Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Džinovski izbor

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Džinovski izbor

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63456 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
195.252.90.*



+1 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 11:49 - pre 211 meseci
Citat:
djorvoz: Ponuda nije dzinovska nego bedna kada se uporedi sa nekom normalnom ponudom negde drugde.
To bi bilo kao kada bi telekom otisao u albaniju i ponudio "dzinovsku" ponudu od tri telefona!!!
Dajte ljudi manite se tih bednih fora. Imamo internet i znamo kako je normalno ne stajte nam na muku i ne rugajte nam se.
Nudite telefone od kojih niko ne ocekuje da traju ni 6 meseci uz robovlasnicki ugovor.
Dzinovska ponuda od 14 (cetrnaest) telefona. Da nije tuzno smejao bih se. !%&#*##!


Normalno je i da se na uvozene telefone placa carina i da ne postoji sivo trziste istih, sto kod nas nije slucaj.
U zemlji gde je do sad maksimum u ponudi bilo 2 telefona, ti ponudu od 14 telefona nazivas smesnom?!
Komentar ti uopste nije na mestu, nemoj da pises o stvarima u koje se ne razumes.


Citat:
Goxomania: Super je ponuda, ali ja izbegavam da se obavezujem na bilo kakve dugorocne ugovore, tipa krediti i slicno. Saznao sam pre nekog vremena da ce Telenor praviti ovu akciju, pa sam odlozio kupovinu telefona. Mislio sam da ce uslovi biti povoljniji, ali... Ipak cu morati da "keshiram" lovu za nov telefon. Iskoristicu priliku da pitam, zna li neko za prodavnicu u Novom Sadu, koja prodaje Samsung E370 u originalnoj Samsung kutiji. Odgovor molim na private.


Ovo je zdravo razmisljanje.
Ako do sada nisi davao preko 800-900 dinara mesecno za telefonski racun, neisplativo je da uzmes taj Samsung u Telenorovom shop-u.

U tome je i jeste poenta, nije N73 sa pro400 i 24 meseca ugovorne obaveze namenjen ljudima koji prave 10 minuta razgovora mesecno.
Ciljna grupa su pre svega postojeci korisnici koji prave velike minutaze, prepaid korisnici koji trose preko 1000 din mesecno na dopune, i zele da predju na postpaid radi ustede, kao i novi korisnici kojima se pro400 uklapa u budzet.
Njima telenor, pored kvaliteta usluge, nudi i originalni telefon od ovlascenog distributera, po ZAISTA povoljnoj ceni. (s obzirom da N73 kod ovlascenog distributera kosta ~570eur )

Ako spadate u grupu koja pravi ~10 minuta razgovora mesecno onda ni ova ni bilo koja druga ponuda jednostavno nije isplativa.

 
Odgovor na temu

renne
Đekić Renato
Novi Beograd

Član broj: 9675
Poruke: 1187
80.93.254.*



+3 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 11:54 - pre 211 meseci
Upravo tako, sve zavisi od saobracaja koji se mesecno pravi
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
195.252.90.*



+1 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 11:58 - pre 211 meseci
Citat:
Deda_Mraz
a vi ćete za njega preko Telenora dati preko 60.000 dinara
Jel je povoljan ovaj paket ili nije?


Jos jednom ponavljam:
Telefon kosta 16000CSD.
NE DAJES 60000 ZA TELEFON, 24*1400 CSD DAJES ZA 9600 MINUTA RAZGOVORA I 9600 SMS-ova!!!



 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 12:00 - pre 211 meseci
Kako ne dajem?
Kako ajde mi objasni? Jel ja platim i taj telefon ili platim samo poruke i pozive?

Ma oni mogu da daju i besplatno telefon a da pretplatu naplate 5000 dinara mesečno!
 
Odgovor na temu

renne
Đekić Renato
Novi Beograd

Član broj: 9675
Poruke: 1187
80.93.254.*



+3 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 12:06 - pre 211 meseci
Pa ne dajes, zar ne iskoristis te minute i SMS-ove?

Objasni mi
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 12:12 - pre 211 meseci
Da koristiš ali si primoran da ih koristiš da bi imao taj telefon, a to je više nego smešno i to na dve godine!

Da su bar dali za pro 200 ili 90 pa u redu... ali najskuplji paket za telefon. Smešno zaista!

