Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vrisnulo napajanje ???

[es] :: Ostali hardver :: Vrisnulo napajanje ???

[ Pregleda: 1559 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sekvoja

Član broj: 91239
Poruke: 269
*.ptt.yu.



Profil

icon Vrisnulo napajanje ???05.11.2006. u 00:51 - pre 212 meseci
Imam sledeci problem sa kompom. Vec 2-3 nedelje se pri podizanju sistema pali alarm u kucistu, ali ne svaki put, recimo svaki treci ili cetvrti. Znaci kada se pojavi prva slika na monitoru, valjda kada se pali bios, i kada su prikazane one brojne vrednosti oko voltaze i sta ti ja znam, pola tih vrednosti je crveno. Recimo cpu fan vrednost je crvena i pise oko 900 i nesto obrtaja, nisam sve zapamtio, ja pomislio da je vrisnuo kuler ali vidim da se okrece, pa valjda nije to. Tu se zablokira i mora reset. Da napomenem da mogu da udjem u bios sa ctrl+alt+delete ako je to bitno i da nikad nisam klokovao nista. Kum mi rece da je mozda napajanje ali on to onako napamet pa me zanima misljenje nekog strucnijeg. Imam Epox 8RDA+ plocu, ADM athlon 2000+, chiftek napajanje mislim da ima 300 W i 512 ram-a. Sve je lepo radilo pune tri godine i eto ti ga sad. Jeftinije je da zamenim neku komponentu pre nego sto sve vrisne.

P.S. proverio sam sa SpeedFun brojke i on javlja da kuler radi na 1507 obrtaja a uvek je radio na oko 4000. Jel moguce da je kuler ipak problem i da se alarm zbog toga pali? Pozz
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
212.200.218.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Vrisnulo napajanje ???05.11.2006. u 07:18 - pre 212 meseci
S obzirom da ni ti ni kum niste verzirani, a vidim da nemas bas neki izbor po pitanju pomoci komsije preporucujem ti da to odneses u servis.

Da li je zaprljan kuler, riknulo napajanje ... ne moze se ovako zakljuciti osim da ti se procesor ne hladi dovoljno.
Nemoj ga tako maltretirati jer ga mozes ostetiti
Mozda ako si bas uporan, vidi u biosu, kolika je temparatura ploce i procesora
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

TGCVugi

Član broj: 116797
Poruke: 601
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 483365692


Profil

icon Re: Vrisnulo napajanje ???05.11.2006. u 08:28 - pre 212 meseci
Na koju konfu koristis to napajanje???????????!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

sekvoja

Član broj: 91239
Poruke: 269
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Vrisnulo napajanje ???05.11.2006. u 13:05 - pre 212 meseci
Na koju konfu??? Cek da desifrujem... Mislis nesto u fazonu "Lud si sto koristis to napajanje moze sve da ti rikne".
Ipak cu da odnesem u servis...
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
62.108.116.*



+11 Profil

icon Re: Vrisnulo napajanje ???05.11.2006. u 14:10 - pre 212 meseci
Koliko mogu da zakljucim iz opisa problema ventilator se malo nagutao prasine i ima problema sa hladnim startom kada je ulje gusto. Ako si dovoljno strucan i pazljiv skini ga i ispod nalepnice u lezaj kani malo ulja, razradi ga i zalepi selotejpom.
Gledaj da ne skidas celo telo hladnjaka da ne bi pogresio prilikom vracanja ali nemoj ni da ga pritiskas mnogo posto su k7 procesori osetljivi.
 
Odgovor na temu

sekvoja

Član broj: 91239
Poruke: 269
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Vrisnulo napajanje ???05.11.2006. u 14:44 - pre 212 meseci
Bas sam sada detaljno ocistio kuler ali se oped desila ista stvar. Cak se te prve brojke nisu ni pojavile. Mozda je vrisnuo senzor za ocitavanje. Nema vise nagadjanja, sutra idem u servis. Hvala svima na savetima ali cu ipak prepustiti nekom strucnijem da to pogleda na licu mesta. Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Vrisnulo napajanje ???

[ Pregleda: 1559 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.