OK, ovo za raspored po fazama je dobro rezonovanje i to se tako radi. Nemoj stavlja ti sve svetlosne krugove na jednu fazu, napravi bar 2 ili 3 svetlosna kruga i rasporedi po fazama. Ukoliko rikne jedna dovodna faza usled npr. kvara u TS da ne ostaje cela kuca u mraku. Za svetla su ti sasvim dosta i 10A osiguraci.
Ne znam da li si planirao da stavis fi-sklopku (fidolku) ali ti i to toplo preporucujem. Ako je stavljas, obavezno svetlosne krugove vodi nezavisno od fi-sklopke (tvoj prijatelj elektricar ce sigurno razumeti o cemu pricam). Sklopka je vrlo korisna stvar koja stiti od dolaska faze na oklope uredjaja i masina (npr. ves masina), pri takvom dogadjaju ona ce da izbaci i ostavi bez napajanja krugove koji se stite njome. Zato ti govorim da svetlosne krugove ne stitis sa fi-sklopkom jer za to nema potrebe a svetlo ce ti dobro doci pri ovakvom dogadjaju (naravno, ovako nesto se uvek dogadja po noci ;).
Za glavne osigurace: Osigurace pre brojila propisuje el. distribucija tj. koliku si snagu trazio kada si podnosio zahtev za dobijanje energetske saglasnosti, tipicno je to 16.5 KW i prema tome idu osiguraci od 25A. Oni idu u onaj tzv "treci deo" ormara i treba da je pristup njima onemogucen plombiranjem i posebnom bravom.
NAPOMENA: Ukoliko si dobio 16.5 KW saglasnost a stavis vece osigurace (npr. 32A) i to ti distribucija pronadje tretirace ti kao kradju el.energije. Iz mreze mozes da povuces max. onu snagu na koju si platio saglasnost.
Posle brojila mozes da stitis faze sa 20A osiguracima.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.
Monty Python's The Meaning of Life