Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?

[es] :: 3D modelovanje :: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11801 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DragonHeart
Ivan Kocic
Bor

Član broj: 78846
Poruke: 145
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?08.11.2006. u 08:20 - pre 212 meseci
Pazi, ja ideju razvijam vec duzi niz godina, razlog zasto nisam poceo sa njegovom realizacijom ranije i jeste taj sto zelim da bude fenomenalno odradjen. Zato i dajem sebi fore tih 5 godina pre nego sto krenem sa realizacijom. Naravno da cu krenuti sa manje komplikovanim animacijama (pa ja jos ne znam ni rigovanje da odradim, treba sve to nauciti prvo :).
Inspiration exists, but it has to find you working.
 
Odgovor na temu

M-84 AB1

Član broj: 85667
Poruke: 519
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?08.11.2006. u 10:59 - pre 212 meseci
Pazi foru...
Posto (naravno) ne trosim pare za scenografije kod ovih mojih "sketcheva", bio sam primoran da scenografiju animiram ;-)

Citat:
Parago: Jedini izuzetak je projekat vestice iz blera. Film su snimili studenti sa najgorim
mogucim kamerama, a film je prosao odlicno u svetu, i danas zive ko carevi.
Ulozili 200-300 dolara i zaradili par miliona :)


Strasno jaka radnja, nema sta. Za to ne treba cak ni vestine u snimanju, ni animaciji, jednostavno ideja, poenta, radnja je privukla publiku. Ja sam se tu vise usrao, nego kod nekih skupih fensi horora.
Jednostavno Vestica iz Blera izgleda krajnje uverljivo i moguce.


 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?08.11.2006. u 10:59 - pre 212 meseci
21 godina a ne znas riggovanje, sram te bilo :) Nauci to! Jedno mi nije jasno, ako vec toliko zelis da napravis film, sta ce tebi 3D? Kao sto srecko kaze, upisi reziju.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?08.11.2006. u 11:59 - pre 212 meseci
Jedini razlog popularnosti Vestica iz Blaira je njihovo predstavljanje kao autenticnog snimka.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
213.137.127.*



Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?08.11.2006. u 12:19 - pre 212 meseci
Netacno! Projekat vestice iz blera ima najbolju horor atmosveru koju sam ikad video na velikom platnu. Ne postoji slican film.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?08.11.2006. u 12:26 - pre 212 meseci
Pa ne postoji jer ga niko ne bi gledao...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?08.11.2006. u 21:14 - pre 212 meseci
Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?
Bio jedan pa se usro. :)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
213.137.127.*



Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?08.11.2006. u 22:26 - pre 212 meseci
:)) jbg. Nije ocekivao ono sto je njega docekalo :)
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?09.11.2006. u 11:30 - pre 212 meseci
Citat:
Mozete koliko god da se smejete ali zelim da prica bude dugacka po nekoliko desetina sati, da se izdaje po 2sata koji bi mogli da se dele na 20min za serije i da se prodaje putem neta ali na fazonu, posle 2 dela, kada ljudi vec vide sta je u pitanju i kada im se nadam se svidi, da se krene sa narucivanjem, i tek kada se kvota ispuni onda da pustim film u prodaju (sto bi donekle smanjilo pirateriju).


tvoje sanjarije su izrazito 'epskih' dimenzija, predimenzionirane kao titove statue. jos ti nisi napstuio to jaje u kojem vegetiras, ako ne razbijes tu ljusku za 2-3 godine kad zivot doje po tebe puchi ces ko' jaje..

