Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Džinovski izbor

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Džinovski izbor

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63735 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djorvoz
Djordje Vozarevic
Beograd

Član broj: 40077
Poruke: 49
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 20:02 - pre 212 meseci
Ja moj mobilni mnogo koristim i mnogo ga placam (podstanar sam i nemam fixni). Meni pro 400 odgovara i koristim ga vec godinu dana. Da nije najave za treceg operatera potpisao bih sutra ugovor na tri godine ako treba. Ljudi shvatite da oba operatera strahuju od gubljenja pretplatnika i da ce treci morati nekako da se izbori za svoj deo kolaca. Puske su prevazidjene sada je aktuelno namamljivanje.
Ja cekam bolji mamac.
Za one koji manje koriste mobilni nema dobrog mamca. Onaj ko je do sada imao junior i placao 400 dinara racun gadno je nagrebao ako potpise ugovor na dve godine za pro 200 ili 400. Kupice nesto sto mu ne treba. Ali bilo da vam treba ili ne treba pro 400 savetujem malo strpljenja i uzdrzavanje od trcanja pred rudu. Bice uskoro borbe i mi cemo, najverovatnije, malo da se omastiomo od toga.
Drzim staru reklamu telenora ispred sebe:
nokia 6020 uz PRO90 2000
a sada
SE k510i uz PRO90 2500
Znam da je odgovor na ovu filozofiju tako nikad neces kupiti telefon. Ali ja imam razloga da mislim da ce uskoro stvari da se menjaju.

[Ovu poruku je menjao djorvoz dana 11.11.2006. u 21:12 GMT+1]
Also sprach Zarathustra und verliess seine Hölhe. glühend und stark, wie eine Morgensonne, die aus dunklen Bergen kommt.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 21:26 - pre 212 meseci
Ne moraš da budeš nešto izričito pametan da provališ da će kasnije da budu sve jeftiniji i jeftiniji telefoni, sa nižim tarifnim paketima.
Mislim to kada uzmeš taj paket, je kao da si nekom rob, mislim nebi imao nekog mira, znam da zvuči bzv. ali meni je tako.

Više bih voleo da sam ograničen kreditom na 200 dinara mesečno nego da sam ograničen na 2 godine od po 1400-500-600 nebitno. Ja imam da platim i račun od 3-4.000 nije problem, ne radi se o visini paketa, nego o tom ustručavanju i "moranju" plaćanja tarifnog paketa 2 godine.
Ja isto tako znam da ne postoji ili možda mi još nismo čuli za tu zemlju, u kojoj nude tarifni paket na godinu dana, ali mislim da bi ta opcija bila daeko pristupačna svima...svima, mislim na nas korisnike, ali naravno da telenoru, MTS-u...peri ili marku nebi bilo pristupačno jer nebi mogli da vrate uložen novac, i onda su na gubitku (logično a?). Ali opet postoji neka nada da se to uvede.

Citat:
crews_adder: Takodje, i mobilni telefoni u inostranstvu koji se kupuju na ugovor za 0 ili 1 EUR su iz ko zna kojeg rinfuza (da ne kazem djubre koje se uz to kupuje na VEEEELIKO), tako da ne treba da cudi sto se "svako malo" (mrzim taj izraz!!) korisnici obracaju svom korisnickom servisu, koji sve cini samo da ne zameni telefon koji "blokira", "poludi" ili se gasi (pa kao "resenje" "vide" SW-update i slicne izgovore).


Jel to hoćeš da kažeš da su ovo sve škartovi koje je Švedska (nokia) kompanija prodavala na "kilo"? Da svi ovi telefoni imaju neku manu?
U Kini imaš Bosova odela od kojih će ti pamet stati, za menja od 50€ koja su 8x kvalitetnija od onog D&G direktno iz Italije koje košta 1000€ i nije ni za ku***c. Tako da ne treba sud davati po ceni nego po kvalitetu!