Mislim u principu zabole me baš, ja sam dovoljno pametan da ne uzmem taj paket jer ću jeftinije da prodjem ako kupim taj telefon u radnji i tarifni paket kod telenora posebno!
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
195.252.90.*



+1 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 12:13 - pre 211 meseci
Citat:
Deda_Mraz:
ja platim i taj telefon ili platim samo poruke i pozive?


Evo, da ti uprostim:

Telefon Nokia N73 = 16000 CSD
Pro 400 = 1400 CSD
Ugovorna obaveza 24 meseca

Citat:
Deda_Mraz:
Ma oni mogu da daju i besplatno telefon a da pretplatu naplate 5000 dinara mesečno!


A sta placaju ljudi koji dodju i sklope ugovor samo za Pro400 i ne uzmu nikakav telefon?
Placaju usluge koje dolaze u sklopu tog tarifnog paketa (voice, sms itd...).
Isto to placas i ti ta 24 meseca.
Dakle uslugu, ne telefon.

 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 12:22 - pre 211 meseci
Da ali opet je skupo...

Pazi ovde se radi o tome da se pretplata uzima ZBOG telefona, jer onaj ko koristi taj PRO 400 tarifni paket sigurno neće da kupuje telefone preko telenora!

Da je ugovor na godinu dana pa ok, ali dve...nikako! Moraju još da rade u Telenoru kako bi uklopili paket i akciju!!!
 
Odgovor na temu

renne
Đekić Renato
Novi Beograd

Član broj: 9675
Poruke: 1187
80.93.254.*



+3 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 12:30 - pre 211 meseci
A zasto ne bih uzeo telefon (doduse uzeo sam nas tu nokiju pre mesec dana) ako i ovako koristim Pro 400 i placam i ovako i onako tu pretplatu, kad vec pravim toliki promet....
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 12:40 - pre 211 meseci
Jer takvih slučajeva kao ti je jako malo, i Srbija nije neko ozbiljno potrošačko društvo koje na telekomunikacije troši mesečno ~2500-3000 dinara.
Zbog toga je ova akcija i dalje skupa i ne pristupačna 90% stanovništva.

Opet kažem da bi stvari bile mnoogo jasnije da je ugovorna obaveza samo 12 meseci.


P.S. Šta bi se desilo ukoliko bi hteo da raskinem ugovor a uzeo sam N73 i Pro 400 tarifni paket??
 
Odgovor na temu

renne
Đekić Renato
Novi Beograd

Član broj: 9675
Poruke: 1187
80.93.254.*



+3 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 12:52 - pre 211 meseci
e to bi neko bas mogao da objasni oko raskidanja

Koliko sam cuo moze da se prelazi na veci tarifni paket ako si pog ugovornom obavezom, a za raskidanje nemam pojma
 
Odgovor na temu

Goxomania
Bečej

Član broj: 119081
Poruke: 44
*.sksyu.net.



+1 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 12:52 - pre 211 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Opet kažem da bi stvari bile mnoogo jasnije da je ugovorna obaveza samo 12 meseci.

U potpunosti se slazem sa tobom, Deda_Mraz-e. Nadam se da ce njihovi novi paketi imati ugovore na kraci period i da nece uslovljavati skupe tarifne pakete. Ali nisam racunao da li bi se to njima isplatilo...
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 12:59 - pre 211 meseci
Ja mislim da je samo stav ljudi prema tim paketima problematican, ljudi svu tu pretplatu racunaju u cenu telefona, i onda kazu: "uuu ala deru kozu". Kada ljudi budu skpirali da telefon ide na poklon. Znaci u pravom smislu te reci. Apsolutno se je*e njima da li ces taj telefon da koristis 100 godina ili ces da ga lupis o pod ispred saltera kad poptises ugovor. Oni tebe obavezuju da koristis njihov post paid u naredne 2 godine i to je to.
Ne znam zasto je toliki problem sa tim ugovorom na 24 meseca? Mislim, razumem..neces da se vezujes..da zavisis ni od kog i ostalo...ali meni se prvo ne isplati da menjam broj na 6 meseci recimo, druga stvar je da sam uzeo post paid i da posle toga necu da se vratim na pre paid ni u ludilu...znachi mora da se desi nesto extremno da bi me nateralo da se vratim na dopune...(primer, bell 200 paket kod mts-a, 900+PDV=1062 dinara, za te pare dobijam 200 minuta 200 poruka, da ne duzim, ali kod pre paida bi mi trebalo bar duplo da bi uspeo da isteram sve to, plus sto mi se ne desava da se zadesim u vukojebini bez kredita)
Donekle se slazem da je mozda za taj telefon pretpata velika...ali vremenom ce sve da se sredi...Ja se nadam da ce mobilkom dati nesto zanimljivo kad pocne da radi kod nas (rekose jun, jul 2007)...pa cemo videti...