Citat:
Problem je u tome sto se ni SF knjige ne cene u knjizevnosti sem par izuzetaka. To su popularni zanrovi i kao takvi imaju manju umetnicku vrednost, to je valjda jasno.


i ti isto. sidji dolje malo u realnost sa tog elitistickog tv-tornja.
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
213.137.127.*



Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?09.11.2006. u 12:26 - pre 212 meseci
U koju realnost? Ako si ti SF zaludjenik i gledas japanske crtace, ne mora da znaci da svi dele tvoje misljenje ( kakvo god da je. )
 
Odgovor na temu

Boris Smislov
Boris Smislov

Član broj: 101525
Poruke: 298
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?09.11.2006. u 12:35 - pre 212 meseci
ej alo, mi smo ovdje na 3D-forumu i pishe se o samonapravljanom filmu. kakve veze ima 3D sa filmovima od kieslowsky-og ili literaturom prousta?
osim toga tesko je naci 'anime' koji nije dubokomisleniji od holywoodskog trasha (ti reche 'ne tako dobar kao holywoodski..').
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?09.11.2006. u 14:52 - pre 212 meseci
Sa vama anime i manga zaludjenicima ne moze normalno da se vodi konverzacija. Za holywood ni ne zelim da komentarisem jer je van svake pameti to sto si napisao.

za SF - to je bio odgovor na DragonHeartov post, prelistaj malo stare poruke pa ces mozda shvatiti ( posto vidim da komentarises samo poruke koje su stare 2-3 dana i koje uopste tebi nisu upucene )
 
Odgovor na temu

DragonHeart
Ivan Kocic
Bor

Član broj: 78846
Poruke: 145
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?09.11.2006. u 19:10 - pre 212 meseci
Citat:
21 godina a ne znas riggovanje, sram te bilo :) Nauci to! Jedno mi nije jasno, ako vec toliko zelis da napravis film, sta ce tebi 3D? Kao sto srecko kaze, upisi reziju.


Pa ja se ovim bavim samo 3 meseca, nije vazno u koliko godine si krenuo da ucis vec koliko vremena ti treba da sve savladas. Ja idem redom, sticice i to na red. Sada mi je stigo i novi komp pa ce ici brze. Sto se tice rezije, mislim da nisi razumeo, ja sam uvek bio fasciniran 3D crtacima (u ice age maniru), i takav i nameravam da snimim. Da me je zanimala konematografija uzeo bi kameru a ne komp :)

Sto se tice tog jajeta koje je Boris pominjao, nisam ja od onih koji jedva cekaju novi film epske fantastike i gricka nokte cekajuci u red ispred bioskopa. Jednostavno vilim taj zanr, a ujedno mi je to i hobi. Naravno da me zanimaju i mnoge druge teme, druzim se sa ljudima, izlazim svako vece u grad... Mislim da me vidis u pogresnom svetlu.


Inspiration exists, but it has to find you working.
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
213.137.127.*



Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?09.11.2006. u 22:50 - pre 212 meseci
Ne vidim ja tebe ni u kakvom svetlu, niti sam rekao nesto u tom fazonu. Mozda si ti hiper inteligentan, mozda su mnogo glup, mozda imas talenta za 3D a mozda si izgubljen slucaj u 3D-u, to ja ne znam. Moje poruke su samo odgovori na tvoje postove. I daj covece nemoj biti toliko ozbiljan, za riggovanje sam se salio.
 
Odgovor na temu

DragonHeart
Ivan Kocic
Bor

Član broj: 78846
Poruke: 145
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?09.11.2006. u 23:16 - pre 212 meseci
Izvini onda, danas sam malo iznerviran pa moguce da sam zato malo ozbiljniji nego inace, iz tog razloga nisam ni primetio smaila, juce sam uzeo novi komp i danas ga sredjujem, instaliram 3d max, photoshop itd, i odjednom mi zablokira (da mi plavi ekran i nece da se pokrene windows, valjda bezbedonosne mere, drajveri ili grafiska nije kompatabilna) pa ne znam sta mu je. Izvini jos jednom, nije mi bila namera da ljutim ljude na ovom forumu. Mada je tacno da 3d shvatam veoma ozbiljno a ne kao zabavu kojom ubijam slobodno vreme.
Inspiration exists, but it has to find you working.
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
213.137.127.*



Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?10.11.2006. u 01:06 - pre 212 meseci
Ma nema frke matori, samo radi i bice nesto od tebe. Ako mozes nabavi negde CG i Lynda video skole, meni su barem mnogo pomogle.
 