Ne mora da znači da sve ono što je jeftino ne valja!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 21:38 - pre 212 meseci
Jedino što zameram ovim akcijama (osim naravno da je malo skuplje no sam se nadao) je to što paketi uslovljavaju da možeš da imaš samo jedan. Šta njih briga ako ja recimo sada uzmem neki paket a kroz tri meseca bude neka druga ponuda pa hoću i to da uzmem, podrazumeva se da stari paket ostaje a da ja uzmem još jedan ili još 5 brojeva. Ovako bih recimo morao da kupujem na nečije ime što mi je bez veze pa zato i ne uzmu još više para od mene.
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Džinovski izbor12.11.2006. u 20:57 - pre 212 meseci
da, ali ovako mozes da u bilo kom trenutku raskines ugovor ili se prebacis
na drugi paket.
Drugo zasto bih za taj telefon dao 570 eura kad mogu da ga uzmem za 400 ako
mi je vec zapelo za taj telefon i da se ne vezujem nikakvim ugovorom na 24
meseca i da me pritom odvale od zivota racunima za te 2 godine.
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Džinovski izbor12.11.2006. u 21:02 - pre 212 meseci
morao bi da platis razliku do 2 godine od momenta raskidanja ugovora po
vazecem cenovniku za pro 400
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.smin.my-its.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Džinovski izbor13.11.2006. u 11:00 - pre 212 meseci
Citat:
Iksi: Drugo zasto bih za taj telefon dao 570 eura kad mogu da ga uzmem za 400 ako
mi je vec zapelo za taj telefon i da se ne vezujem nikakvim ugovorom na 24
meseca i da me pritom odvale od zivota racunima za te 2 godine.


Izgleda da ne shvatas: ni taj telefon ni ta ponuda i nisu namenjeni tebi i tebi slicnim, vec onim korisnicima koji mesecno mnogo vise trose.

Znam da bi bilo lepo uzeti dobar telefon po ceni 40% nizoj od trzisne (mislim na ovo divlje trziste), pa jos telefonirati po extra cenama (jer ti paketi stvarno omogucavaju dosta nize cene minuta i poruka) a pri tom ne placati nikakvu pretplatu, ili je placati samo prvi mesec i onda raskinuti ugovor, a uz to, po mogucstvu i zadrzati telefon. Taj operater (Utopia 06x) ne postoji, niti ce.

Dakle, stvar je krajnje jednostavna: ako ti se ne svidja, produzi dalje.

Telenor je privatna kompanija i samostalno donosi odluke.

S druge strane, zasto vam/nam Telekom Srbija ne ispunjava te zelje? Koliko znam, ona je jos uvek u vecinskom drzavnom vlasnistvu. :P



 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Džinovski izbor13.11.2006. u 11:48 - pre 212 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Mislim to kada uzmeš taj paket, je kao da si nekom rob, mislim nebi imao nekog mira, znam da zvuči bzv. ali meni je tako.


Pa tebi ce i da bude tako sve dok ne ukapiras da ne treba da predjes na veci tarifni paket samo zbog telefona. Sto pre ukapiras da se ti telefoni ne kupuju na rate lake ces prihvatiti tu ugovornu obavezu.

Ja sam na primer koristio Pro 400 i nameravam i dalje da ga koristim tako da mi ugovorna obaveza od 24 meseca ni malo nece smetati niti cu onih 1400 dinara pretplate racunati kao nekakvu ratu za telefon kao sto svi vi racunate jer ja tu pretplatu trosim i sa i bez kupljenog telefona.

Citat:
Jel to hoćeš da kažeš da su ovo sve škartovi koje je Švedska (nokia) kompanija prodavala na "kilo"? Da svi ovi telefoni imaju neku manu?


Nokia se nalazi u Finskoj.
 
