu: Swap jednak nuli i pogresno montiranje16.11.2006. u 14:56 - pre 212 meseci
Naravno da mozes da popravis sve i bez formatiranja celog diska.Ako ti Win particija radi kako treba, reinstaliraj Kubuntu i kad ti ponudi da uradi partitioning, ti izaberi manual, pa lepo izbrisi citav taj nered i lepo instaliraj Kubuntu ispocetka.Sve ce da dodje na svoje mesto.
Swap particija se ne smesta NA root, nego dolazi ISPRED roota.Znaci, po redosledu, prvo swap, onda root (/) pa onda extended.To sam ti rekao da se ne bi zeznuo pa namontirao swap particiju kao extended, jer ti nece raditi....
I kad radis rucno particije proveri sve dva puta da li je installer podelio pravilno particije, u smislu da ti nije recimo swap particiju nazvao / , a ona je samo 1GB, a main particiju odredio za swap, a ona je npr 100GB.To mozes da korigujes rucno, pre formatizovanja.
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
89.216.227.*

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Kubuntu: Swap jednak nuli i pogresno montiranje16.11.2006. u 19:26 - pre 212 meseci
@zoran_dojkic
zamolio bih te za malo ozbiljnosti da to tako nazovem jer trebam pomoc kako resiti problem koji sam prouzrokovao a ne kako se instalira mandriva koja inace ima laksu instalaciju nego windows i sl. Pitanje kako dakle popraviti problem jer ja trenutno imam dva swapa i kubuntu zauzima mnogo vise prostora nego sto sam predvideo i na mestu gde nije predvidjeno tako da fakticki nemam prostora na C sistemskoj particiji pod windowsom za bilo kojiu zahtevniju instalaciju. I ovakav problem, konkretan problem, bar skorije nije bio na forumu. Zato jos jednom molim bez toga koristi pretragu

@mare_bj
on pokazuje pored HD5i HD9 (sto bi zapravo trebalo da bude), kako da montiram swap konretno da on nebi bio jednak nuli i od dakle, neka uputa swapon kako?

@PPZ
da li je moguce sacuvati update na Kubuntu kao nebi ponovo instalirao kada pregazim linux 9napasce me ljudi zbog ovog:)

[Ovu poruku je menjao BBS dana 16.11.2006. u 20:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.otenet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: Kubuntu: Swap jednak nuli i pogresno montiranje17.11.2006. u 16:56 - pre 212 meseci
E do te lekcije nisam stigao obicno kad mi nesto zapne na linuxu to je tako ozbiljno da nemam mogucnosti nikakav backup da napravim.Mislim da mozes da uradis backup sistema iz KDE-a, sa backup programom....
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Kubuntu: Swap jednak nuli i pogresno montiranje

[ Pregleda: 2245 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.