Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko povezivanja jos jednog kompa na ADSL

[es] :: ISP :: ADSL :: pomoc oko povezivanja jos jednog kompa na ADSL

[ Pregleda: 3235 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boban79
Beograd

Član broj: 93530
Poruke: 35
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon pomoc oko povezivanja jos jednog kompa na ADSL02.05.2006. u 17:18 - pre 218 meseci
Jel' moze neko da mi pomogne kako da povezem jos jedan racunar na ADSL preko rutera???
 
Odgovor na temu

kumkat
Beograd

Član broj: 22180
Poruke: 522



+15 Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja jos jednog kompa na ADSL02.05.2006. u 21:09 - pre 218 meseci
Moze.

P.S. - U mom odgovoru ima isto toliko informacija koliko i u tvom pitanju. Daj malo vise informacija.........koj OS, koj ruter....nesto :)


 
Odgovor na temu

boban79
Beograd

Član broj: 93530
Poruke: 35
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja jos jednog kompa na ADSL02.05.2006. u 22:35 - pre 218 meseci
Imam ADSL ruter koji sam dobio od provajdera na koriscenje.Ima cetiri porta, od kojih jedan koristim da ga povezem sa kompom.Do sada sam ga koristio samo na jednom kompu (XP Home Edition SP2), pa bi sada da povezem ADSL na jos jedan komp ( XP pro).Interesuje me i fizicki, a i softverski sta treba da uradim??? Ne razumem se toliko u ovo pa ne znam je li ovo dovoljno informacija??? :)
 
Odgovor na temu

kumkat
Beograd

Član broj: 22180
Poruke: 522



+15 Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja jos jednog kompa na ADSL02.05.2006. u 23:20 - pre 218 meseci
Dovoljno je :) (ako proradi iz prve)

-Ubodi taj drugi kompjuter u drugi port tog rutera i namsesti ga isto kao i prvi kompjuter (ako nisi nista dirao na prvom kompjuteru kad si ga ukljucio u ruter nemoj ni na drugom). U koliko si rucno upisivao adresu u svoj racunar prilikom instaliranja rutera onda isto upisi i u ovaj drugi (defoult gateway, DNS servers) a IP adresu uvecaj za jednu (ako ti je na prvom racunaru 192.168.0.5 ti stavi 192.168.0.6)... nadam se da si razumeo sta sam hteo da kazem....
- Bitno je da proveris da li je na ruteru omogucen NAT, ako nije ukljuci ga i to je to.

Javi dali si uspeo

Pozdrav



 
Odgovor na temu

boban79
Beograd

Član broj: 93530
Poruke: 35
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja jos jednog kompa na ADSL03.05.2006. u 22:34 - pre 218 meseci
NAT je ukljucen i to je OK.Nisam nista dirao rucno na prvom kompu kada sam dobio ADSL.Samo sam instalirao ruter i uneo podesavanja koja su mi dali i to je to!Problem je to sto ja nista ne znam oko umrezavanja tako da mi ovo predstavlja veliki problem!!! :) I...sta sad da radim???
 
Odgovor na temu

kumkat
Beograd

Član broj: 22180
Poruke: 522



+15 Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja jos jednog kompa na ADSL04.05.2006. u 21:15 - pre 218 meseci
Citat:
boban79: ....Samo sam instalirao ruter i uneo podesavanja koja su mi dali i to je to!....


Objasni kako si instalirao ruter ? I koja si podesavanja unosio (da li u vezi samog ADSL-a ili u vezi mreze), mozes ako te nemrzi da ih prepises ovde.
I ajde pogledaj kad kliknes 2x na mrznu konekciju (pored sata) pod SUPPORT sta pise za ADDRESS TYPE. ("Static" ili "Assigned by DHCP server").

Pozdrav

 
Odgovor na temu

boban79
Beograd

Član broj: 93530
Poruke: 35
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja jos jednog kompa na ADSL08.05.2006. u 23:55 - pre 218 meseci
E,hvala tebi u svakom slucaju! Ali sam resio problem i sve sto mi je trebalo je jos jedna mrezna karta i UTP 5 paralelni kabal.Nikakva podesavanja nisu visa bila potrebna! Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.master-ricky.magnetplus.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja jos jednog kompa na ADSL09.05.2006. u 00:36 - pre 218 meseci
hm... opisi taj paralelni kabl...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

kumkat
Beograd

Član broj: 22180
Poruke: 522



+15 Profil

icon Re: pomoc oko povezivanja jos jednog kompa na ADSL09.05.2006. u 23:58 - pre 218 meseci
Pa verovatno misli na merzni kabl koji nije crossover (Straight-Through)...

 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: pomoc oko povezivanja jos jednog kompa na ADSL

[ Pregleda: 3235 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.