Odgovor na temu

renne
Đekić Renato
Novi Beograd

Član broj: 9675
Poruke: 1187
80.93.254.*



+3 Profil

icon Re: Džinovski izbor13.11.2006. u 15:30 - pre 212 meseci
Upravo to pricam celo vreme, ako nesto koristim (a ja koristim) pa ne mogu onda to gledati kao neki namet ili ratu, kada po potrosim sa ili bez kupljenog telefona

A i ne pada mi na pamet da menjam broj iz bilo kog razloga
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Džinovski izbor14.11.2006. u 08:50 - pre 212 meseci
Citat:
Dejan Krstic: Nokia se nalazi u Finskoj.


Ozbiljno??

Pročitaj opet šta sam napisao! U Švedskoj i Rumuniji su ti dve najveće kompanije koje izvoze šakrtove od telefona, pogledaj na malo starijim nokijama i sagem svaki drugi model piše da je pravljen u Rumuniji!
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Džinovski izbor14.11.2006. u 11:05 - pre 212 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Ozbiljno??

Pročitaj opet šta sam napisao! U Švedskoj i Rumuniji su ti dve najveće kompanije koje izvoze šakrtove od telefona, pogledaj na malo starijim nokijama i sagem svaki drugi model piše da je pravljen u Rumuniji!


Sta izvoze???
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.pharmacy.bg.ac.yu.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Džinovski izbor14.11.2006. u 11:29 - pre 212 meseci
Kao sto sam mislio-mobtel=telenor. al bar su cene sa uracunatim pdvom
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Džinovski izbor14.11.2006. u 11:36 - pre 212 meseci
Hm... ne bih da izigravam drvenog advokata, ali nek' neko da link do neke baš dobre ponude u inostranstvu - neki najnoviji/najskuplji uređaj za 50$ i bez puno obaveza, kad je ovo ovde tako nepovoljno.
 
Odgovor na temu

Janmix

Član broj: 44328
Poruke: 633
*.adsl.beocity.net.

Sajt: carbenchmark.blogspot.com


+3 Profil

icon Re: Džinovski izbor14.11.2006. u 12:17 - pre 212 meseci
Burazerova tetka iz Svajcarske je nam je donela nekih 20-ak telefona u proslih 5-6 godina... sve vrh telefoni ( tada ) recimo :

Ericsson T10s

Nokia 8210
Nokia 8310

Sony Ericsson t310 ( tad je bio jedan od prvih sa kamerom )
-II- -II- V600i

I jos dosta telefona, ne mogu sad da se setim tacnih modela... Uglavnom je cena bila 0 - 9.99 CHF + neki paket, vrlo jeftin... dakle ove nase ponude su krsh, strane su extra...

Mogla je da raskine ugovor posle 6 meseci...

I da, telefoni su bili novi, originalni, sa svim dzidzabidzama i kablovima koje uz njih dolaze, garancijom, brdom knjizica itd. Dakle full telefoni, nikakva rumunjesku varijanta, vec su uglavnom bili Made in Japan ili Finland... I koliko ja znam svaki od njih i sada radi... Osim 8310 koje je 60% serije bilo falicno...

Ovi sto pricaju po 400 minuta/month mogu laganica da uzmu telefone, ali ostatak od ~70% korisnika jednostavno nece da bude obavezan da placa 2 god. za nesto sto im realno ne treba...
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.205.eunet.yu.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Džinovski izbor14.11.2006. u 13:47 - pre 212 meseci
Citat:
Janmix:

Ovi sto pricaju po 400 minuta/month mogu laganica da uzmu telefone, ali ostatak od ~70% korisnika jednostavno nece da bude obavezan da placa 2 god. za nesto sto im realno ne treba...


Slazem se sa tobom. Ali isto tako, tom ostatku od ~70% korisnika realno ne treba ni npr. K600i ili K800i.

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Džinovski izbor14.11.2006. u 14:11 - pre 212 meseci
Pa i ne treba im. Ima dosta ljudi koji telefon iz srednje ili više-srednje klase koriste isključivo za razgovor i sms, što je bacanje para na neki način.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Džinovski izbor16.11.2006. u 20:05 - pre 212 meseci
Citat:
Dejan Krstic: Sta izvoze???