@deda
kod mts-a, kad raskines ugovor koji si potpisao na 24 meseca, placas penal, znachi, preostali broj meseci * tarifni paket koji si uzeo za telefon.

edit:
@renne
uglavnom je prica da ne mozes da ides na nizi paket od onog koji stoji u ugovoru, samo na visi...
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 13:01 - pre 211 meseci
Pa pazi ne mora uvek njima da se isplati, u početku naravno. Jer oni su tu da bi se i malo žrtvovali zarad korisnika, pa bože moj ako "preko" mogu da daju uz tarifne pakete od 35-50€ mesečno telefon i nootebook računar... onda sve u ku***c i Srbija i mi
Samo nam ostaje da se nadamo da će smanjiti tu ugovornu obavezu sa 24 na 12 meseci i biće i više nego odlično!

Da li neko možda ima taj ugovor u PDF formatu, ili ako ima neka skenira pa neka okači da vidimo šta se radi ukoliko dodje do raskidanja ugovora, posle recimo 5 meseci!?
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 13:04 - pre 211 meseci
Citat:
neca: kod mts-a, kad raskines ugovor koji si potpisao na 24 meseca, placas penal, znachi, preostali broj meseci * tarifni paket koji si uzeo za telefon.


Znači ne isplati se biti pametniji od njih!?
U svakom slučaju ako se zajebeš i potpišeš, moraš da platiš pa moraš kako god da okreneš!
 
Odgovor na temu

cume
Menadzer za visoko frekventnu naplatu u
maloprodajnom objektu

Član broj: 26038
Poruke: 315
195.252.90.*



+1 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 13:05 - pre 211 meseci
Citat:
renne: e to bi neko bas mogao da objasni oko raskidanja

Koliko sam cuo moze da se prelazi na veci tarifni paket ako si pog ugovornom obavezom, a za raskidanje nemam pojma


Ako dodje do raskida ugovora pre roka od 24 meseca, korisnik je obavezan da plati ceo iznos pretplate za Tarifni paket do isteka ugovorne obaveze.
Dakle, npr. uzeo si N73 i posle 14 meseci raskinuo ugovor >> obavezan si da platis jos 10 mesecnih pretplata.

 
Odgovor na temu

djorvoz
Djordje Vozarevic
Beograd

Član broj: 40077
Poruke: 49
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 13:18 - pre 211 meseci
Oni su platili Vladi srbije 750 eura po korisniku. Oni ne nameravaju to da zaborave nego da to povrade u dogledno vreme. Problem je treci operater koji uskoro stupa na scenu (zato i ne misle da smanje obavezu na 12 meseci). Po meni je pametno sacekati malo na treceg operatera i gledati da se uhvati najpovoljije stanje na trzistu.
Po meni prava reklama za ovo sto je sad (promocija akcija ili normalna stvar) bi bila
"normlna ponuda".

Odnos telefona i cene i tarifnih paketa je prihvatljiva (mada kod mts-a imas neke telefone iz ponude za manje).
Problem je Dolazak (treceg operatera) koji ce mozda da ponudi svasta nesto a ja cu biti obavezan jos nekih 20-tak meseci za telenor.
Ovo i onako nije neka specijalna akcija i oni (telenor) kazu da ce ovoga (ili slicnog) biti uvek.
Sto da se zalecem imam SE z600 kome baterija traje 4 dana. Ne gori mi pod nogama da se mozda (ako covek razmislja logicno NAJVEROVATNIJE) prevarim i bez veze se sada vezem i sebe onemogucim (nemam para da placam dva racuna od 3-4 hiljade) da uzmem neki tel za dz. i tome slicno.
Also sprach Zarathustra und verliess seine Hölhe. glühend und stark, wie eine Morgensonne, die aus dunklen Bergen kommt.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 13:27 - pre 211 meseci
Pazi mene baš briga i da su platili milion evra po korisniku, u pitanju su korisnici i njih ne zanima poslovanje kompanije niti kakvi su njihovi troškovi.
Hvala bogu došli smo u vreme kada slobodno možemo da biramo izmedju više mobilnih operatera i njihovih usluga.

