Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stampanje iz dos programa na mrezni stampac

[es] :: SOHO Networking :: Stampanje iz dos programa na mrezni stampac

[ Pregleda: 4106 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos_r
Beograd

Član broj: 49289
Poruke: 38
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Stampanje iz dos programa na mrezni stampac07.11.2006. u 23:57 - pre 212 meseci
U pitanju je omanja firma sa desetak umrezenih racunara od kojih je na tri instaliran nekakav dos program za naloge i ne znam ti ja sta, bitno je da se mnogo stampa i svaki od tih racunara mora imati svoj stampac na paralel portu. Ljudi su sada kupili canon ir2016 i prikacili ga na server i hoce da ako je moguce prebace stampu na taj stampac.
Ove stvari sam ja probao:
-net use lpt1 \\server\stamac
Nista se ne desava
-net use lpt2 \\server\stampac
Nista se ne desava
Probao sa programom dosprn i on je poslao fajl na stampanje ali naravno potpuno zbrkan i bez prave koncepcije i bez nasih slova.
Zaista mi nije jasno kako da resim ovaj problem, nemogu da udjem ni u trag logovima da vidim sta se desi sa stampom prilikom koriscenja komande net use.
Dali je potrebno mozda da taj dos program ima neke posebne drajvere u sebi ili to nije bitno.
Ako je iko imao slicnih problema a uspesno ih je resio neka javi.
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Stampanje iz dos programa na mrezni stampac08.11.2006. u 00:24 - pre 212 meseci
Koliko se secam potrebno da je taj program ima podrsku za mrezno stampanje. Ali neka se javi neko ko ima iskustva sa tim starudijama... postoji mozda neki workaround.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: Stampanje iz dos programa na mrezni stampac08.11.2006. u 14:53 - pre 212 meseci
Sta reci, 10 godina i tri generacije mreznog softvera izmedju. Nadam se da imas dovoljno valjanih razloga za to - to je skup sport i time se ne bavi iz razonode!

Ako sam dobro shvatio, kanon je na serveru i zavisno od instalisanih kartica ( PCL ili UFR II ) i s'obzirom na USB, server nije nista starije od Win 2000. On ne sme u nejtiv mod vec obavezno u miksed. Reseni svi problemi vezani za dodelu parametara i prihvatanje racunara/korisnika u domen. Tu ti treba net administrator i da se srediti. Ako si pozurio sa Win 2003, to vec ...

Sledi problem stampaca. U vreme dosa su vladali stampaci sa podrskom epson kontrolnim karakterima( neka 2-3 standarda ). Svaki program je morao imati podrsku za odredjeni stampac a ne kao pod win da jedan drajver bude za sve programe. Ako si u tom dosovom programu imao podrsku za stampac sa 4 fonta onda je i stampa mogla da ima te karakteristike. Dakle, videti u tom dos programu sta se nudi i sta ti od toga treba.

Sadasnji stampaci su digli ruke od karaktera ( slova i brojeva ) i imaju kompleksne programe za stvaranje rasterske slike stampe. Zavisno od kupljenih kartica i trenutno instalisanih drajvera na stampacu, treba ti nesto od : PS, PCL ili RAW formata. Treba ti prevodilac koji ce od fajla namenjenog epsonu napraviti sliku namenjenu savremenom stampacu.

Ako ti je dovoljan jedan font i ne zanovetas oko nasih slova mozes na netu naci nesto bez placanja. Izgledace kao sa matricnog stampaca i sluzice svrsi. Sve preko toga kosta... Nije neki krupan zalogaj za ozbiljnog programera, ali kosta!

Zaboravih glavno, akrobatika. Stampu hvatas ( kepcr ) sa porta dosove masine i saljes u neki folder na serveru. Ovaj novi program ( dimon, proces ) primeti dolazak fajla, prevede ga, posalje na stampu i brise. Vidjeno kod Kliperasa ....

Najzad, postoji i mogucnost da pod win serverom dignes LPD, ali je mikrosoft sebi za pravo dao da odabere koji su kodovi OK i sve ostalo osisa. Neupotrebivo.


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

milos_r
Beograd

Član broj: 49289
Poruke: 38
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Stampanje iz dos programa na mrezni stampac08.11.2006. u 18:24 - pre 212 meseci
Citat:
whitie2004: Sta reci, 10 godina i tri generacije mreznog softvera izmedju. Nadam se da imas dovoljno valjanih razloga za to - to je skup sport i time se ne bavi iz razonode!

Ako sam dobro shvatio, kanon je na serveru i zavisno od instalisanih kartica ( PCL ili UFR II ) i s'obzirom na USB, server nije nista starije od Win 2000. On ne sme u nejtiv mod vec obavezno u miksed. Reseni svi problemi vezani za dodelu parametara i prihvatanje racunara/korisnika u domen. Tu ti treba net administrator i da se srediti. Ako si pozurio sa Win 2003, to vec ...

Sledi problem stampaca. U vreme dosa su vladali stampaci sa podrskom epson kontrolnim karakterima( neka 2-3 standarda ). Svaki program je morao imati podrsku za odredjeni stampac a ne kao pod win da jedan drajver bude za sve programe. Ako si u tom dosovom programu imao podrsku za stampac sa 4 fonta onda je i stampa mogla da ima te karakteristike. Dakle, videti u tom dos programu sta se nudi i sta ti od toga treba.

Sadasnji stampaci su digli ruke od karaktera ( slova i brojeva ) i imaju kompleksne programe za stvaranje rasterske slike stampe. Zavisno od kupljenih kartica i trenutno instalisanih drajvera na stampacu, treba ti nesto od : PS, PCL ili RAW formata. Treba ti prevodilac koji ce od fajla namenjenog epsonu napraviti sliku namenjenu savremenom stampacu.

