Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?

[es] :: 3D modelovanje :: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11800 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemanja g
n gavrilovic
animator
Beograd

Član broj: 101625
Poruke: 36
*.ikomline.net.

ICQ: 484136642
Sajt: www.filmnoirthemovie.com


+1 Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?23.05.2007. u 11:26 - pre 206 meseci
eee sorry nisam hteo da ti kvarim utisak!! Tesko je da budem objektivan oko tog filma... ipak sam proveo tri godine na njemu. Al cinjenica je da svima kojima sam pokazivao pa cak i pokazao ceo film da su bili odusevljeni al sto se mene tice to i nije bas vrsta filma koju obozavam a plus sto mi je vremenom se smucio. No kao sto rekoh to nema veze samnom ti ces uzivati u filmu siguran sam. A sto se tice Festa zabranili su distributeri da se prikaze jer je trebao da ide u Kan (a politika njihova je da nesme ni na jednom drugom festivalu da se prikaze ako ide tamo),, no dal se stvarno tamo prikazao ne znam jer trenutno nisam u kontaktu sa starim gazdama... ipak sad imam brigu oko svog studija i mojih ljudi :)
Jos jednom: pogledaj "Janitor" ima svez pristup... a pogotovo mi je drago da podrzim takav projekat jer svaki optimisticki pokusaj treba podrzati. Veoma dobro znam kako je SAM raditi film - ja sam uradio film od 40 min. sam pa sta mislis kakav je on??? Al da nisam verovao u sebe i jos vaznije da : da nije bilo ljudi koji su me podrzavali nebih dosao do noira, i nebih sada imao svoj studio. Zato nemoj da budes previse ostar jer decko je izbacio iz sebe ono najbolje (kako god da je) a to je ono sto cini umetnost. Film sam za sebe ne moze da bude umetnost. Nikola je stariji od mene i nadam se da cemo imati prilike da radimo zajedno iako se moja i njegova ambicija razlikuju. A u stvari ipak je ovo tema za podizanja morala ljudima sa idejom pravljenja crtaca ovde kod nas. Neka vam Noir, Cardak ni na nebu ni na zemlji, Janitor, Kais crtaci i svi drugi projekti koji se rade/radili kod nas bude inspiracija... OVDE JE MOGUCE BAVITI SE OVIM POSLOM zato pozivam sve da se interesuju u animaciju (nebitno Maya, Max ili klasicna idr.). A i zabavno je :) barem meni

ps. kukuuu al sam se raspisao sorry za to ^^
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.ptt.yu.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?23.05.2007. u 12:14 - pre 206 meseci
Citat:
Boki70a: @reject
Pa jel si odgleda ceo film?

Pa kako se uzme. Odgledao kao "gledao od pocetka do kraja" jesam, ali odgledao kao
bilo koji drugi film, to vec ne, posto sam vise gledao kako je sve ispalo na kraju tj.
koliko se vide greske i sranja i koliko to "moze da prodje" sve zajedno - nemozes da
gledas film normalno kad ti na svaku gresku kroz glavu prodje " 'bem te (ime onoga ko je
zajebo stvar ukljucujuci cesto i moje ime) sto to nisi ispravio " :). Takodje, postojale
su stvari koje sam animirao, a nisam stigao da vidim izrendane u finalu. Kad se vidi koliko
je ljudi radilo i u kojim uslovima, to je super proizvod.

Znaci, tesko da ces od nekog ko je bio u celoj prici da dobijes realnu sliku o filmu. Kada
bih bio pripadnik srednje klase u razvijenijoj zemlji sigurno bih hteo da vidim film, tj.
otisao u bioskop/kupio dvd (sto je i cilj ljudi koji jedu leba od ovoga), a da li bi mi se
svideo - nemam pojma.

Ne znam sta ti smeta kod Janitora, da nema natpisa na nasem jeziku, trebalo bi mi
vremena da prihvatim da je to radjeno kod nas. Ja sam odusevljen, pogotovo sto
janitor kao lik egzistira u realnosti.

Inace, sto se tice pravljenja crtanih filmova, pa i video igara, glavno pitanje za svakoga ko bi
to ozbiljno radio sam ili vodio ekipu ljudi je "da li znas kako da nekom uzmes vecu (a neophodnu)
kolicinu novca za izradu filma, zatim da ga uradis na vreme i vratis vise novca nego sto ti je dao
ili makar vratis ulozeno". Varijante "ja i par ortaka" teesko prolaze (osim ako neko nema gomilu para
i/ili takve uslove da ne mora da radi za leba). "Dizanje morala" nije potrebno, ovde ima ljudi
koji mogu da rade kvalitetno, samo ih treba platiti. :)

@gavran:
Pa javi se, treba da ti ukradem onaj komp nazad, posto imam nekog junk hardwarea pa da
osposobim jos jednu masinu. :)


[Ovu poruku je menjao reject dana 23.05.2007. u 13:30 GMT+1]
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?23.05.2007. u 21:26 - pre 206 meseci
Citat:
reject:Pa kako se uzme. Odgledao kao "gledao od pocetka do kraja" jesam, ali odgledao kao
bilo koji drugi film, to vec ne, posto sam vise gledao kako je sve ispalo na kraju tj.
koliko se vide greske i sranja i koliko to "moze da prodje" sve zajedno - ne mozes da
gledas film normalno kad ti na svaku gresku kroz glavu prodje " 'bem te (ime onoga ko je
za***o stvar ukljucujuci cesto i moje ime) sto to nisi ispravio " :).

haha....ziva istina, ne mozes pobeci od profesionalne deformacija, pa i jos zasicenje od celog projkta, bez obzira koliko dobar i los bio - tako da tebe i Nemanju u potpunosti razumem. "The pleasure is all mine" :))))))

Ja sam samo odgledao trejler The Janitor skinut sa njihovog sajta. Koliko covek moze da na osnovu toga da utiske o celom filmu je veoma ne zahvalno.
Al na prvo gledanje trejlera, onoliko "seckanje ljudskih ekstremiteta" :), mi se bas ne dopada.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11800 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.