Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Installacija SUSE 8.0 na ATA RAID plocu

[es] :: Linux :: Installacija SUSE 8.0 na ATA RAID plocu

[ Pregleda: 4760 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Danijela

Član broj: 6398
Poruke: 8
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Installacija SUSE 8.0 na ATA RAID plocu24.11.2002. u 20:03 - pre 260 meseci
Pokusala sam da instaliram SUSE 8.0 na Abit KR7A-raid plocu. Imamo po jedan disk 80GB na 7200, na svakom Raid portu. Kada pokusam da uradim instalaciju SUSE, on ne moze da napravi sve particije vec javlja gresku.
Kako se instalira SUSE na raid ploci ljudi, e da zaboravih da kazem da kada ne particionira sve on izgubi informaciju o diskovima.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.default.co.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Installacija SUSE 8.0 na ATA RAID plocu25.11.2002. u 11:55 - pre 260 meseci
Haj,

potrebni su ti drajveri za taj kontroler. Uz SuSe verovatno ide i driver disk, ili driver image koji mozes da izaberes na boot prompt-u.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Danijela

Član broj: 6398
Poruke: 8
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Installacija SUSE 8.0 na ATA RAID plocu27.11.2002. u 13:00 - pre 260 meseci
Ako iko bude imao problem kao ja evo RESENJA:
Idite na sajt http://wwwstud.fh-zwickau.de/~disi
i radi sve ko bomobona.
Svima puno srece, a ja cu da se udam za coveka jer mi je pomogao :)
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.beg.sezampro.yu



+13 Profil

icon Re: Installacija SUSE 8.0 na ATA RAID plocu28.11.2002. u 13:53 - pre 260 meseci
Dok sam koristio linux imao sam sličnih problema. U pitanju je isto abit i isti kontroler, slackware je bio. Problem je u tome što instalacioni kernel nema uključen drajver za taj kontroler. Ja sam to rešio tako što sam prebacio kabl na standardni mod (znači ne preko kontrolera), instalirao linux, ugradio podršku u kernel za kontroler, haltovao, zatim prebacio kabl na kontroler, i pri boot-u dodao nove parametre za particiju (hda je postao hde) ...

Inače, jedna mala napomena: u toku instalacije freebsd-a ovakvih problema nisam imao, jer je drajver već ubačen, a još se i drajveri mogu konfigurisati pre same instalacije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Installacija SUSE 8.0 na ATA RAID plocu

[ Pregleda: 4760 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.