Ako ti je dovoljan jedan font i ne zanovetas oko nasih slova mozes na netu naci nesto bez placanja. Izgledace kao sa matricnog stampaca i sluzice svrsi. Sve preko toga kosta... Nije neki krupan zalogaj za ozbiljnog programera, ali kosta!

Zaboravih glavno, akrobatika. Stampu hvatas ( kepcr ) sa porta dosove masine i saljes u neki folder na serveru. Ovaj novi program ( dimon, proces ) primeti dolazak fajla, prevede ga, posalje na stampu i brise. Vidjeno kod Kliperasa ....

Najzad, postoji i mogucnost da pod win serverom dignes LPD, ali je mikrosoft sebi za pravo dao da odabere koji su kodovi OK i sve ostalo osisa. Neupotrebivo.


Da pojasnim malo bolje samu infrastrukturu. U firmi nepostoji domen u pitanju je workgroup okruzenje,dalje canon ir2016i je povezan direktno na switch a drajveri (od drajvera za canon su instalirani samo UFR II)su instalirani samo na serevru. Server je win2k3standard. Na serveru je canon sherovan. Ostatak racunara je winxp od kojih je na tri instaliran doticni program i na njih je prikacen po jedan stampac hp6l. Vlasnik hoce da prebaci stampu sa ta tri hp-a na canon-a iz ociglednih razloga cene stampe. Kao sto sam rekao da sam probao sa programom dosprn i da je fajl konacno otisao na stampu ali bez pravilnih slova i samog rasporeda moze se zakljuciti da vlasnik nije zadovoljan sa polovoicnim resenjem on zeli da mu se na canonu stampa identicno kao i na hp-u. E sad nabavio sam jos neke programe koji se time bave printfil, dostousb pa cu uskoro otici tamo da i njih isprobam.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: Stampanje iz dos programa na mrezni stampac08.11.2006. u 20:30 - pre 212 meseci
Javi rezultat. Pozdrav!
YU2MP
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: Stampanje iz dos programa na mrezni stampac09.11.2006. u 09:46 - pre 212 meseci
Ova varijanta je daleko od moje crne slutnje i DOSa, samim tim i mnogo povoljnija. Ipak mi nisi rekao sta program ocekuje od stampaca: RAW ili neki PCL dijalekat.

Ako je stvarno dos program, onda i ne zna sta je RAW. Problem je sto sam video previse mix programa - ima neke module u winu, ili koriste neke win resurse ... Tu bi stvar trebala raditi, a ako ne radi .... pa proveri dali si postavio LPR2, noviji je ( valjda i bolji ) od lajt ili tul verzije.

Verovatnije je da ti treba PCL; dakle -> Kit J1 i prodjes kroz PCL setingse. Ako si kupcu pokazao velicinu i sadrzaj J2 kartice i uspeo da prodas, prodaces mu definitivno sve.

Moze biti da svo vreme zapravo trazis softversku zamenu za ovu karticu, samo se nismo razumeli. E, tu se slazem sa Markonijem - javi sta si nasao!
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

milos_r
Beograd

Član broj: 49289
Poruke: 38
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Stampanje iz dos programa na mrezni stampac09.11.2006. u 12:22 - pre 212 meseci
Citat:
whitie2004: Ova varijanta je daleko od moje crne slutnje i DOSa, samim tim i mnogo povoljnija. Ipak mi nisi rekao sta program ocekuje od stampaca: RAW ili neki PCL dijalekat.

Ako je stvarno dos program, onda i ne zna sta je RAW. Problem je sto sam video previse mix programa - ima neke module u winu, ili koriste neke win resurse ... Tu bi stvar trebala raditi, a ako ne radi .... pa proveri dali si postavio LPR2, noviji je ( valjda i bolji ) od lajt ili tul verzije.

Verovatnije je da ti treba PCL; dakle -> Kit J1 i prodjes kroz PCL setingse. Ako si kupcu pokazao velicinu i sadrzaj J2 kartice i uspeo da prodas, prodaces mu definitivno sve.

Moze biti da svo vreme zapravo trazis softversku zamenu za ovu karticu, samo se nismo razumeli. E, tu se slazem sa Markonijem - javi sta si nasao!


Sa doticnim dos programom nisam uopste upoznat, ali sam se cuo sa covekom koji ga je napravio i on kaze da je problem u tipu stampaca da je on ubacio CHR-ove samo za HP lasere i da komanda net use prolazi kada je u pitanju HP stampac. Koliko sam ga razumeo program je striktno DOS i pisan je u clipper-u.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: Stampanje iz dos programa na mrezni stampac09.11.2006. u 13:18 - pre 212 meseci
PCL je programski jezik za stampace. HP ga je kreirao, ali ga je ostavio otvorenim da bi postao standard. Nikad nebi postao standard da se taj kod moze primeniti samo kod HP-a. Ostaje problem dijalekta ( PCL 5e, 5c ili 6 ) ali razliku ces videti samo u ACAD-u, tesko u kliperu. Ponekad je problem i podrzane kodne strane, ali mi smo u Evropi a ne na zapadu Tibeta... Najzad, za izvrsenje nekog programskog koda ti je potreban i hardver. Neki stampaci ga imaju, neki su puka mehanika i treba im pomoc win-a iz racunara. Pogledaj pasus o J1 u predhodnom postu da se ne ponavljam, ionako ce nas sutnu iz net foruma :-)
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Stampanje iz dos programa na mrezni stampac

[ Pregleda: 4106 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.