Odgovor na temu

DragonHeart
Ivan Kocic
Bor

Član broj: 78846
Poruke: 145
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?10.11.2006. u 09:08 - pre 212 meseci
Imam sve to, oni su mi i pomogli da naucim ovo do sada. Lynda, cg advance za zorga, voz, A3 tut, i mnoge duge, pa nakupovao sam 10-ak dvd-a sa video tutorijalima.
Inspiration exists, but it has to find you working.
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?10.11.2006. u 17:21 - pre 212 meseci
Odlicno, onda nema zime :)
 
Odgovor na temu

nemanja g
n gavrilovic
animator
Beograd

Član broj: 101625
Poruke: 36
80.93.253.*

ICQ: 484136642
Sajt: www.filmnoirthemovie.com


+1 Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?12.11.2006. u 00:03 - pre 212 meseci
A bre al nemate pojma...
Skoro sam se ukljucio na ovaj forum iz drugih razloga al drago mi je za ovaku temu...
Naime... poceo sam kao klasicni animator pre 4 god. na anim. filmu Hajduk u Beogradu (da nas domaci animirani) koji je naravno prso posle 8 meseci rada zbog para. Bio sam asistent na Visoj el. skoli (predmet animacije) i sa studentima napravio nekoliko kratkih crtaca. "Bubice" za koje sam ja radio scenario, storyboard i glavnu animaciju su pobedile na nasem medjunarodnom festivalu 2004. Od tada radim za Amere na dugometraznom anim. filmu koji ce uskoro biti gotov (3d anim) ali u medjuvremenu sam 2 god. proveo na nasem domacem projektu "Cardak ni na nebu ni na zemlji" (40 min.) koji ce izaci kao DVD za Novu godinu. Naravno radio sam usput i reklamice i neke kratke crtace za RTS i sada dosao dotle da sam otvorio udruzenje animatora i pripremam studio na karaburmi u Beogradu naravno.
Drugim recima poceo sam tako sto sam pre 5 god. dobio "fenomenalnu" ideju "mogao bih da napravim crtani film". Poceo sam sa 3d Max i video da je to sr*nje (ne program) nego da treba da ucim ANIMACIJU!!! Ljudi neshvatate kakve postoje debele knjge koje ne govore o 3d programima ili crtanju vec o ANIMACIJI. Ovde je to problem sto ljudi brkaju pojmove... 3d ili olovka to je samo alat. Evo pogledajte (za one sa malo boljim netom) moje Promoe
http://s108.photobucket.com/al...&current=Nemanja_promo.flv
http://s108.photobucket.com/al...w&current=Cardak_promo.flv
a za one sa slabim tj. dial-up netom
http://s108.photobucket.com/albums/n38/gavran/ pa gledajte slike

Inace tezim da se osamostalim tj. da vodim svoj studio, vec je u pripremi sledeci projekat koji ce biti kao serijica i na zalost olovku sve vise i vise zapostavljam. Radim u Mayi...
 
Odgovor na temu

Parago

Član broj: 107401
Poruke: 172
213.137.127.*



Profil

icon Re: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?12.11.2006. u 01:27 - pre 212 meseci
Lepo je sto se trudis.
U vezi programa i olovke se nebih bas slozio. Ovakvu animaciju mozes napraviti u max-u sa neverovatnom lakocom i brzinom i znanjem pocetnika uz neki dobar plug-in za transfer 3D objekata u 2D.
Knjige koje si spomenuo ti trebaju u slucaju da zelis raditi na Final Fantasy II :) mada cak i tada ti mnogo toga ne treba iz tih knjiga ( prenapunjene su nebitnim informacijama ).
Drugo key frame ( rucno ) animiranje je vise pitanje talenta.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Da li se pojavio iko sa idejom da radi na animiranom filmu?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11801 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.