Kupus Dejane, kupus... ajde ne flame-uj bzv, kao što si se popljuvao sa pola Telenor foruma!
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Džinovski izbor16.11.2006. u 20:47 - pre 212 meseci
Citat:
crews_adder: Slazem se sa tobom. Ali isto tako, tom ostatku od ~70% korisnika realno ne treba ni npr. K600i ili K800i. ;)


Apsolutno!

Mada ovo je i dalje zemlja seljaka na brdovitom Balkanu gde gomila ljudi ima telefone od po 400-500e a na saobracaj trosi 100 dinara mesecno. Vazno im je da telefon lepo izgleda i da ima ugradjen "foto aparat" i da moze da im svira omiljenu melodiju kada ih neko cima (posto retko kad telefoniraju).

Citat:
Deda_Mraz: Kupus Dejane, kupus... ajde ne flame-uj bzv, kao što si se popljuvao sa pola Telenor foruma!


Sorry, ali kada sto puta procitam da se telefoni prodaju "na rate" odnosno da se mesecna pretplata racuna kao "rata" jednostavno ne mogu drugacije da reagujem.

Ljudi kao da ne kapiraju da ce tu pretplatu placati i ovako i onako. Negde gore sam napisao da koristim Pro 400. Ja tu pretplatu placam pa placam. I sa telefonom i bez. Tako da, sto se mene tice, taj telefon dobijam za 8000 (ili koliko vec koji kosta) dinara i to je sve. Nisam lud da pretplatu racunam kao ratu za telefon jer mi sama rec PRETPLATA kaze sta je to i zasto se placa.

E sad, to sto gomila onih koji hoce telefone koristi MobiJunior ili MobiFun pa bi onda oni samo zbog telefona presli na Pro400 je sasvim druga stvar. Oni treba da ukapiraju da ako ne prave toliki saobracaj mesecno koliko im se nudi u tom tarifnom paketu onda ne treba ni da prelaze na taj paket samo zbog telefona. Njima je mnogo isplativije da kupe telefon u prodavnici na rate ili kredit a ne da placaju nesto sto nece koristiti.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Džinovski izbor17.11.2006. u 08:56 - pre 212 meseci
Citat:
Dejan Krstic: E sad, to sto gomila onih koji hoce telefone koristi MobiJunior ili MobiFun pa bi onda oni samo zbog telefona presli na Pro400 je sasvim druga stvar.


Pa iskreno da ti kažem Mobifun je 6x skuplji od recimo pro 90, i sam znaš koliko košta minut razgovora preko Mobifun-a. Jeste da je pretplata 100 dinara ali zato je minut 15 dinara sa PDV-om pa ti vidi.

Jedno imam karticu od septembra 2002 i do tada sam bio na Mobifun-u, a sada kada sam se prebacio na Pro 90, preporodio sam se, pretplata je 750 dinara a razgovaram koliko hoću i račun mi stigne oko 1000 nekada malo više, dok mi na funu stigne izmedju 1800-3000.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Džinovski izbor17.11.2006. u 09:23 - pre 212 meseci
Da se vrnem na temu.

Ja imam već mesec i nešto tarifni paket Pro90, medjutim sada sam video onaj telefon 6070 da daju za 1.800 dinara uz Pro 90. Kako ja sada mogu da uzmem taj telefon? Jel moram novu pretplatu ili recimo da se na mesec dana prebacim na neki drugi tarifni paket pa onda se vratim na Pro90 i uzmem i telefon za 1.800 dinara...ili kako ?
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
*.telenor.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Džinovski izbor17.11.2006. u 10:28 - pre 212 meseci
Uzmeš telefon i potpises aneks ugovora.
Dakle, nema potrebe da potpisujes jos jedan ugovor.


 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Džinovski izbor

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63735 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.