Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Igranje na dva racunara preko adsl rutera, problem

[es] :: SOHO Networking :: Igranje na dva racunara preko adsl rutera, problem

[ Pregleda: 3047 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xpicss
Nis

Član broj: 120469
Poruke: 2
212.200.241.*



Profil

icon Igranje na dva racunara preko adsl rutera, problem08.11.2006. u 13:16 - pre 212 meseci
Hi,

Imam problem kada pokushaju dva rachuanra da igraju counter na serverima van LANa, preko adsl rutera.

Prvo, sto se tiche tehnichkih podataka:
ADSL 512/128, provajder Telekom, Dinamcki IP
ADSL ruter :SpeedTouch 510
ADSL ruter je vezan na 8-portni D-Link svitch
Tri rachunara (XP SP1 professional) su vezana na isti svitch. Koriste ip rutera kao getavej,
Oseg, 192.168.0.*

Opis problema.
1)Kada igra jedan rachunar counter(1.5 ili 1.6), na javnim serverima (da ne bude zabune, nije LAN server), nema problema. Latencija je oko 40-60, i nema nikakvih problema. Kada udje i drugi racunar iz nase LAN mreze na isti sever, latencija skace na 2000 ! ???

2)Kada se proba nesto drugachije, jedan rachunar na jedan server, a drugi na sasvim drugi server, onda se oba igracha ukoche. Tu vecc nisam mogao da proveravam latenciju. Chim jedan izadje, nestane problem.

Zanima me u cemu je problem. Protok ne b i trebao da bude problem. Jer upload pri jednom igracu countera ide max 3.5-4 KB/s.
Teoretski, ovih 128 Kb/s bi trebalo da izdrzi 4 igraca. Mozda gresim, ...

Da li bi mogao neko da mi pomogne oko ovog problema. Sada ne znam da li je problem do podesavanja rutera, ili do uploada ...

Hvala unapred!






[Ovu poruku je menjao xpicss dana 08.11.2006. u 15:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
195.252.90.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Igranje na dva racunara preko adsl rutera, problem12.11.2006. u 17:16 - pre 212 meseci
(12.11.2006. - 19:16) Tema je premeštena iz foruma Windows mreže u forum Home Networking
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Igranje na dva racunara preko adsl rutera, problem13.11.2006. u 02:52 - pre 212 meseci
eee imao sam identican problem.. tj. ortaci iz lan-a dok su me terali da igramo cs :)

uglavnom ne znam, kada smo povecali protok postalo je OK, da je moglo vise igraca, ali npr. ranije 2 - sa povecanjem brzine jos 1, dok onaj 4-ti pravi probleme ako uleti.

Ne znam, verovatno sam router ne moze da se snadje sa tolikim paketima... probao sam i port fowrarding i svakom igracu dodelio drugaciji port, ali nije pomoglo..


 
Odgovor na temu

xpicss
Nis

Član broj: 120469
Poruke: 2
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Igranje na dva racunara preko adsl rutera, problem13.11.2006. u 11:33 - pre 212 meseci
@Mister Big Time, Hvala na odgovoru. I ja sam probao iste stvari, ali
nije islo.
Nadam se da cu uspeti da resim te probleme, na ovaj ili onaj nacin.
Znam jednu igraonicu u kojoj tri coveka bez problema moze da ide na
neku public cs server. Razlika je samo u tome sto su oni preko Bezicne
veze, i to sto umesto rutera imaju jedan racunar, koji je getavej. Ako
me secanje ne vara, protok je isti kao moj.

Ja sam probao i sledece, da stavim adsl modem-ruter direktno stavim u
jedan racunar, a da ostala dva idu preko tog racunara. Problem je
ostao, :(

Ne znam, srsa da radim, ...
;'(

pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

mishio
Beograd

Član broj: 118472
Poruke: 5
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Igranje na dva racunara preko adsl rutera, problem18.11.2006. u 02:45 - pre 212 meseci
Da te utesim ja isti problem imam i sa ADSL 768/192, ako ti je za utehu.
Znaci preko rutera su mi povezana 2 PCa, kada jedan radi radi do jaja cim se drugi pokrene ubija lag. Moj ortak ima SBB 256/128 i kod njega igramo opusteno sa 2 kompa CS, tako da nemam pojma kako da se resi ovaj problem. Pokusaj sa NetLimiterom da na oba kompa ogranicis protok na idealnu polovinu tvog protoka ?! Meni to ne moze jer me jedan komp smara oko Limitera, firewall problemi ali mozda bi to resilo problem.

Poz
MR
 
Odgovor na temu

djurex

Član broj: 99013
Poruke: 6
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Igranje na dva racunara preko adsl rutera, problem29.04.2007. u 00:33 - pre 206 meseci
Ja imam malo drugachiji problem!
Zapravo, imamo lokalnu mrezu koja je preko rutera povezana na net (nash lokalni ruter je povezan na glavni ruter zgrade koji podeshava provajder a onda veza dalje ide wirelessom, inache konekcija se ostvaruje preko PPPoE, i imamo statichki ip) i internet radi ok.
Problem nastaje kada npr. neko iz mreze *napravi* na internrtu (eurobattle.net) igru u Warcraftu (tj. hostuje igru) - drugi ljudi iz lokalne mreze vide tu igru na netu ali NE MOGU da udju u tu igru ?!
U chemu je fazon? Je li pogrshno podeshen ruter ili je neshto drugo u pitanju???
Ima li neko neki predlog ili barem smernicu ?
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Igranje na dva racunara preko adsl rutera, problem

[ Pregleda: 3047 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.