Ja plaćam ja zajebavam
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.smin.my-its.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 15:50 - pre 211 meseci
Pomirite se sa tim da ova akcija, niti bilo koja druga slicna, nije za one koji trose mesecno 500din ili dopune kredit da im kartica ne bi bila blokirana i bice vam mnogo lakse, a i sve jasnije. Nema pilicarenja u vezi sa telefoniranjem i placanjem i dobrog telefona za male pare i . To ne ide jedno s drugim nigde, pa nece ni ovde. Nemojte da mislite da nekoga branim, ali jednostavno stvari su takve kakve jesu.

Posto se, vidim, zalite na 24-mesecnu ugovornu obavezu, znate li neki primer gde je ta obaveza 12 meseci? Ja ne znam. Ali zato znam da moj jedan te isti ugovor sa Mobtel/Telenor-om traje vec... 90-tak meseci, a ni jedan telefon nisam "dobio", cak ni po povoljnijim uslovima (pa bih ovom prilikom apelovao na Telenor da mi pokloni jedan noviji model za dugogodisnju vernost). Ali bio bih glup da sam sve to vreme bio na pre-paid-u, jer bi me to daleko vise kostalo.


Citat:
Deda_Mraz: pa bože moj ako "preko" mogu da daju uz tarifne pakete od 35-50€ mesečno telefon i nootebook računar...


Samo nisi procitao jos ono sto pise pod * ili sitnim slovima. ) I uporedi cene minuta i jednog SMS-a "preko" pa ces videti. Ja se, iskreno, i ne secam kada su poslednji put poskupeli minuti u mobilnoj telefoniji kod nas, sto je odlicna stvar.

O "kvalitetu" mobilnih telefona na nasem trzistu se ne moze govoriti, jednostavno je nespojivo jedno s drugim. Uostalom, zasto bi prodavci davali garanciju od svega 6 meseci? Znam da je 90% tih telefona cist bofl (il' su kradeni, il' su defektni - sa greskom, ili su "skinuti sa mreze", cak se moze videti i sa koje). Sva je sreca te trzisna inspekcija ne radi svoj posao, inace bi telefoni bili bar 50% skuplji, a radnji bar 50% manje.

Takodje, i mobilni telefoni u inostranstvu koji se kupuju na ugovor za 0 ili 1 EUR su iz ko zna kojeg rinfuza (da ne kazem djubre koje se uz to kupuje na VEEEELIKO), tako da ne treba da cudi sto se "svako malo" (mrzim taj izraz!!) korisnici obracaju svom korisnickom servisu, koji sve cini samo da ne zameni telefon koji "blokira", "poludi" ili se gasi (pa kao "resenje" "vide" SW-update i slicne izgovore).

I imajte jos jednu stvar u vidu: npr. neka markirana mikrotalasna pecnica, kosta 50EUR, a najjeftiniji, ipak jos uvek ne i sasvim prevazidjeni krs od mobilnog tesko da moze da se nadje ispod 100EUR. To vam nista ne govori? Razmislite o tome.


 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Džinovski izbor11.11.2006. u 18:54 - pre 211 meseci
Ovde ljudi još uvek ne kapiraju o čemu se radi kada su u pitanju ove akcije. Znači provajder ponudi onima koji prihvate da 24 meseca koriste neki postpejd paket (koji košta koliko košta i tu nema primedbi), telefon po nekoj nižoj ceni. Kakav paket, takav i telefon. Za one kojima je mnogo 1650 mesečno ima telefona koji se daju uz paket koji košta 354 dinara mesečno. Kome je i to mnogo, neće da uzima postpejd a za telefon će sam da se snađe. Jedino nema za one koji bi da troše 100 dinara mesečno a da uzmu N73. ;)
Ja bih recimo rado prihvatio akciju u kojoj će Telenor (ili bilo ko drugi) da mi ponudi na primer N95 za džabe a da uslov bude da potrošim 50 dinara kredita ali nešto ne verujem da će da bude takva ponuda. ;) Pošto je meni bel100 sasvim dovoljan, uzeo sam telefon koji se nudi uz njega i nisam računao da su mi ga naplatili 24x649.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Džinovski izbor

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63456 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.